Darth Vader (2017)

Başlatan hennessy, 16 Temmuz, 2017, 22:29:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

The most fearsome villain of all time returns with an all-new series! When Anakin Skywalker fell, both to the pull of the dark side and to the blade of Obi-Wan Kenobi, he rose back up, more machine than man. Having lost everything that was once dear to him, the former chosen one must take his first steps into a darker world...as Darth Vader, Dark Lord of the Sith!

kesinlikle okuyun ben bile iyi olmayan İngilizcem ile keyif aldım...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Star Wars ve Darth Vader çizgi romanları artık basılsın!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Serinin okduğum en sağlam sayısı idi. Vader ışın kılıcını onarırken Palpatine ve Obi-Wan ile ilgili düşünceleri anlatıyor.... Sonu manyak bir yerde bitiyor Vader ışın kılıcını açıyor ve karşısında.....

Bu seri kaçmaz alın

ferzan

Geçen hafta büyük bir iştahla bu yeni seriye başladım ve şimdiye dek çıkmış olan 11 sayıyı da başından kalkmadan bir solukta bitirdim...

Bir önceki Darth Vader serisinden bağımsız olması, başlamamdaki en büyük etken oldu...2015 'te başlayan o seriyi birkaç sayı okuyabilmiş ama devam edememiştim...2017 'de başlayan yeni seriyi daha evvel incelemiştim ama hakkından gelip güncele yetişmek 2018 Şubat 'ına nasip oldu...

Seri, Episode III 'ün sonunda Anakin 'in Vader olarak karanlığa doğduğu ve Padme 'nin öldüğünü öğrendiğinde ''Nnnnoooöööğğğğğ!!!'' diye haykırıp yeni bedenini ve karanlık tarafın gücünü ilk kullandığı sahneyle başlıyor...Öyle bir öfke patlaması yaşıyor ki, hıncından farkında olmadan Lord Sidious 'u bile bir kenara fırlatıyor...Sidious, sabırla çırağının sakinleşmesini bekliyor ve hemen ardından kısa bir hayat dersi ile o fırlatılışı çırağının burnundan fitil fitil getiriyor...Vader, yeni adı, bedeni, ruhu ve hayatına böylece başlıyor...

Emir 66 henüz güncelliğini korurken, galaksinin dört bir yanına dağılmış Jedi 'lar avlanırken, Vader da efendisinin nezdinde kendini ispatlamasını gerektiren bir dizi sınava farkında olmadan girmiş oluyor...Sith 'lerin kullandığı ışın kılıçlarının kırmızı renginin hikayesinden tutun da Coruscant 'daki eski Jedi Tapınağı 'nın kadim arşivlerine, Emir 66 'dan şartlı olarak kurtulmuş ve ne Jedi, ne de Sith olmayan o enteresan gruba, Sith usulü ayinler ile kızıl bir ışın kılıcının yaradılış sürecine, ışın kılıçlarının kalbindeki o madeni parçanın farklı kullanım şekillerine varıncaya kadar SW evrenine ilişkin ara ara aklımıza gelebilecek ve merak ettiğimiz pek çok detayı biz sormadan bize veriyor...

Vader, henüz tanınmıyor...Kimse üzerinde güçlü bir etkisi yok...Ciddiye alınmıyor, fazlasıyla hırpalanıyor, aptal yerine konduğu oluyor, henüz Sith kavramı ile tanışmamış İmparatorluk askerlerince bile Jedi sanılarak saldırıya uğruyor...Kendisinden en ufak bir çekincesi olmayan çok güçlü ve bulunduğu doğal ortama hükmedebilen münzevi bir Jedi ustası ile de yolu kesişiyor, binlerce asırlık kadim bilginin tek varisi ihtiyar bir kadın Jedi ile de burun buruna geliyor...Karanlık taraftayken bile yiyemeyeceği lokmalar olabileceğini idrak ediyor...Her düştüğünde daha güçlü ayağa kalkıyor, her ayağa kalkışında bir önceki hatasını yenilemeyecek kadar mükemmelleşiyor ve öfkesi her seferinde misliyle katlanmaya, gücü de misliyle artmaya devam ediyor...Çok yakında tüm galaksinin varlığından haberdar olacağını biliyor...Bu esnada kendini tuzağa düşüren birkaç ödül avcısından öğrendiği çok garip ve konduramadığı bir gerçekle de tüm dengesi alt üst oluyor...Daha başlangıçta içinde bir yerlerde isyan tohumları serpiliyor...

Ben bu seriyi çok sevdim, çok başarılı buldum...Şu an için kesinlikle tempo ve nitelik kaybına uğramış değil ilk 11 sayı itibariyle...İlgiyle okumaya devam edeceğim...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

noir

Aşağıda yazacağım şey bu seri ve star wars hakkında ağır spoiler içerir, okumadan önce iki kere düşünün. ( Ben ettim siz etmeyin eğer hala okumadıysanız :'( )
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
SPOILER

2017'de başlayan serinin  25'inci sayısı geçen çıkmış, bu sayıda Anakin'in babası ile ilgili gerçek açıklanmış, Palpatine Anakin'in babasıymış, gücü kullanarak yaratmış. Bahsi geçen sayfayı internette bulabilirsiniz. Benim boşluğuma geldi açıp baktım, açıkcası keşke bakmasaydım seriyi okurken öğrenseydin diyorum. 

Nomad

Türkiye de çıktı mı bu seri?
Çıkmadıysa nereden temin ederiz ingilizcesini?

noir

Alıntı yapılan: Nomad - 22 Aralık, 2018, 12:32:06
Türkiye de çıktı mı bu seri?
Çıkmadıysa nereden temin ederiz ingilizcesini?

Hayır çıkmadı, bundan önceki seri şu an yayınlanıyor Çizgi Düşler tarafından. Bu seriyi ingilizce olarak çizgi roman dükkanlarından veya comixology gibi sitelerden dijital olarak alabilirsiniz.

Nomad

Alıntı yapılan: noir - 22 Aralık, 2018, 12:38:38
Hayır çıkmadı, bundan önceki seri şu an yayınlanıyor Çizgi Düşler tarafından. Bu seriyi ingilizce olarak çizgi roman dükkanlarından veya comixology gibi sitelerden dijital olarak alabilirsiniz.

Teşekkür ederim.

ferzan

Alıntı yapılan: noir - 22 Aralık, 2018, 12:09:29
Aşağıda yazacağım şey bu seri ve star wars hakkında ağır spoiler içerir, okumadan önce iki kere düşünün. ( Ben ettim siz etmeyin eğer hala okumadıysanız :'( )
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
SPOILER

2017'de başlayan serinin  25'inci sayısı geçen çıkmış, bu sayıda Anakin'in babası ile ilgili gerçek açıklanmış, Palpatine Anakin'in babasıymış, gücü kullanarak yaratmış. Bahsi geçen sayfayı internette bulabilirsiniz. Benim boşluğuma geldi açıp baktım, açıkcası keşke bakmasaydım seriyi okurken öğrenseydin diyorum. 

Dayanamayıp baktım... :)

Bu seriyi 11. sayısına kadar okumuş ve hastası olmuştum...Epeydir devam etmek istiyordum, söz konusu detay ve gördüğüm sayfalar beni benden aldı...

Diğer Darth Vader serisi bitse de sıra buna gelse keşke diyeceğim ama, artık başka bir dünyada, başka bir hayata...Yayıncının da, okurun da yapabileceği bir şey yok çünkü bu şartlarda...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hennessy

Fasikül olarak devam ettiği en sağlam SW çizgi romanı

noir

Çizimlere bende hayran kaldım ve hikayesi ise ayrı ilgimi çekti. 2015 serisinde 2. cilt çıktı, geriye yanlış bilmiyorsam 2 cilt kaldı zaten. Satışları nasıl bilmiyorum ama bitince 2017 serisine geçiş yaparlar diye düşünüyorum.

Nightrain

Seri 25.sayı ile birlikte final yaptı. İlk seride kısa sürmüştü.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Aralık, 2018, 23:31:45
Seri 25.sayı ile birlikte final yaptı. İlk seride kısa sürmüştü.

Beğenilen bir seriydi diye biliyorum. Neden sonlandırıldı acaba? Amaan daha biz de yayınlanmasına çok var, yayınlanırsa tabi :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 24 Aralık, 2018, 23:51:03
Beğenilen bir seriydi diye biliyorum. Neden sonlandırıldı acaba? Amaan daha biz de yayınlanmasına çok var, yayınlanırsa tabi :)

Sanırım yayın politikaları böyle. Muhtemelen 2019'da yeni Darth Vader serisi gelecek.

hennessy