Kızıl Ana - Presstij Kitap (IDW)

Başlatan memospinoz, 24 Aralık, 2020, 11:58:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Daisy'nin bayılmadan önce gördüğü son şey, erkek arkadaşının karanlığa doğru sürüklenmesidir. Uğradıkları saldırıdan sonra hastanede kendine geldiğinde sağ gözünün çok ağır hasar gördüğünü ve çıkarılması gerektiğini öğrenir. Yeni bir protez göz takıldığındaysa, Daisy orada olmayan şeylerle —ve insanlarla— dolu korkunç kızıl parlamalar görmeye başlar...

Şimdi Daisy bir anlam veremediği ama giderek kontrolü ele geçirmeye ve onu belki de bu dünyaya ait olmayan bir şeye yaklaştırmaya başlayan bu öngörülerin arkasındaki gizemi çözmek zorundadır.

Yazar Jeremy Haun (The Beauty, The Realm) ve çizer Danny Luckert (Regression), göz önünde saklanan tehlikeleri ve ardındaki gerçeği bulmak için görünenin ötesine bakmanın sonuçlarını irdeleyen sürükleyici korku dizisi Kızıl Ana'yı sunar.

168 X 257 mm, 112 sayfa

Abysmal

OZAN BALIM

Ben de sipariş verdim. Umarım yılbaşından önce elimde olur.

memospinoz

Daisy, gizemli Leland Black'in iş teklifini kabul eder ve bu ona şeytanlarını yok etmesi için yeni bir çıkış yolu sağlar − ancak tehlikeli komplonun hayal ettiğinden çok daha derine indiğini çabucak fark eder. Bütün yollar doğrudan Kızıl Ana'ya çıkmaktadır. Ve Kızıl Ana, Daisy için gelmektedir.

Yazar Jeremy Haun (The Beauty, The Realm) ve çizer Danny Luckert (Regression), göz önünde saklanan dehşetleri ortaya çıkarmak ve ardındaki gerçeği bulmak için görünenin ötesini irdeleyen unutulmaz korku serisinin ikinci bölümünü sunar.

Bu cilt Kızıl Ana # 5-8 sayılarını içermektedir.

112 sayfa, orijinal boy (16,8 x 25,7 cm), kuşe kağıt, renkli, kapak 300 gr mat kuşe, mat selafon.

memospinoz

2. sayının da siparişini verdim, heyecanla bekliyorum.  ;)

Kauss

İkinci cildi dün akşam bitirme fırsatı bulabildim. İlk cildi sert kapak aldığım için bu seferde sert kapaklı tercih etmiştim. Bir sert kapak bir softcover gitmek istemedim. Baskı kalitesi olarak gerçekten Presstij güzel işler başardığını düşünüyorum.
İkinci cilde gelince; ben bu hikayeye bir türlü giremiyorum. Evet ilgi çekici bir yanı var fakat bitsin diye okuyorum. Ya içinden geçtiğim dönemle alakalı yada gerçekten çizgi roman böyle. Seri bitince tekrar baştan bir okuma yapacağım. Baş karakterimiz bu ciltte hayatına devam etmeye çalışması, yeni bir şehirde yaşam kurmasını tanık olduk. Tabi bizi normal şartlarda merakta bıraktırması gereken başka durumlarda oldu fakat benim pek ilgimi çekmedi :) Şuan ki ekonomik koşullarda sert kapağına yönelmeyeceğim bir eser tadı veriyor. Bir de bu eser bende; hep aklıma Sovyet çağrışımı yapıyor :)

V

İki cildi ardarda okudum ben de ve konusu ilginç olmakla birlikte hikayenin düşük temposunun sıkıntısını yaşadım malesef..Mevzu comics ise fasiküllerin  dolu dolu olması tercih edilir..Öykü bitene kadar biriktirmekten başka çare yok gibi, biterse tabi..
   Bu arada Presstij baskı mevzuunda piyasanın en iyisiyim diyor kalitesiyle..
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Kızıl Ana'nın bizde yayınlandığı kadarıyla ilk 2 cildini okudum. Fikrin ne olduğunu görmeden iyi ya da kötü demenin mümkün olmadığı türdeki hikayelerden. Şimdilik merak unsurunu arttırıyor. Beklentiyi böyle arttırıp tatmini de sağlarsa kalbimizdeki yeri ayrı olur; tam tersi durumda da bir o kadar acı tat bırakır...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

TKnKT

Kızıl Ana - 3 (Kapak A)

Yayın Tarihi: Kasım 2022
Sayfa Sayısı: 112
Kağıt: Kuşe Kağıt
Boyut: 16.8 X 25.7
Etiket Fiyatı: 112₺
Tanıtım Metni: Daisy, Kızıl Saray'a giden yolu açmak ve başına gelen dehşetlerin ardındaki korkunç güçle yüzleşmek için son adımlarını atıyor. Kızıl Ana'nın gerçek planı artık ortaya çıkıyor ve dünyamızın kaderi Daisy'nin elinde. Yazar Jeremy Haun (The Beauty, The Realm) ve sanatçı Danny Luckert (Regression), etrafımızdaki gizli dehşetleri açığa çıkaran, beğenilen korku serilerinin unutulmaz sonunu sunar.

Bu cilt Kızıl Ana # 9-12 sayılarını içermektedir.

Kızıl Ana - 3 (Presstij Dükkan Varyant)

Etiket Fiyatı: 112₺

Kızıl Ana - 3 (HC 250 Limitli Special Edition)

Kağıt: Kuşe Kağıt + Sert Kapak
Etiket Fiyatı: 300₺
"The man who opens topics faster than his shadow"

Kauss

Bugün son cildi aldım ve hemen bitirdim. Benim için koca bir hayal kırıklığı oldu.

pizagor

Alıntı yapılan: Kauss - 20 Ocak, 2023, 02:15:42
Bugün son cildi aldım ve hemen bitirdim. Benim için koca bir hayal kırıklığı oldu.

İlk iki cilt itibariyle merak uyandırıcıydı. Sonunu çok mu tırt getirmişler?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kauss

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Ocak, 2023, 17:19:50
İlk iki cilt itibariyle merak uyandırıcıydı. Sonunu çok mu tırt getirmişler?

2-3 sayfada final oldu. Eski kanal D filmleri gibiydi. Bir derinlik yok, bu muydu yani oldu ve bitti :) Wattpad daha güzel final yapan yazılar var. Yine zevkler diyebilirim ama kesinlikle sert kapağına para verilecek bir eser değil.