Tay yayınlarını dahil ederek arşiv oluşturmak

Başlatan Dr.ArAmAS, 06 Temmuz, 2017, 18:23:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dr.ArAmAS

Arkadaşlar engin tecrübenize ihtiyacım var..elimde bir çok yayın var ve tasnife muhtaçlar..özellikle tay yayınları süs  bebekleri gibi bir köşede duruyorlar.sizden ricam şu:tay yayınlarını dahil ederek bir külliyat oluşturulabilir mi ve oluşturmak için lal yayınlarını kaçıncı sayıdan itibaren eklemek lazım..
Mesela mister no..tay 244,104,28'lik serilerin yanına mister no lal klasik maceraların kaçıncı cildinden başlamak lazım?
Yine zagor için 350,103,28,8'lik takımların yanına lal kaçtan başlamak lazım?? Ve tabii ki martin mystere 72 ve 31 lik serinin ynına lal yayın kaçtan başlamalı??var mı yardımcı olacak kimse

caretta

Zafer Bey sorunuza Lal Klasik Zagor başlığında cevap vermiştim.Tay Yayınlarının son serisi olan 8'lik
Ecem Zagor orijinal 318-320 sayılarda bitiyor.Lal Klasik Zagor cilt 82 işte bu sayıdan başlıyor.

altay1944

Zafer bey elinizdeki kitaplar kuşkusuz değerli kitaplar ama ben sizin yerinizde olsam martin, mister no ve zagorun lal tarafından basılan klasiklerini alarak sorunu çözerdim.Siz sizdekilere ek yaparak diğer lalları alınca kitaplıkta görüntü kirliliği oluşruracak.Kimi kalın kimi ince..farklılık oluşunca ne bilieyim ben sevmiyorum.Kitaplığımda hepsi aynı boy olsun istiyorum.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

TAY'lar karışık yayınlanmıştır. Tekrarlar olmuştur.

Ayrıntılı bir liste zamanında forumda vardı ama hatırlamıyorum nerede.

LAL KM lerden sonra sadece Aslan Şükür kapakları açısından önemlidir benim için.

Dr.ArAmAS

Sevgili caretta peki sıralı olarak mı yayınlandı tay'da.macera tekrarlarını saymazsak yani..318-320 hepsi sırasına uygun mu yayınlandı?eğer öyleyse bu çok iyi..peki mister no ve martin mystere için fikriniz nedir??

Dr.ArAmAS

Sevgili altay kuşkusuz lal serisi harika bir seri ama tay yayınlarında,kapaklarında,kokusunda; çocukluğum,hatıralarım,anılarım gizli..bir çizgiroman altın varaklı da olsa ben de tay yayınlarının uyandırdığı hissi asla uyandıramaz..hem tay hem lal olunca da anlamsız oluyor..böyle bir çözüm geldi aklıma işte..hanac'ın dediği gibi ah o aslan şükür kapakları..adam,zagor'u yaratan ferri'den daha iyi kapak yapmış 😳

caretta

Zafer Bey Tay Yayınları orijinal 26-27 sayılarda yer alan "Mesaj"adlı macera dışında bütün Zagor sayılarını 464'lük
fasikül ve 350'lik seride sıra takip etmeden düzensiz ama eksiksiz yayınladı.350'lik Cilt Serisi 135.ciltten itibaren orijinal
sıralamayı kısmen takip etti.Diğer seriler biten serilerin devamı olarak isim değiştirerek devam etti.56'lık seri tamamen
tekrarlardan oluşuyor.Mister No ve Martin Mystere konusunda fikrim yok.Bu çizgi romanları takip etmiyorum.

Dr.ArAmAS

Anladım sevgili caretta..eğer tay zagorlar da düzensiz ise diğer düzensiz yayınlar gibi onları külliyata eklemenin bir mantığı kalmıyor..galiba en iyisi yeni serilerle külliyatı tamamlamak..arada da tay sayılarını nostalji niyetine elebalıp bakıp yerine koymak...

hanac

hanac

Dr.ArAmAS

Sağol sevgili hanac..sayenizde kafamdaki soru  işaretleri dağıldı..iyi ki varsınız