Avengers: Açmaz - Gerekli Şeyler

Başlatan memospinoz, 21 Temmuz, 2017, 22:29:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Mükemmel bir kasaba gibi görünüyor. Tahtadan beyaz çitler. Güler yüzlü komşular. Sıfır suç. Ama PLEASANT HILL karanlık bir sırra sahip - ve o sır ortaya çıkmak üzere. Gerçeğin ortaya çıkması, Captain America kalkanını taşımış üç adamı kasabanın tertemiz sokaklarına getirecek. Steve Rogers, orijinal Özgürlük Bekçisi. Savaş zamanındaki ortağı ve bazen Kış Askeri adıyla bilinen Bucky Barnes. Ve eski Falcon yeni Cap, Sam Wilson. Ama hepsinin iyi tanıdığı eski bir düşman ortaya çıkıp kasabanın cennetten çıkma görünüşünü paramparça edince Pleasant Hill savaş alanına dönecek. Ve Sam ile Steve ayrı ayrı "Avengers Toplanın" diye bağırdığında iki farklı Dünya'nın En Kudretli Kahramanları ekibi işe dahil olacak - ayrıca S.H.I.E.L.D. ajanları, Howling Commandos olarak bilinen canavarlar ekibi, A.I.M.in New Avengers'ı ve hatta Hood'un şeytani Illuminati'si de dahil olacak. Düşmanlar Pleasant Hill'in gizemlerini çözmeye uğraşırken hayatlar değişecek, bağlar kopacak ve yeni ittifaklar oluşacak. Peki ama her şeyin merkezindeki neşeli küçük kız kim?

Avengers: Açmaz üç farklı kapak seçeneğiyle çok yakında raflarda.

Sayfa Sayısı: 332
Etiket Fiyatı: 46 TL

dean

Nemo

Özel Alfa Ajanı

memospinoz

Alıntı yapılan: Nemo - 10 Ağustos, 2017, 18:17:03
Orjinal hangi album ?

Sanırım kapağı soruyorsunuz. Hiçbiri orijinal kapak değil.
Soldan sağa Avengers Standoff Welcome to Pleasant Hill (2016) #1B, All New All Different Avengers (2015) #7A, Avengers Standoff Welcome to Pleasant Hill (2016) #1A fasikül kapakları.

Orijinal cilt kapağı:

hennessy

Aldık arşive koyduk merakla okunmayı bekliyor
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nemo

Tesekurler Mehmet :)

Kendimce eksik listelerim var, listeden bu albumdeki sayilari silmek icin sormustum aslinda. Tekrar tesekur ederim :)
Özel Alfa Ajanı

memospinoz

Alıntı yapılan: Nemo - 10 Ağustos, 2017, 19:51:39
Tesekurler Mehmet :)

Kendimce eksik listelerim var, listeden bu albumdeki sayilari silmek icin sormustum aslinda. Tekrar tesekur ederim :)

Avengers Standoff: Welcome to Pleasant Hill #1, Avengers Standoff: Assault on Pleasant Hill Alpha #1, Agents of S.H.I.E.L.D. (2016) #3-4, Uncanny Avengers (2015) #7-8, All-New, All-Different Avengers #7-8, New Avengers (2015) #8-10, Captain America: Sam Wilson #7-8, Illuminati (2015) #6, Howling Commandos of S.H.I.E.L.D. (2015) #6, Avengers Standoff: Assault on Pleasant Hill Omega #1

Normalde orijinalinde bu sayılar bulunuyor. Fakat bizde ise iki seri halihazırda yayımlandığı için fiyatı şişirmemek ve tekrara düşmemek için Uncanny Avengers (2015) #7-8, All-New, All-Different Avengers #7-8 sayıları yok.

hennessy

Şimdi başlıyorum bakalım bizi neler bekliyor.

afu

Alıntı yapılan: memospinoz - 10 Ağustos, 2017, 21:00:23
Avengers Standoff: Welcome to Pleasant Hill #1, Avengers Standoff: Assault on Pleasant Hill Alpha #1, Agents of S.H.I.E.L.D. (2016) #3-4, Uncanny Avengers (2015) #7-8, All-New, All-Different Avengers #7-8, New Avengers (2015) #8-10, Captain America: Sam Wilson #7-8, Illuminati (2015) #6, Howling Commandos of S.H.I.E.L.D. (2015) #6, Avengers Standoff: Assault on Pleasant Hill Omega #1

Normalde orijinalinde bu sayılar bulunuyor. Fakat bizde ise iki seri halihazırda yayımlandığı için fiyatı şişirmemek ve tekrara düşmemek için Uncanny Avengers (2015) #7-8, All-New, All-Different Avengers #7-8 sayıları yok.

orjinaline niye koymuşlar acaba?
neye göre bir sıralama yapmışlar? ve fasikülleri seçip koymuşlar?
mantığını bilen arkadaş var mı?

kitabın içindekilerden Gerekli'nin ileride basmayı planladığı seri varsa, o fasikülleri de koymasaymış, daha ucuz olurdu  ;D

memospinoz

Alıntı yapılan: afu - 10 Ağustos, 2017, 23:28:41
orjinaline niye koymuşlar acaba?
neye göre bir sıralama yapmışlar? ve fasikülleri seçip koymuşlar?
mantığını bilen arkadaş var mı?

kitabın içindekilerden Gerekli'nin ileride basmayı planladığı seri varsa, o fasikülleri de koymasaymış, daha ucuz olurdu  ;D

Orijinalinde o sayılar Standoff hikayesiyle alakalı olduğu için varlar. Crossover mantığı yani klasik, bir o dergide bir bu dergide devam ediyor hikaye.

O fasiküller Uncanny Avengers ve All-New All-Different Avengers ciltlerinde olduğu için basmayı düşünmemişler. Onları da ekleselerdi herhalde 46 TL olan etiket fiyatı 60 TL'yi filan bulurdu.

Tabii ki benim fikrime göre orijinaline uygun olarak basılsaydı daha iyi olurdu. Hiçbir şeyin orijinalliğinin bozulmaması gerektiğini düşünüyorum. Şimdi Avengers serilerini takip etmeyen biri bu "event"i okumak isterse diğer ciltleri de bulup okuması gerekecek veya eksik olarak okumuş olacak. Umarım kitabın içinde de belirtilmiştir bu durum.

hennessy

Kitabı okumaya başladım. Son zamanlarda başlangıç olarak en ilginç ve nefis bir başlangıç ile baş başayız.

Yürüyen ölüler başı gibi uyanan bir adam

Under the Dome gibi dışarı çıkılamayan bir kasaba

Wayward Pines dizisinde ki gibi gizemlerle dolu bir kasaba

şu an çok iyi gidiyor....

Tek eksiği bir yerden Batman'in çıkmayacak olması :)

İdrava

Bu event'in sert kapağı çıkacakmı? Gerekli bununla ilgili bir açıklama yapmışmıydı?

memospinoz

Alıntı yapılan: İdrava - 25 Ekim, 2017, 23:00:48
Bu event'in sert kapağı çıkacakmı? Gerekli bununla ilgili bir açıklama yapmışmıydı?

Çıkmayacak.

İdrava

Şimdi bu görselden sonra "asla teslim olmak yok mu" var sırada? Secret warsdan sonra okuma sırası nasıl oluyor?