Gönderen Konu: Çizgiromanlarda rastladığınız en kötü karakter kim?  (Okunma sayısı 1090 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Saki

• MAKEDONYA
  • Çizgi Roman Bağımlısı
  • GAVRAN
Ynt: Çizgiromanlarda rastladığınız en kötü karakter kim?
« Yanıtla #30 : 24 Haziran, 2017, 23:15:20 »
Myrna Harrod konu olunca aklıma geldi. Forumda çizgi romanda cinsellik tartışıldı mı?

Bu ilgimi cekti iste, sanirim ki cizgi romanda cinsellik hakkinda hala bir baslik acilmadi ki, oyle hatunlar var aslinda 8). Tabi ki guzel kadinlar da var, guzelligini kotuye kullananlar da, Mirna gibi, Tex'deki guzel Zelda gibi, Madam Leveu-oyleymiydi ismi o Naommi Cambell'i animsatan, Zagor'un Vudu ve Songhay Kralligi maceralarinda, sanirim ki sadece Fumettilerde kadin karakterleri gercekten cok, soyle birsey de konusulabilir, kahramanlarmizin sevgililerni analiz etmek, iste, yine basliyorum, Raven-Gavranka'dan vazgectim simdi de kahramanlarmizin guzel sevgililerne ;D..umarim ki dovmezler beni..su an aklima Baronessa Frida Lang geliyor, hic de simarik biri degil..cok yurekli bir kiz..tam Zagor'luk..sonra Gambit var..say say bitmez..afferim Levent abi turnayi gozunden vurdun..

Yarin harakete geciyorum, yada, baska bir arkadas buyursun..

Çevrimdışı Levent Suberk

• Çizgi Roman Dostu
« Yanıtla #31 : 24 Haziran, 2017, 23:21:11 »
Bu Zagor'a yapılmaz be ya... Bucher'i işaretledim. Elimden gelse temiz bir dayak atardım.

Çevrimdışı Levent Suberk

• Çizgi Roman Dostu
« Yanıtla #32 : 24 Haziran, 2017, 23:30:38 »
Vampirella neydi! Karaoğlan'daki o hatunlar... Tarkan'daki Bizans kraliçeleri... Bazı kareler vardı ki Fırt dergisindeki Yavrunuzun Sayfası'nı hatırlatırdı. Orası burası yazı balonlarıyla kapatılırdı. Aşk maşk palavraydı.. varsa yoksa şehvetti. Bir tarihi çizgi romanda kahraman, "Göreyim seni, Evdoksiya'ya karşı topuz gibi olasın oğul!" diyerek uğurlanmıştı!

Çevrimdışı WinchesteR

• Çizgi Roman Sever
  • **
« Yanıtla #33 : 24 Haziran, 2017, 23:32:03 »
Joker-adam saf kötülük yaptıklarının bir sebebi yok.

Çevrimdışı Levent Suberk

• Çizgi Roman Dostu
« Yanıtla #34 : 24 Haziran, 2017, 23:43:50 »
Joker-adam saf kötülük yaptıklarının bir sebebi yok.

Evet. Aslında çizgi roman kişilikleri, gerçek hayattan alınan kişilikler. İş sonunda psikiyatrik çözümlemelere kalıyor.

Çevrimdışı Saki

• MAKEDONYA
  • Çizgi Roman Bağımlısı
  • GAVRAN
« Yanıtla #35 : 25 Haziran, 2017, 00:21:41 »
Bu konu acildikca acilir, ne guzel iste..gercekten cizgi romanlardaki kotu karakterler kahramanlarimiz ile baglantilidirlar, kahramanimiz ne ise, dusmani tam  zittir..dusmaninda her nevarise, kahramanizda yok ve vice versa..Bucher Zagor'un antipodu, Joker Batman'in..Jackie-Mister No'nun... sanki tez-antitez-sentez..hoppa, artik felsefi boyutlara giriyoruz, psikoanaliz sanki yetmiyormus gibi, zaten bu beklenirdi de benden, inceledim, iceledim Gavranka'yi, simdi sarildim "bizimkiylere" ve artik felesefi acidan da bakmay istiyorum, biri diyecek..ya, oglum, sen cizgi roman mi okuyorsun yoksa Sigmund Freud, Hegel mi kalktin, ya, senin neyine bukadar incelemer, bi de artik felesefe domenlerne giriyorsun, Zagor patakladimi hepsini bastan sonakadar, duvalarni okudumu, hepsi toprak altinda degilmi artik..eee, o zaman ne..sit down oyleyse, al cizgi romanini, devam et okumaya ve just enjoy..sana ne kim nekadar piskopat..psikiyatristler neden var bu Dunyada ;D

p.s.
Sacmalazsam yapamam 8)

Çevrimdışı designer73

• Fire and Blood
  • Bölüm Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
« Yanıtla #36 : 25 Haziran, 2017, 00:51:42 »
Myrna kötü değildir efenim, kafası karışık sadece. Pek severim kendisini :-*
Kötü kadın deyince aklıma Kriss de Valnor gelirdi. Ama ülkesinde yayınlanan kendi serisinde öğrendiğimiz gibi aslında bu kızcağız da pekte kötü değilmiş, sadece hayatta kalmak için kendince çetin mücadeleler vermek zorunda bırakılmış. Thorgal'ın ve sevgili ailesinin başına olmadık işler açmıştır kendisi, lakin yeri gelince fedakarlıkla iyilik yapmasını da bilmiştir.

Bu vesileyle bu güzel serialımızı güzide yayıncılarımıza hatırlatalım:

Çevrimdışı darkwood

• Zagor
  • Forum Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
  • Ahyaaaak
« Yanıtla #37 : 25 Haziran, 2017, 01:29:21 »
Joler'in eline kimse su dökemez bu konuda.

Superman'i bile yoldan çıkaran adam kimi çıkarmaz  :P

Darkwood Sakinleri..

Çevrimdışı Saki

• MAKEDONYA
  • Çizgi Roman Bağımlısı
  • GAVRAN
« Yanıtla #38 : 25 Haziran, 2017, 02:15:49 »
Haklisin abi..hic ugrasmadan hepimiz oybirligiyle karar verelim artik..tum gelmis ve gecmis zamanlarin en kotusi, kotulerin kotusu, zalimlerin zalimi, acimasizlarin acimasizi, bu Dunya'da en kotu ne var ise, hepsi uzerinde var (say say bitmez ;D), tamamen insanlik denen seyden arinmis..sirf kotuluk olsun diye kotuluk yapan..eger kotuluk denen seyin baska bir ismi varsa, ta  kendisi...vs, vs..vs...galiba yine sayiyorum  ;D, zaten, sabaha kadar saysam bitmez, bu adam fazlasini bile hakkeder...sonunda en iyisi sunu soylemek gerek...

Sen bittanesin dostum...

Çevrimdışı NIC

• Gece Kartalı
  • Çizgi Roman Sevdalısı
« Yanıtla #39 : 01 Ekim, 2017, 23:02:19 »
Ken Parker'in ilk sayilarindaki Macchiavelli'den esinlenerek yaratilan yüzü de Cyrano De Bergerac'i animsatan Donald Welsh karakterinin de bu listeye girecek kadar kötü oldugunu düsünüyorum.Malesef tipki Welsh gibi klasik fumettininde okurununda sonu geliyor.O tarafta pek özgün birşey kalmadi bizdede söyleyecek söz.sağlıcakla kalin...