3 Başlıkta En İyiler...

Başlatan Saint2, 13 Temmuz, 2017, 14:01:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saint2

Arkadaşlar...
Bugüne kadar kitap alışverişlerimi ya İlyas'tan (Büyülü Rüzgar) ya da İdefix'ten yaptım. Fakat İdefix'in yanlış yolladığı kitapları düzeltmesi konusundaki lakayıt hareketleri yüzünden yeni bir siteye yönlenmeye karar verdim. Size göre...

En çok çeşit hangi sitede ?
En ucuz kitap hangi sitede ?
En hızlı tedarik hangi sitede ?

Alışverişinize göre cevap yazarsanız hepimiz için aydınlatıcı bir konu olmuş olur.

Sevgiler.

Ahmet Oktay

En ucuz Eganba, Babil, Odakitap üçlüsü oluyor genelde. Ben bu sitelerden alışveriş yapıyorum ve memnunum. Ürünler stoklarında varsa sipariş saatine göre aynı günde veya ertesi günde paketlenip kargoya veriliyor. Stokta olmayan ürünlerin tedariği ise genelde 1 haftayı buluyor. Yanlış kitap gönderilmesi gibi bir durumla karşılaşmadığım için olası bir durumda değişim vesaire işlemleri nasıldır yorum yapamayacağım.

Saint2

Çeşit konusunda sıkıntı var mı ?

memospinoz

Alıntı yapılan: Saint2 - 13 Temmuz, 2017, 14:29:41
Çeşit konusunda sıkıntı var mı ?

3 sitede de JBC Yayıncılık yok.  >:( :P

memospinoz

Alıntı yapılan: Saint2 - 13 Temmuz, 2017, 14:01:37

En çok çeşit hangi sitede ?
En ucuz kitap hangi sitede ?
En hızlı tedarik hangi sitede ?

En çok çeşit idefix ve D&R'da yani doğanda, daha sonraysa kitapyurdunda gözlemlediğim kadarıyla. Ama hiçbir sitede bütün kitaplar stokta değil, stokta olanların stok durumu belirtilmediği için kaç adet var bilemiyoruz, bir adet de olabilir otuz adet de.

Fiyat olarak şöyle bir tavsiyede bulunabilirim: Sanal kitap fuarlarını, kampanyalı setleri, günlük ve haftalık indirimleri takip etmek lazım. Kitaplarımızı alacağımız zaman hepsini sepete ekleyip bütün sitelerde oluşan toplam fiyata göre alım yapmak daha ekonomik oluyor. İkinci bir alternatif olarak alacağımız kitap çoksa, hepsini ayrı ayrı en ucuz hangi sitedeyse oradan da alabiliriz, tabii bu durumda sitelerin bedava kargo sınırına dikkat etmek gerekiyor yoksa tek siteden almaktan daha pahalıya gelebilir.

Tedarik konusu biraz karışık. Stokta gözüken kitapları alırsanız hemen ertesi gün gelebilir. (gelmeyebilir de bazı sitelerden  ;D) Tedarik süreci kitapyurdunda kitapların fiyatı altında yazıyor, stokta olanlarda aynı gün kargo yazıyor. idefix ve D&R'da yazmıyor hatta stokta olup olmadığı da belli değil. eganba ve babilde stok ve tedarik süreleri yazıyor. Tedarik süresine haftasonu dahil değil.