Reborn - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan dean, 05 Temmuz, 2017, 01:39:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frodo

"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

memospinoz

ÖLDÜĞÜNDE CENNETE GİTMEZSİN. BURAYA GELİRSİN.
Kick-Ass ve Kingsman'in de yazarı olan usta yazar Mark Millar, Batman çizeri Greg Capullo ile bu çok satan muhteşem maceraya katılıyor.

Öldüğümüzde nereye gideriz? Bizi kim ve ne bekliyor? Bonnie Black yaşlı, hasta bir kadındır. Her gece uyurken kalkamayacağından ve diğer tarafta onu neyin beklediğinden korkmaktadıYenr. Ama öldüğünde, kendini hiç beklemediği fantastik, büyülü bir dünyada, uzun süredir devam eden bir savaşın ortasında bulur. Babası ve çocukluğundaki köpeği onu bekliyordur. Yıllar önce ölmüş kocasını bulmak için beraber inanılmız bir maceraya çıkarlar.

Sayfa Sayısı: 176
Etiket Fiyatı: 34 TL

Nightrain

İllegal yollardan okumuştum. ;D Arşivlik bir çalışma olduğu için ve Greg Capullo ve Mark Millar'ın ellerinden çıktığı için alacağım. :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Greg Capullo Batman'den sonra ustalığını zirveye çıkarmış. Çizimler gerçekten sanat eseri. Okurken büyüleniyorsunuz.

Hikaye bir çok efsanelerden esinlenerek birazda araklanarak güzel bir derleme olmuş.

Kesinlikle keyif ile okunacak bir seri. Masalları seven bunu hayli sever...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: memospinoz - 05 Temmuz, 2017, 16:03:50
6 sayılık bir mini seriydi. Yani cilt olarak yayımlanacaktır. 8 Ağustos'ta cilt olarak çıkacak ABD'de. Belki aynı anda çıkar, belki daha sonra. Anlaşmalarına bağlı. Yurtdışında HC olarak çıkacak, bizde de öyle olsa iyi olur. :)
6 sayılık mini seri. 176 sayfa hepsi bir arada olsa gerek, ama 1. Kitap yazıyor. Bu ne demek?

afu

6 sayıyı içeren orjinal kitabında da kapakta book one - 1. kitap yazıyor.
sanırım, yeni bir mini seri ilavesiyle 2. kitap da seneye amerikada çıkacaktır.

memospinoz

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 01 Ekim, 2017, 13:32:25
6 sayılık mini seri. 176 sayfa hepsi bir arada olsa gerek, ama 1. Kitap yazıyor. Bu ne demek?

Image Comics firması böyle tercih ediyor, tam nedenini bilmiyorum. Bütün 1. ciltlerde "1" yazıyor ama devamı olmayan (sanatçının devam ettirmediği veya bir şekilde bitmiş olan) birçok 1. cilt var.  ::) Yani tek ciltten de oluşsa hikaye ona "1. cilt" deniyor. Belki de devam eder düşüncesiyle yapılıyordur.  ??? :P

ferzan

Dün akşam Reborn'u bitirdim...Okuduktan sonra fikrim bir parça değişti...Evet, koma ve öbür dünya konseptini hâlâ fazla alelâde ve öğrenilmiş fantastik yollarla işlediği konusunda fikrim değişmedi ama bakış açısını anlayabildim...Bir metafor söz konusu, dünyevi hayatında öbür tarafla ilgili öngörüleri peri masalı olarak düşünen iyi bir kadının, mütevazi ve gayet basit kavramlarla netlik kazanmış hayatının sona ermesiyle öbür taraf algısı da bu yönde, yani bir peri masalı çerçevesinde gerçekleşiyor...Dünya, sadece kendi bildiği ve tanıdığı insanlarla, iyilik-kötülük kavramlarıyla çevrili ve saire...Bu noktada okumadan önce varmış olduğum kanı ve beni iten öğrenilmiş fantastik yaklaşım, rahatsızlık verici olmaktan çıkıyor...Diğer yandan, garip bir hüzün ve mecazi bir paralellik de insanın içini hem eziyor, hem okşuyor...Öyle aman aman abartılası bir şey değil ama okunduğuna pişman etmiyor kesinlikle. Hele Greg Capullo gibi ana akım comics endüstrisinin en göz alıcı çizerlerinden biri varken...Genel olarak hoşuma gitti diyebilirim...Ama böyle bir konu her zaman daha iyi işlenebilir. Neyse ki Reborn'da mevzu metafordu...Ayrıca kapanışı hoşuma gitti...Çok müthiş bir hikaye değildi belki ama okuduğuma memnunum...Millar'ın her eserini Türkçe'de merakla bekleyeceğim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

yalcinerol345

Mark Miller'ın yazdığı Türkçe yayınlanan kitaplardan en çok bunu sevdim.Bir çırpıda okudum.Hikaye fazla karışık değil ve müthiş bir finali var.2.cildin çıkmasının mantığı yok bence,zira olay bitiyor zaten.

seastar1000

Bır turlu alamadıgım bır kıtap oldu
Krıtıklerden de tam olarak alın okuyun mesajını alamadım dogrusu
Ne dersınız okunmalı mı yoksa eh ıste mı

yalcinerol345

Alıntı yapılan: seastar1000 - 26 Kasım, 2017, 11:38:42
Bır turlu alamadıgım bır kıtap oldu
Krıtıklerden de tam olarak alın okuyun mesajını alamadım dogrusu
Ne dersınız okunmalı mı yoksa eh ıste mı

Okunmalı. Amerikan çizgiromanları (X-Men, Avengers vs) bana karışık gelir. Bu öyle değil.

nicholaihel

Güzel bir hikaye. Devamı gelecek mi bilmiyorum ama oluşturulan evren epeyce malzeme üretmeye müsait. İyilik, kötülük, ölüm, ahiret gibi konular ister istemez düşünen her bireyin kafasında dolaşır. Bu sebeple çok özgün olmak kolay değil. Ama ilgi ve merak uyandırmak mümkün. Capullo'yu seviyoruz ama sanki bu çizimler daha büyük boy görülmeyi hak ediyor. Bir de Türkçe çizgi roman basımlarında sıkça gördüğüm (keyfe keder) netlik problemi olan sayfalar bunda da vardı :(

frodo

Hikaye güzel ama sanki 6 sayı değilde biraz daha uzun olsaydı her şey çok çabuk bitti.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Nemo

Ben de bugün okudum. Çok hoşuma gitti. Sorguladım, hüzünlendim, biraz gözlerim doldu. Hikaye biraz daha uzun olsaymış diye Winchester'a katılıyorum. Düşünsenize, öldükten sonra bizi de böyle bir macera bekliyormuş:) off hemen gidip platonik aşkımı arar bulurdum ben de:)
2.kitap olmayacak degil mi? Kesin?
Özel Alfa Ajanı

haysat

Alıntı yapılan: Nightrain - 14 Ağustos, 2017, 17:57:34
Keşke Lâl bassaydı! Neyse, baskısı sağlam çıkarsa alırım

1. Kitap yazıyor, nasil devamı yok..
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !