Altin Madalyon Puani

Başlatan pizagor, 13 Aralık, 2009, 19:05:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Adminlere bir sorum var :

Bu forumda, okudugumuz çizgiromanlara not verebilecegimiz imdb'dekine benzer bir veritabani hazirlanabilir mi, site altyapisi buna müsait midir?

Mesela "Altin Madalyon Puani" gibi yarin öbür gün referans gösterilecek bir uygulama harika olur...

Yanit evet ise uygulamanin nasil olmasi gerektigi hakkinda önerilerim olabilir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Sevgili Ozgur,

Gercekten harika bir fikir.

Bu konuyu teknik islerden sorumlu adminimiz olan Mehmet'e (ontario70) soracagim.

BAHADIR

Güzel bir düsünce olmasinin yaninda veri tabani olusturmak bakimindan zor bir durum gibi görünüyor...Ben kendi elimdeki çizgiromanlari arsivliyemiyorum ki...binlercesini siz düsünün artik...Ama umarim kolay bir yolu vardir...

ontario70

Merhaba arkadaslar,

Bu puanlama isi çok güzel bir düsünce. Su anda forumun altyapisi için kullandigmiz SMF (Simple MAchines Forum) buna ne kadar izin verir bilmiyorum. Çizgi romanlari arsivlemek gerçeten çok zor bir is. Okudugumuz maceralara puan verebilmek daha kolay olabilir belki. Laminin yazilarindan hatirliyorum. Zannedersem Italyada böyle birsey vardi. Bug,n birara forum altyapisini inceyelip böyle birseyin mümkün olup olmadigina bakarim insallah.

pizagor

Altin Madalyon Puani için arsivleme elzem degil bana kalirsa. Bunu en kolay çözme yöntemi, maceranin her biri kendi basligini tasiyan birkaç kitap sürmesinden bagimsiz olarak o maceranin genel kabul gören isminden gitmek. Örnegin Zagor Kabus deyip (farkli bir isimle tekrar yayinlandiysa onu da belirterek ve eger mümkünse altinda hangi sayilarda yayinlandiginin bilgisini çok kisaca vererek) bu 6 sayilik öyküyü tek bir notla degerlendirebiliriz.

Zaman içerisinde girisler artip çesitlendikçe karsimiza söyle bir görüntü çikacak :

Zagor                    Kabus                             Altin Madalyon Puani : 9,2
Zagor                    Zagor'un Hikayesi             Altin Madalyon Puani : 8,3
Asteriks                 Gladyatör                        Altin Madalyon Puani : 9,5
Asteriks                 Sefler Savasi                   Altin Madalyon Puani : 9,0
Tenten                  Tenten Kongo'da              Altin Madalyon Puani : 7,2
Red Kit                  Rintintin'in Mirasi              Altin Madalyon Puani : 9,5
Batman                  A Death In The Family      Altin Madalyon Puani : 6,5
Superman              Tüm Mevsimler                Altin Madalyon Puani : 7,9
Conan                    Kizil Tirnaklar                  Altin Madalyon Puani : 9,1
                             Diger : Kizil Çiviler
Tarkan                   Gümüs Eyer                     Altin Madalyon Puani : 8,9

vs...

Tabi burada çizim puani, hikaye puani ve genel puan olarak çesitlemeye de gidilebilir...

Mandrake64

Merhaba!

Ülkemizde her alanda basvuru malzemesi ve veri tabani konusunda duyulan eksiklik göz önüne alinirsa, gerekli ve çok anlamli bir adim olur!

Mandrake64

pizagor

Alıntı yapılan: ontario70 - 15 Aralık, 2009, 14:16:42
birara forum altyapisini inceyelip böyle birseyin mümkün olup olmadigina bakarim insallah.

Mehmet Bey, bu düsüncenin uygulanabilirligiyle ilgili bir gelisme var mi?

ontario70

Merhaba arkadaslar,

Kusura bakmayin, sizleri de bilgilendirmem gerekirdi. Aslinda bu konuyu arastirip diger admin arkadaslar özel mesaj ile bilgi geçtim sanirim. Özet olarak söyle. Forumumuz halihazirda Simple Machines Forum 1.1.11 versiyonunu kullaniyor. 2. versiyon ise hala gelistirme asamasinda. Uzun süredir beklemedeyim. Tahmin ediyorum ki 2. versiyon aktif hale gelince bu ve buna benzer birçok problemler çözülecektir. Ancak su anda forumda maalesef böyle bir özellik yok. Ancak çok basit olarak anket yapabiliriz. Bu da çok verimli olmaz kanaatindeyiz diger arkadaslarla birlikte. Proje olarak .ok güzel bir düsünce. Umarim en kisa zamanda hayata geçiririz.

Ras Al Ghul

son durum nedir şimdi olabilir mi ???