Batman Knightfall

Başlatan Nemo, 23 Haziran, 2017, 20:26:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Bu aralar Batman'e sardim. Imkanim oldugu kadar Batman'i tanitmaya devam edecegim. Dilegim odur ki, bu kadar cok macerasi olan bir karakterin ulkemizde daha cok yayinlamasi. JBC duy bizi!

Sovalyenin Dususu'nu okuyan dostlar vardir muhakkak. Ingilizcemin yetmedigi yerde yardimci olurlarsa sevinirim. Spoiler icerdigini soylememe gerek yok sanirim.

Knightfall basliyor 8)

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Bane'in Intikami

Ozel sayi 1993

Karayiplerdeki Santa Prisca isimli bir ulkede yillar once basarisiz bir askeri darbe yasanmistir. Olay sonucunda bircok insan oldurulmus, iskenceye maruz kalmis ya da hapse atilmistir. Pena Duro isimli bir adadaki hapishaneye hamile bir kadin getirilir. Asi esinin cezasini onun yerine cekmesi icin.
Kadin, cocugu dogurur. Ama bu Bane'in nasil dogdugunun hikayesi degil, onun nasil yaratildiginin hikayesi.
Annesini kaybeden cocuk, hapishanede zor sartlar altinda buyur. Cinayetlere tanik olur, diger mahkumlar tarafindan hor kullanilir. Ve bir gun elindeki oyuncak ayisi ile korkuluklardan asagi dusup, komaya girer. 1 Ay komada yattiktan sonra uyanir ama artik o bir cocuk degildir. Ona kotuluk yapan ve komada yatmasina sebep olan mahkumu acimasizca oldurur. Hapishane muduru onu farelerle ve boceklerle dolu hucrede aylarca hatta yillarca tutar. Zamanla mahkumlar arasinda efsane olur. Gelecekte beraber calisacagi arkadaslar edinir. Hic bir zaman gunesi gormeyen bu adam Gotham'i cok merak etmektedir. Batman isimli birinden soz edildigini duymustur. Gotham, dunyanin en buyuk sehridir ve Batman'e aittir. Iste o zaman Bane'in kafasinda fikirler olusmaya baslar. Hapisten kacacak, Batman'i yok edip, Gotham'i kontrol edecektir.
Kacma girisiminden sonra zor da olsa yakalanir.   Yakalandiktan sonra hapishane mudur tarafindan yapilan gizli deneylerde kobay olarak kullanilmasina karar verilir. Buna gore Venom isimli bir serum vucuduna zerk edilecektir. Fakat deney sonrasi olur. Gardiyanlar onu ucurumdan denize atar. Ama o olmemistir. Tam tersine serum ona insan ustu gucler kazandirmistir. Ilk isi hapishane mudurunu rehin alip, dostlari ile ordan kacmak olur. Tabi hapishane muduru de denizin dibini boylar. Cocugun oyuncak ayisi ile birlikte...
Aylar gecer. Bird isimli arkadasi onlara sahte kimlikler hazirlar. Trogg ise elektronik islerinde iyidir ve Bane'e cihazlar gelistirir.
Bir mafya toplantisini basip ordaki herkesi oldururler. Olayi haber alan Batman hemen yola koyulur. Bane ve dostlari ise onu gizlice izlemektedirler.
-Hadi onu oldurelim.
-Hayir! O, digerleri gibi degil. Onun sonu benim elimden olacak!
Komiser Gordon'dan bilgi alan Batman gecenin karanligina dalar. Bane ise onu takip etmektedir. Cete uyelerinin oldugu depoya gelen Batman, burada onlarla mucadele eder. Burada Bane ile karsilasir.
-Sen de kimsin?
-bir gun benim adimi ogreneceksin. Ve o gun bana seni oldurmemem icin yalvaracaksin.
-Beni tehdit mi ediyorsun? Siraya gir!
-Benim adimi bagiracaksin!

Tam o anda iceriye polisler girer ve Bane gozden kaybolur. Batman de gecenin karanliginda sahneden cekilir.
-Gitmesine izin verdin?
-Yasamasina izin verdim! Aradaki fark bu. Burasi bana henuz yabanci bir dunya. Eger burayi yoneteceksem once onu anlamaliyim. Batman, Gotham sehrinin ta kendisi. Onu gozleyecegim! Ona calisacagim ve onu ogrendigimde bu sehri de ogrenmis olacagim. Sonrasinda Gotham, BENIM OLACAK!

Özel Alfa Ajanı

-brendon-

Elinize sağlık çok güzel bi girişti.Ertan abi bekliyoruz bu maceraları okudum jbc etiketiyle birdaha okuyacam 😉

yalcinerol345

En çok beklediğim macera.Yarım yamalak yayınlanmıştı.Tamamını JBC etiketiyle okumayı çok isterim.

rumar80

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 23 Haziran, 2017, 23:49:45
En çok beklediğim macera.Yarım yamalak yayınlanmıştı.Tamamını JBC etiketiyle okumayı çok isterim.

Ülkemizde tamamlanma şansı olmadı.  DC yakın zamanda Knightfall,  Knightquest ve Knightsend adlarıyla üç cilt altında topladı. Ancak bu ciltlerde de Bruce'un nasıl tekrar yürüdüğü anlatılmadı.

Animvader

Aslında 1N ile başlayan seri Arkabahçe ile ülkemizde tamamlandı.Daha doğrusu başı ve sonu yayınlandı, aradaki özellikle Knightquest sayıları yayınlanmadı.

Nemo

Batman 491- Deliligin Ozgurlugu
Nisan 1993

Bane ve adamlari, askeri bir yerden cesitli patlayicalar ve silahlar calarlar. Dedektif Gordon ve adamlari olayi arastirmaya koyulurlar.Bu sirada Bane planini uygulamaya baslamistir bile. Amaclari Arkham'daki mahkumlari serbest birakmaktir. Caldiklari Stinger fuzeleri ile Arkham'in duvarlarinda delikler acarlar. Boylece Batman'in en tehlikeli dusmanlari serbest kalacaktir. Joker, Arkham'in basinda bulunan Jeremiah Arkham'i esir alir. Haberi alan Batman olay yerine dogru yola koyulur. Robin ise Batman'e hasta oldugunu ve dinlenmesini geektigini soyler ama Yarasa, onu dinlemez bile.
Bane:
-O, burada...Ama goreceksin ki kacan kotuleri durdurma firsati olsa bile yapmayacak cunku onceligini insanlarin hayatini kurtarmaya adayacak.
-Nasil bu kadar emin olabilirsin?
-Bu adami taniyorum. Ona yakinlastim, kokusunu aldim.

Bu sirada, Joker, Jeremiah Arkham'in kafasini, bir silahin ucuna dayamistir. Batman, Jeremiah'in hayatini kurtarmak icin Joker'in kacmasina razi olur.
Sonunda tum mahkumlar ozgurdur., Biri haric. Joker ile karsilasmis olan Jeremiah Arkham'in akil sagligi bozulmustur.
Bane ise amacaina ulasmis olmanin mutlulugu ile helikopterine binmistir ve  uzgun bir sekilde duran Batman'i izlemektedir.

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Bu sayı bizde yayınlanan ilk sayı idi. Kırşehir'de mecburi hizmet yaparken bir kitapçıda görmüş ve hemen kapmış, birkaç kez de okumuştum.  Hem de Jim Aparo çizimi.  En sevdiğim Batman çizerlerindendir. Seride Norm Breyfogle ve Graham Nolan çizimleri vardır . Nolan bir ara Phantom da çizmiştir.

Nemo

492- Mad Hatter
Mayis 1993

Arkham'dan kacanlardan birisi de Batman'in eski dusmanlarindan Mad Hatter'dir. Mad Hatter, Gotham hayvanat bahcesine gidip yardimcisi olan maymunu kafesinden kacirir. Bu arada Batman ve Robin ise Arkham'dan kacanlarin listesi uzerinde konusmaktadir. Bane'in adamlarindan Bird'un bir sahini vardir ve bunu dusmanlarini izlemek icin kullanmaktadir. Nitekim, Bird, Mad Hatter'i takip etmektedir. Mad Hatter ise maymununu kullanarak, onlari izleyen Sahin'i tuzaga dusurur ve onun uzerine bir cip yerlestirir. Boylece, onu kimin takip ettigini ogrenecektir.
Sonrasinda sehrin en luks sapka dukkanina gider. Ordan sapkalar calar. Amaci, Batman'in dusmanlarini bir toplantiya davet etmektir. Sapkalari da kullanarak onlari etkisi altina almaktir. Sapka hirsizliginin arkasinda Mad Hatter'in oldugunu tahmin eden Yarasa ve Robin, hemen hirsizlik yapilan dukkana gider ve orada Mad Hatter'in onlar icin birakmis oldugu notu gorurler. Bu arada Bane ise televizyonda onun hakkinda yorumlar yapan doktor Flanders'i dinlemektedir.
Mad Hatter, toplantiya cagirdigi kotulere, zorla sapka taktirir ve onlari etkisi altina alir. Etkisi altina aldiklarindan birisi de Film Freak'tir. Mad Hatter, ona ozel bir gorev verir. Onlari kimin takip ettigini bulmasini ve oldurmesini emreder. Film Freak caresizce bunu kabul eder ve Bane'in saklandigi yeri bulur. Bird ise sahininin uzerinde cipi farketmis ve durumu Bane'e anlatmistir. Batman ise kendisini halsiz hissetmesine ragmen Mad Hatter'in karsisina dikilir.
Robin'in yardimi ile Mad Hatter ve diger kotuleri etkisiz hale getirmeyi zor da olsa basarir. Bu arada, Bane'de Film Freak'i oldurur.

Özel Alfa Ajanı