Starlight - LAL Kitap

Başlatan hanac, 05 Temmuz, 2017, 14:51:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İnancomic

Alıntı yapılan: designer73 - 31 Ağustos, 2017, 13:31:44
Kapakta 1. baskı diye mi yazmışlar :D  Künyede filan tamam da kapağa 1. baskı yazmak ilginçmiş valla.
yok iç sayfa da yazıyor kapakta birinci baskı yazmıyor hatta kendi logolarını bile kapağa koymamışlar ama herkesin okuması gereken bir kitap mükemmel

sulkesen

kitap mükemmeldi son zamanlarda okuduğum en güzel çizgiromandı

rumar80

Beklediğimden de iyi bir kitaptı.  Mutlaka okunmalı.

seastar1000

Yeni bitirdim Çok güzelmiş.Lal kitaba bravo dıyorum.Bence herkes okumalı

Nightrain

Nefis bir hikaye! Paneller 90 dk.'lık sinema filmi izler gibi akıp gitti. Millaworld'u Netflix satın almıştı. Bu eseri tv'ye aktarmayı düşünüyorlar mı bilmiyorum ama sinema filmini çekseler şahane olurdu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Çok tatlı, güzel ve doyurucu bir eserdi...Okurken her sayfadan, her cümleden, her panelden ayrı ayrı keyif aldım...Fikri de, işlenişi de harikaydı...Parlov 'un yer yer Moebius 'a yaptığı saygı duruşu sahneler de ayrıca memnun etti beni...

Güzel bir yazar, güzel bir çizer, güzel bir öykü ve akıcı, güzel bir anlatım...Bir çizgi roman-sever daha ne ister ki...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

SPOILER İÇERİR

Derin entrika - ters köşe kurgusundan uzak, bittiğinde acaba doğru mu anladık yoksa yazar başka bir şey mi anlatıyordu diye sordurtmayan, aksine 'alla alla ters köşe yapmadı iyi mi! dedirten (ki hakikaten bekledim öyle birşey çünkü o yaştaki bir adam için sergilediği performans muazzamdı ve gerçekçi olmak gerekirse bir süper kahraman dayanıklılığından ve dokunulmazlığından farksızdı), iyinin iyi - kötünün kötü olduğu, geçmiş dönemlerin comics'lerinin netliğinde, belki basit ama akıcı, keyif veren, insana umut zerkeden, zevkli bir okuma deneyimi oldu kendi adıma.

Aslında şiddet içermesine rağmen Millar kitaplarının bende genellikle yarattığı ve bazen içimi karartan, rahatsız eden 'yazarken yine coşmuş bu adam' duygusunu bu sefer hissetmedim. Sanıyorum bu durum Goran'ın rahatlatıcı - sakinleştirici çizgisinden, Ive Svorcina'nın renklendirmesinden kaynaklı.

Lal'den gelecek diğer Millar kitapları için iştahlandım bir anda. Onlar gelene kadar şu 'Wanted'ı kitap yığınımdan çıkarayım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

nicholaihel

Alalı epey olmuştu. Çantamda da epey gezdi ama bitirmek bugüne nasip oldu. Uzama sebebi kitap değil bu arada. Tek solukta bitti.

Gayet derli toplu, eğlenceli bir eser. Özellikle ilk sayılarda Doğan Kardeş okurken aldığım heyecanı hissettim. Heyecanlandım. Parlov'un çizimlerine bayıldım. Yüzbaşının çizimlerine de eşiyle ilişkisine de, eşinin ona inancına da...

Yaşlı bir adam ve ona inanmayan dünya. Bir noktada o fantastik dünyanın gerçek olmadığı bir hastalık/hayal içerikli final olur mu diye de düşündüm ama böyle masalsı (ve evet abartılı) zafer ve mutluluk içerikli klasik son beni çok daha mutlu etti :)

Hırvat boşnak vb bize yakın sanatçıların işleri bir de böyle başarılı oldu mu ayrıca keyif veriyor bana.

Son dönemde okuduğum en başarılı "tam macera" kitaplardan.

someoneofgod

Son sayfada, Mark Millar - Chronauts çok yakında diyor, akıbeti nedir iptal mi oldu kesin?

rumar80

Net olarak bilmemekle birlikte sanırım öyle.  :'(