Star Trek - Presstij Kitap (IDW)

Başlatan İlhan Yılmaz, 14 Mayıs, 2017, 17:43:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlhan Yılmaz

Fazla söze gerek yok. Eski dostlar, yeni maceralar. İlk defa orijinal kalitesiyle Türk okuyucusuna sunulacak.
Aylık fasiküller halinde. Yakında...

Sinan Başak

Bunu başka bir yayınevi yazsaydı sevindiğimi söylerdim. Ancak, şu andaki aklıma gelen tek şey, arkası gelmeyecek yayınlara bir yenisinin ilave olacağı. Umarım yanılırım.

memospinoz

Keşke fasikül yerine cilt olarak basılsaydı. Fasiküllerin çizgi roman mağazaları hariç diğer kitabevleri ve D&R mağazalarında halleri pek iç açıcı olmayabilir, hele bir de dergi reyonuna koyarlarsa tam felaket, çocuklar her yerini katlar.  ::)
Neyse hayırlı olsun şimdiden. Belki fasiküller biriktikçe cilt olarak da çıkar. En azından öyle umuyorum.

memospinoz

Hazır IDW ile anlaşmışken Transformers, ROM ve The X-Files de görmek isterdik. Zamanla umarım onlar da yayımlanır.

Mister NO

Satış, maliyet vb bahaneleri anlıyorum ancak yarım kalan seriler mezarlığına dönen yayın politikasının gözden geçirilmesi gerekmez mi?

Şu ana kadar bir seri bile bitirememişken yeni serilere başlama gayretinizi anlayamıyorum.

Durango, Cassidy ya da daha sınırlı sayıda bitirilecek bir kaç seri size iyi referans olacaktı. Yapmadınız...

Ben de raflarımda yarım kalan yeni seriler görmek istemiyorum artık.

darthminot

Yarım kalan serileri tamamladaydınız keşke özellikle legs weaver
Star trek ve özellikle dreed süper olurdu ama size güvenip başlamıycam bu seriler belki 10 sayı falan çıkar toplu alırım.

doktor1881

ilhan Bey bu forumda ve diğer mecralarda aynı olumsuz yorumları okuyunca üzülerek görüyorum ki bu girişiminizde başarısızlıkla sonuçlanak
Yine kısır döngüye girecek okuyucu devamı olmayacak diye almayacak sizde satmıyor diye yayınlamayacaksınız
Tahminime göre 32-48 sayfalık fasikül halinde basacaksınız ve 2 ay sonra yayınların devamı gelmeyecek Halbuki en azından 12 ay sürse size ve piyasaya güven gelse Bu arada ne olursa olsun ben fasikülleri alacağım

pizagor

Alıntı yapılan: doktor1881 - 15 Mayıs, 2017, 14:21:49
... Tahminime göre 32-48 sayfalık fasikül halinde basacaksınız ...

Sanıyorum, fasikül olarak Amerikan formatının aynısı olacak: 24 sayfa.

Bana kalırsa 48 sayfa olması daha doyurucu ve okur adına fiyat avantajı yaratan bir durum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

doktor1881

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Mayıs, 2017, 14:54:09
Sanıyorum, fasikül olarak Amerikan formatının aynısı olacak: 24 sayfa.

Bana kalırsa 48 sayfa olması daha doyurucu ve okur adına fiyat avantajı yaratan bir durum.
Vallahi 24 sayfa olursa birde 30 gün beklenirse hikayeden hiçbir şey anlaşılmaz ve zevk alınmaz
24 sayfalık fasiküllere her hafta yakışır :o :o :o

seastar1000

Su forumdaki herkes finali biliyor
Katilin kim oldugunun bastan belli oldugu 3. kalite polisiye filmler gibi
Almam almak isteyenede karismam en cok goreceginiz 3 sayi olur
Keske yayimci bize inat 4 sayi cikarsa da yanilmis olsak

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: seastar1000 - 15 Mayıs, 2017, 16:59:56
Su forumdaki herkes finali biliyor
Katilin kim oldugunun bastan belli oldugu 3. kalite polisiye filmler gibi
Almam almak isteyenede karismam en cok goreceginiz 3 sayi olur
Keske yayimci bize inat 4 sayi cikarsa da yanilmis olsak
Tabii haklı olabilirsiniz belki de yanıldık. Belki de Zembla, Kit Taylor falan basmalıydık.

Sinan Başak

Keşke istikrarlı yayınlayacaksanız onları yayınlasanız. Ama, acaba nerede hata yaptık diye kendinizi sorgulayacağınıza millete tavır yapıyorsunuz. Siz okuyucuyu koyun zannediyorsunuz sanırım.

tenten

İlhan Bey dediğiniz gibi Zembla veya Kit Taylor bassanız bile sorun çözülmezdi. Problem ne bastığınızdan çok basılanların yarıda kalması.
Şöyle düşünün, bugün Batman serilerini okuyan herhangi bir çizgi roman okuru, Jbc Batman Dedektif Hikâyeleri'nin sadece ilk 3 cildini basıp seriyi sonlandırsa nasıl hisseder? Yahut Arkabahçe Daredevil'i 2-3 cilt basıp bıraksa?
Herkes kendi ilgi alanına göre bastıklarınızın devamını getirmenizi bekliyor. Yiğidi öldür hakkını yeme derler, açıkçası yayımlamak için güzel seriler buluyorsunuz, seçimlerinizde bir problem yok. Ben kendi payıma Cassidy'yi çok beğendim ve uzun bir seri olmadığı için bitirebileceğinizi umdum. Şimdi bütün bunların ortada bırakılıp yeni bir seriye başlanması okurda genellikle nahoş bir izlenim bırakıyor. Benden pas, yine de başarılar dilerim.

haziran00

Alıntı yapılan: İlhan Yılmaz - 15 Mayıs, 2017, 18:30:10
Tabii haklı olabilirsiniz belki de yanıldık. Belki de Zembla, Kit Taylor falan basmalıydık.

Amacınız eski okuyucuyu hayal kırıklığına uğrattık, şimdi de yeni okuyucuları hayal kırıklığını uğratmak ise bence doğru yoldasınız, markanız altından Batman, Zagor  çıksa kendi adıma gene almam.

pizagor

Netameli bir konu hakikaten. Ben de dahil olmak üzere yayıncıyla ilgili hayal kırıklıklarımız oldu maalesef. İnsanız, dolayısıyla da tecrübeye binaen pozisyon alıyoruz. Umutlu ya da umutsuz değilim, sadece bağcıyı dövmek yerine 'bakalım bu sefer devamlılığı olacak mı' diye izleme taraftarı olanlardanım. Yayıncı dışında kimsenin kaybedecek birşeyi yok en nihayetinde.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...