Burroughs - Flaneur

Başlatan SeSSe, 01 Haziran, 2017, 19:17:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SeSSe

Flaenuer yayınevi haziran ayında basılacağını duyurdu, hayli ilginç bir kişiliğe ve yaşama sahip beat akımı öncülerinden olan amerikalı yazar William Broughs'u anlatan bir kitap.

SeSSe

SeSSe

bongzilla

sadece beat akımının değil 1955 sonrası amerikan edebiyatının en yaratıcı karakteri. büyük bi merakla bekliyorum

hanac

Nightrain

İnternet sitelerine dagitilmamis sanırım? Bir de artık From Hell ve Habibi yayınlansın! >:(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Pinheiro'nun 2014'te William S. Burroughs'un 100. doğum yıldönümü için tasarladığı web dergisinden (Bill Project) doğan ve yazarın deyimiyle "sanal içeriğin ötesine geçmeyi ve yaratıcılarla okuyucular arasında gerçek karşılaşmaları teşvik eden ve yan etkileri çoğaltan ve üreten bir virüs gibi davranmayı amaçlayan" hikaye zamanla kendi dramaturjisine kavuşmuş ve önce Arabölge Oyunu'na, ardından bir grafik romana evrilmişti. Burrouhgs'un yazım tarzının uzağına düşmeyen, kolajlar, cut-uplarla süren, kendine has bir sinematografiye sahip, başladığı gibi çarpıcı ve muğlak biçimde sona eren karanlık bir hikaye, Burroughs.

Aynı zamanda, Burroughs'un Kontrol Limitleri'ni de içeren edisyon, tekillikleri baskılama sistemlerini şahsi hikayesinde ifşa eden ideal bir paranoyaya sahip, kontrolün kolluk kuvvetleriyle dertli anti-kahramanının anti-evrenine davet ediyor okuyucuyu.

Noir atmosferi, dağılmış bir dünyanın dağınık, patlayan, dönüşen lekelerinden doğan, tıp elitlerini "tuvalet köşelerine", denetim toplumunu içinde doğduğu ikiyüzlülüğe yerleştiren bir oyun, Arabölge. Yine de bir tür direniş kendini daktilonun tuşlarına dikte ettiriyor, bir tür yazma refleksini tetikleyen Burroughs ve arkadaşlarının mirası João Pinheiro'nun bir tür "çizim"i tetikleyen çizgisi boyunca ilerlemeye devam ediyor ve yine kendi deyimiyle "bu deliliğin kitabı oluşturan sayfalara akmasına izin vermek zorunda" kaldığı noktada, akışı okur devralıyor.

Boyut: 13.5x19.5 cm
Sayfa Sayısı: 124
Etiket Fiyatı: 16 TL

memospinoz

Çıkış tarihi 20 Haziran olarak belirtilmiş.

memospinoz

darbove

Kafa açıcı karmaşık. Dolu kafayla okunmasını önermiyorum.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

KenParker

Oluyor bazen; ben bu çizgi romanı niye aldım dediğim zamanlar. Olsun. Burroughs denen müptezelin zihnine daldım. Berbattı. Sonra onu tekrar okumayacaklarımın arasına kaldırdım.