Star Trek - Presstij Kitap (IDW)

Başlatan İlhan Yılmaz, 14 Mayıs, 2017, 17:43:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can amca

Durango 4. sayı Nisan 2012
Cassidy, Legs Weaver, Nick Raider 3. Sayılar Ekim 2014
Orbital, Budy Longway, Efsane 2. sayılar Şubat 2015

Sonra??

Larry Yuma var bir de hatırlayamadığım o da prestij miydi?

"Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz"

hanac

İlk sayı sanırım 3 ayrı kapakla çıkmış.

memospinoz

Hayal Kahvem

Kocaeli Kitap Fuarı'nda  sahaflarlarda  Star Trek'leri görmüştüm aslında...  Du bi... İlgileneyim ilk fırsatta... 
Daha önce yazdığım bir yazı vardı. Başlığı "Işınla beni Scoty!" ydi... İliştirivereyim şuracığa. :D

Çocukluğumun televizyon dizisiydi Uzay Yolu. Benim gibi hayal etmeyi seven biri için büyüleyiciydi tabii. Düşünsize, Atılgan adında bir uzay gemisi. Kaptan Kirk'ün "Işınla beni Scoty" demesiyle, hoop gemiden anında ışınlanıvermesi... Hey, şu ışınlanmayı ben bu dünyadan gitmeden icat edebilseler keşke! Of, en büyük hayalim. Kuş olup kanatlanamayacağıma göre, keşke ışınlanabilsem istediğim yere. Allahım yarabbim,  acaba benim böyle hayalci biri olmamın sebebi çocukluğumda seyrettiğim Uzay Yolu tarzı filmler mi? Ya Mr. Spock? Hani insan anne ve Vulkanlı babadan doğma, uzun kulakları ve soğukkanlı ifadesiyle hafızama kazınmış Uzay Yolu'nun ilginç karakteri. Seyrettiğim yıllarda o kadar şaşırtıcıydı ki bu film. Hayret ve hayranlıkla karışık duygularla seyrettiğimi çok iyi bilirim.

Geçenlerde Uzay Yolu'nun yeni versiyonu, son  çekim Star Trek'i seyrettim. Bu filmde de gene Kaptan Kirk, gene Mr. Spock vardı. Gene uzaydaydık. Uçan arabalar, ışınlı tabancalar, uzaylılar, o kadar çok icatlar yapılmış, yeni gezegenlere ulaşılmış, o denli gelişmiş ki her şey anlatamam. Gene "Işınla bizi Scoty!" dediğin anda, bu kez bir yerde durmana bile gerek yok.. Herhangi bir gezegenden kendi uzay gemine koşarken bile anında ışınlanman mümkün.

Yeni çekim film, seyircisini Uzay Yolu dizisinin enn başına götürmekte... Yıl desen 2256... Düşünebiliyor musunuz? Bu film günümüzden 250 yıl sonrasını anlatıyor. Filmin açılışında Kaptan Kirk'ün trajik doğuşu gösteriliyor. Ve inanamıyorum. Annesi, bebek Kirk'ü aynı günümüzdeki gibi doğuruyor. O kadar teknolojik depdebe arasında doğuma hiç bir kolaylık getirilmemiş ya inanılır gibi değil. Gene anne çığlık çığlığa bağırıyor. Gene başındaki doktor ya da ebe neyse, "Ikın! Ikın!" diye anneye sesleniyor. Veee... 2256 yılında... Bebek Kaptan Kirk aynı günümüzdeki gibi doğuyor. Şimdi canım Mr. Spock'un kimi durumlarda "İlginçç!" demesi gibi bir söz sarfetmek istiyor.

Vallahi şaştım kaldım. Gerçekten çook "İlgiiinnç!" Çocuğun kız mı erkek mi olduğu bile bilinmiyor. Hay canına sayın seyirciler! Filmi çok beğendim. Nostalji oldu. Bir süre çocukluğuma geri dönüp, mahallede oynadığımız Uzay Yolu oyunları aklıma geldi gelmesine ama... 250 yıl sonraki doğum olayında hiç bir değişiklik düşünülmemesi şaşırttı beni ne yalan söyleyeyim.  Dehşete bile düşürdü diyebilirim...

Hey, "Işınla beni Scoty!"

s.b

Yıllar önce Alfa Yayınları Uzay Yolu ile bizi tanıştırmıştı. Şimdi Presstij ile galaksiler arası yolculuğa devam ediyoruz.
Ben nostalji kapaklısını aldım.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

YERDENİZ

Tam da şu sıralar Star Trek DS9 izlerken bu iyi geldi..

memospinoz

memospinoz

memospinoz

memospinoz

5A

5B

USS Enterprise'ın, Deneva Gezegeni ile iletişim kurma çabaları sonuçsuz kalmıştır. Yüzyıllar boyunca gezegenden gezegene sistemli bir şekilde yayılan toplu akıl hastalığı tehdidinin Deneva'ya ulaşmış olduğuna dair belirtiler üzerine Kaptan Kirk ve ekibi gezegene ışınlanır. Gezegende tüm umutlar tükendiği anda sürpriz bir yardım eli uzanır.

(Görev: İmha, Bölüm 1)

İlk defa 1979 yılının aralık ayında seyirci karşısına çıkan Star Trek, Gene Roddenberry tarafından yazıldı. Sonraki yıllarda defalarca televizyon dizileri, sinema filmleri ve çizgiroman serileri yapılarak tekrar tekrar hayranlarının karşısına çıktı ve bir bilim kurgu klasiği haline geldi. Presstij Kitap hak ettiği kalite ile Star Trek çizgiromanlarını Türk okuyucusu ile buluşturmaktan gurur duyar.

Sayfa Sayısı: 24
Etiket Fiyatı: 7.5 TL

memospinoz

6A

6B

Kaptanın seyir defterine ek. Enterprise, Deneva Gezegeni'nin yörüngesinde. Buradaki federasyon kolonisi bu sektörde hızla yayılan bir tehlikenin son kurbanı olmuş. Bilinmeyen uzaylı bir yaşam formu koloniye kök salmış. Nüfusu etkileyen toplu akıl hastalığı salgının sebebi olabileceklerini düşünüyoruz. Hastalık Mr. Spock'a da bulaştı....

(Görev : İmha, Bölüm 2)

İlk defa 1979 yılının aralık ayında seyirci karşısına çıkan Star Trek, Gene Roddenberry tarafından yazıldı. Sonraki yıllarda defalarca televizyon dizileri, sinema filmleri ve çizgiroman serileri yapılarak tekrar tekrar hayranlarının karşısına çıktı ve bir bilim kurgu klasiği haline geldi. Presstij Kitap hak ettiği kalite ile Star Trek çizgiromanlarını Türk okuyucusu ile buluşturmaktan gurur duyar.

Sayfa Sayısı: 24
Etiket Fiyatı: 7.5 TL

Mrtekin

They drew first blood...

BAHADIR

Mrtekin

Cilt derken Bahadır? Durango'yu mu kastediyorsun?
They drew first blood...