Yaz Uykusu - KaraKarga Yayınları

Başlatan memospinoz, 30 Mayıs, 2017, 17:16:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

-Edebiyat- Mizah dergisi Karakarga'dan arşivlik bir çizgi roman ve karikatür antolojisi.-

Murat Menteş'ten Mahir Ünsal Eriş'e romancıların yazdığı hikâyeler çizgiye uyarlandı; Hasan Ali Toptaş'tan Sema Kaygusuz'a önemli romancılar henüz yazmadıkları kitapları çizerlere fısıldadı... Birbirinden parlak karikatürist ve çizgi romancı bu renkli antolojide buluştu.

M.K. Perker'den akıp giden 'Defterler'; bir Semra Can klasiği olan 'Böyleyken Böyle'; Can Baytak'ın çizgisiyle birbirinden ilginç karakterler; Emirhan Perker'le özdeşleşen 'Replikler'... Muhteşem çizgileriyle Fırat Yaşa, Nisan Hakan, Sinan Taşçı, İltem Dilek, Benoît Hamet, Taylan Kurtuluş, Cem Güventürk... Frankofon çizgilerle harbi mahalle öyküleri; edebiyat, sinema, müzik ve matbuat dünyasından ilginç anekdotlar: Tarantino, Menderes Samancılar, Sabahattin Ali, Apaçi Ayhan, Sait Faik, Muhammed Ali, Punk Aslı, Miles Davis, Hitchcock, Orson Welles, Muhsin Bey, Johnny Cash, Halil Abi, Mozart, Bach, Oğuz Atay, Jean-Paul Sartre...

(Tanıtım Bülteninden)

Boyut: 22x27 cm
Sayfa Sayısı: 168
Etiket Fiyatı: 19.90 TL

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

SeSSe

bu kitap kara karga dergidekilerin bir derlemesimi yoksa yeni hikayelerin olduğu bir kitap mı, kapaktaki resim perkerin tek başına çıkarttığı türk mucizesi degisindeki bir hikayeden kare.

memospinoz

Alıntı yapılan: canmeymancan - 31 Mayıs, 2017, 16:11:55
bu kitap kara karga dergidekilerin bir derlemesimi yoksa yeni hikayelerin olduğu bir kitap mı, kapaktaki resim perkerin tek başına çıkarttığı türk mucizesi degisindeki bir hikayeden kare.

Alıntı yapılan: memospinoz - 30 Mayıs, 2017, 17:16:09
-Edebiyat- Mizah dergisi Karakarga'dan arşivlik bir çizgi roman ve karikatür antolojisi.-

darkwood

M.K. Perker ve ekibi iyi işler çıkarıyor, merakla bekliyorum.
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Karakarga dergide daha önce yayinlanan çizgi öyküler ve karikatürler varmış. Yani toplama bir albüm.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Hayal Kahvem

Binlerce kafatası aşkına! Şahane haber bu! :)

İnancomic

Hemen alırım bir tane yanlız keşke karakarga yayın evi söyle image serisi yayınlasa bir kaç tane nasıl güzel olur

nicholaihel

Henüz bitirmedim ama yarıladım sanırım. Dergi işleri derlenmiş. Düzenli takip etmediğim için iyi oldu. Yalnız içindeki M. K. Perker'in "Defterler" köşesini öyle beğendim ki, aralara neredeyse "dolgu" muamelesi yapıp bir an evvel sonraki Defterler köşesine ulaşmak için okuyorum :)