WEST KALDIGI YERDEN DEVAM EDIYOR...

Başlatan darkwood, 21 Aralık, 2009, 11:05:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

WEST seven arkadaslara müjde.Türkiyede yayinlanmamis maceralari ile tekrar aramiza dönüyor. Demirbas Yayinlarini takip edenler için güzel bir haberim var. Cem beyden bizzat duydugum WEST'IN 11 yeni sayisi su an baskida Ocak2010 da piyasada olacak. Dahada güzeli yayini devam edecek diyor. Ayrica kalite ve baski olarakta daha güzel olacagi haberini aldim.

West i bilmeyenler için vahsi batinin gerçek olaylarindan derlenmis hikayeleri ile sevilerek okunabilecek bir çizgiroman oldugunu söyleyebilirim.
1970 tarihinde Ceylan Yayinlari tarafindan yayinlanan Tomteks adli haftalik bir dergide 28 sayi boyunca, ilk olarak okuyucularin begenisini kazanan West, daha sonra Alfa yayincilik tarafindan 3 ciltlik 98 sayfali küçük bir serisi yayinlandi. Nihayet olaya Demirbas Yayincilik daha ciddi olarak bakinca, 200 er sayfalik 10 adet cilt yayinlandi ve West kaldigi yerden devam ediyor.
Daha  önceki sayilarinin tamini okumustum, West sever arkadaslarimizla yeni sayilarinida heyecanla bekliyoruz..

Darkwood Sakinleri..

BAHADIR

Ayni edisyonda devam edecek olmasi güzel...Yalniz ilk 10 sayida orjinal sayi numaralarinda kronoloji pek gözetilmemisti...Insallah bunda sonra hiç olmazsa kaldigi yer baz alinarak bir takim düzenlemeler yapilabilir...West devam etsin de digerlerine gerek yok açikçasi...

V

Benim tanidigim Çizgi Cem vazgeçmez asla.West'i tamamlayabiliriz insallah..
"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Mesut verdigin bu güzel haber gerçekten sevindirici. Bildigim kadariyla Demirbas Yayincilik çizimlerini begenmedigi gerekçesiyle Bruno Marraffa çizimi maceralari atlamisti. Marraffa çizimlerini ben de begenmem ama hikayelerin kronolojisinin oturmasi ve eksiksiz koleksiyon için bu sayilar da önemli bence. Cem bey'le tekrar görüsmen mümkün olursa bu konuyu da bir sorup bizi bilgilendirirsen seviniriz. Ömer'in de belirttigi gibi West'in devam etmesi özellikle önemli bizler için.

West severler için bir de önemli hatirlatma yapayim. Ilhan Yilmaz'in sahibi oldugu Yilmaz yayincilik'tan çikan iki adet renkli Pistolero ciltleri de West serisinin renkli maceralarini içermektedir. West koleksiyonerlerine duyurulur.

Selamlar
Lami

darkwood

Sevgili Lami'nin bahsettigin  2 cillt renkli Pistolero cildi bende vardi ve okumak bir türlü firsat olmamisti,West in maceralari oldugunu söylemen iyi oldu, artik okumak için iyi bir nedenim oldu.
Bu arada West ile ilgili sorularinin cevabi için bir süre bekliyeceksin, zira sag kolumu dün aksam yagmurda düsüp kolumu kirdigimdan malesef bu kolum kiriktan suanda alçida oldugundan bir süre Kadiköye gidemiyecegim sanirim. Tek kol ile yasamak ve mesaj yazmakta bayagi zormus, Allah kimsenin basina vermesin.

Selamlar
Mesut
Darkwood Sakinleri..

İlhan Yılmaz

Mesut Bey,
Geçmis olsun. Acil sifalar dileriz

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: darkwood - 21 Aralık, 2009, 11:40:46
Sevgili Lami'nin bahsettigin  2 cillt renkli Pistolero cildi bende vardi ve okumak bir türlü firsat olmamisti,West in maceralari oldugunu söylemen iyi oldu, artik okumak için iyi bir nedenim oldu.
Bu arada West ile ilgili sorularinin cevabi için bir süre bekliyeceksin, zira sag kolumu dün aksam yagmurda düsüp kolumu kirdigimdan malesef bu kolum kiriktan suanda alçida oldugundan bir süre Kadiköye gidemiyecegim sanirim. Tek kol ile yasamak ve mesaj yazmakta bayagi zormus, Allah kimsenin basina vermesin.

Selamlar
Mesut

Dostum büyük geçmis olsun, çok üzüldüm. Çarçabuk iyilesmeni dilerim.
Selamlar
Lami

V

Geçmis olsun.Acil sifalar dilerim..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Mesut Bey, büyük geçmis olsun.

Acil sifalar dilerim.

s.b

West'e yeniden hosgeldin diyebilecegiz demekki. Bu habere gerçekten çok memnun oldum.
Size de geçmis olsun Mesut bey. Insaallah çabuk iyilesirsiniz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Çok Tesekkür ederim, sevgili dostlar.
Sizle birlikte olmak gerçekten çok güzel, bu sikici günlerimi sizlerle geçirip bir nebze olsun rahat ediyorum.Herkese saglikli ve esenlik dolu günler dilerim.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Geçmis olsun Mesut Bey...

Kriz - firsat ayni kelimelermis ya güya, bu krizi çizgiroman okuma firsatina çevirirsiniz belki de :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Yarin satisa çikmasi beklenen DY yeni West serisinde merak eden arkadaslar için, Mirayçizgi Cem bey'in formumuzdaki asagidaki linkte bulunan bugünkü yazisinda mevcut oldugu üzere, 2 adet yeni macera yer aliyormus.
Daha önce yeni maceralar 6.sayida basliyacak diye bahsetmisti ama sanirim daha fazla beklemiyelim diye böyle bir süpriz yapti.
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Arkadaslar bugün yeni çikan DY West'i alip inceleyen varsa maceralari neler, yeni maceralar varmi?
Yoksa daha önce yayinlanmis eski maceralarmi mevcut. Baski kalitesi nasil?
Cem bey formumuzdaki yazilarinda West'lerin orjinal sira ile çikacagini ve ilk kitapta 2 adet yeni macera mevcut diye yazmisti! Ayni zamanda da baska bir yazisinda 6.kitaptan itibaren yeni maceralar çikacak demisti!
Bakalim hangisi dogru.
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Demirbas yayincilik tarafindan çikarilan yeni West dizisini nihayet alip inceleme firsati buldum.
Orjinal sirali ve kapakli olarak basilmis bu yeni serinin ilk cildinin içindeki maceralara gelince; ayni yayinevi tarafindan daha önce 10 cilt olarak çikmis olan 1 ve 2.cildinde basilmis olan 4 macera birlestirilmis hali ile karsimiza çikti. Yani bu sayida yeni macera yok.
Maceralar sirasi ile, Bilinmeyene Dogru-Maceracilar-Büyük Vadi-Isgalciler
Kitap baski olarak Dampyr ve Teks Maceraperest Süper Ciltleri gibi 4 macera birarada ve fasikül kapaksiz olarak basilmis, aralarina birer fasikül kapagi konsaydi çok daha güzel olurdu.
Kitap 402 sayfali ve son 4 sayfasina Cem Demirbas'in sinemaya aktarilan çizgiromanlar ile ilgili yazisi mevcut.
Baski kalitesi olarak önceki kitaplardan çok daha iyi, Cem bey bu sefer güzel birseyler yapayim demis, West severler 1.sayidan itibaren tekrar alip biriktirebilir.
Fiyat olarak 26 tl. yaziyor, bana biraz fazla geldi ama Kadiköyden 22 tl.ye filan alinabilir.
Saglicakla kalin,
Mesut
Darkwood Sakinleri..