Gönderen Konu: Makedonya'da-tek çizgiroman dükkanı BUNKER  (Okunma sayısı 185 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Saki

• MAKEDONYA
  • Çizgi Roman Bağımlısı
  • GAVRAN
Makedonya'da-tek çizgiroman dükkanı BUNKER
« : 30 Temmuz, 2017, 19:25:33 »
Başkent Üsküpte bulunuyor, şehrin merkezindedir, sahibi Vladimir Bitolyanu, eşi Ana Bitolyanu, kardeşi Yovan Bitolyanu, hepsi çok büyük çizgiromansever, çok iyi arkadaşlarım, çok iyi insanlar, başkente gittiğimde mutlaka uğrarım, çok iyi karşılanıyorum, saatlerce çizgiroman sohbetleri yapıyoruz. Sahibi Vladimir bir defa dedi..evimizde çizgiromanlardan geçilmez. 1990 yılılına kadar çıkan tüm Zagor, Teks, Komandant Mark, Kapetan Miki, Ken Parker, Veliki Blek, Kit Teler..hemen hemen hepsi var ;)

Girdiğimde onlara mutlaka param olsa tüm çizgiromanlarnızı alırdım diyorum, ancak, şimdilik beş tane Veseli Çetvrtak Zagor alacak kadar param var, diyorum.. ;D

İlginç olan, arasıra hediye çizgiromanlar veriyorlar, o günü dükanın önü kaynıyor, ilk önce Zagor'ları götürüyolarmış, arkadan da belirli sayıda hediyelik Marvel'leri..

Facebook sayfalarında 'bana herhangi bir Zagor kaldımı' sorular okuyorum  ;D

Bunu okuduktan sonra aklıma acaba Türkiye'deki çizgiroman dükkanları yılda bir böyle hediyeler veriyorlarmı..

Resimler..

içi..

Çok Batman'lar..Ertan bey umarım görür bunları..

Bizim gibi çocuklar için böyle oyuncaklar..

çocuklarmıza alabileceğimiz şöyle güzel oyuncaklar (veya kendimize ;))

Galiba bu arkadaşlar çizgiroman yerine çocuklar için dükkan açmışlar..;D

Hmm..galiba bu çocuk şeylerin arkalarında birşeyler görüyorum 8)..

Bukadar figür-oyuncak reklamından sonra- Makedonyada, Sırbistanda ve Hrvatistanda çikan bisürü çizgiromanlar..beni da en çok llgilendiren içerde Konan SSOC ve CTB ciltleri ve Thor daha ilk sayılardan ciltler..ama tek bir sorun var..böyle güzellikleri alacak param yokk >:(..

Facebook saYfasında en son..

https://www.facebook.com/stripknizarnicabunker/

Umarım ilginizi çeker. Mutlaka yorumlarnızı bekliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum..

Çevrimdışı doktor1881

• Bölüm Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
Ynt: Makedonya'da-tek çizgiroman dükkanı BUNKER
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz, 2017, 22:11:55 »
Nedense oyuncaklar hoşuma gitti ;D Yaş ilerledikçe cocuklaşıyorum herhalde
Bu arada 5. resimde köşedeki redkit çr nı duruşu itibarıyla beğendim

Bizde çr değil batman ayraç ve posterlerinin yakın zamanda hediye olarak dağıtıldığını hatırlıyorum

Çevrimdışı Saki

• MAKEDONYA
  • Çizgi Roman Bağımlısı
  • GAVRAN
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz, 2017, 22:54:38 »
Saol Erol doktorumuz, firsat varmisken sana soylim dayimin oglu Erol benle yasit, doktordur kendisi  ;D..Umar doktor, Zafer doktor-korkmayiz ;)

Oyuncaklari ben de cok begendim inan, hele Darth Vader cok hosuma gider, onundeki siyah kukuletali, hatirlayamadim herhalde bir Jedi, aslinda son resimdeki araba (ciklar  ;D) en cok hosuma giden, inan bugun telefon actim dukkan sahibini kardesine, tebrik ettim, 3-4 ay evvel oyuncak yoktu, ama herhalde boyle yeni seylere uyuyorlar, zaten de sahipler Avrupa'ya gidiyorlar, Fransa, Almanya..oradan aliyorlardir. Illaki dedim soracam, dedim figurler super, Asterix-Obelix'ler super, da arabalari begendim, araba neden satiyorsunuz, diyor cocuk, onlar insant-classic seyler, ancak arkadas tatile gidecekti, zamanim olmadi bu arabalarin-arabaciklarin fiyatlarni sormaya, tahminimce, 20 Avro olabilirler..

Cizgiromanlara gelince, en cok Srbistan'dan tum yeni fumettiler, cok comics da var, en yeni frankofonlar ve cok az Manga, dukkan aslinda kucuk ama hersey var diyebilirim. Bu figur-oyuncak-arabaciklar yeni bisey..

Red Kit'e gelince Balkanlarda cok unlu, olabilir ki bastan cikiyor, Yeni yilda 1 haftaligina Istanbula gelmeyi dusunuyorum, bu Red Kit'lerden 1. sayi varise sana birtanesini hediye getirecegim, Istanbulda burdaki akadaslardan birine birakirim, onlar sana gonderir, sen ise karsilik (biraz ayip oldu, affet) bana bir-kac eski Tay yayinlari fazlalik var ise ::)

Deal? ;)

Çevrimdışı pizagor

• Haddock
  • Forum Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
  • Your Ego My Lego...
« Yanıtla #3 : 31 Temmuz, 2017, 12:49:09 »
Mimari tasarımına, görselliğine, ürün çeşitliliğine bayıldım. Makedonya'daki tek çizgiromanevi olabilir ama bu durum işletmecileri rakipsizlik nedeniyle yaptıkları sunuma özen göstermemeye itelememiş. Benden de kendilerine selam olsun, çizgiromanın bayrağını o topraklarda gerektiği gibi dalgalandırıyorlar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz ihtiyar...

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/

Çevrimdışı Saki

• MAKEDONYA
  • Çizgi Roman Bağımlısı
  • GAVRAN
« Yanıtla #4 : 31 Temmuz, 2017, 13:10:44 »
Vay Ozgur dostum saol, varol, dukkani calistiranlar gercekten cok super insanlar, ilk defa 6-7 ay avvel ancak gitmeye firsatim oldu, giriyorum, icerde sahip ile esi, oylesine girdim, diyorum, ben Saki Manastir'dan eski cizgiroman sevdalisi, hepsini almaya geldim, sahibin oylesine hosuna gittiki anlatamam, dukkan alan olarak evet kucuk ama icinde Makedonya'da ve Srbistan'da cikan tum fumetti, Makedonya'da malesef sadece Zagor ve Dylan, ama srbistanda cikan ne varise Zagor, Tex, bunlarin maxi, speciale, Kit Taylor'lar Hrvatistan'dan, Blek'ler Hrvatistan'dan, Captain Miki, Ken Parker..yani, ne var ise tum fumettiler, ondan sonra beni en sevindiren cok luks ve sert kapak SSOC ve CTB, Thor, Avengers, X-men, Spider Man, bunlarin yeri baska..onde bi suru Batman'lar, Incal, Moebius, Corto Maltese, benim yaslarimda cok eski frankofonlar severler var, onlarda geliyor, basliyoruz Moebius hakkinda, gel keyfim gel, bukadar kucuk alana herseyi sigdirmislar..dedigim gibi ilk girdigimde sahip tam 2 saat bastan sona kadar hepsini tanitti, anlatti, ben soruyorum, o varmi, su varmi, hemen bakiyor, esi bilgisayarda hemen bakiyor, 2 saat siddetli bir sekilde tanitim, konusmalar, diyorum bana Zagor'un Guney Amerika sagasi daha ilk sayidan en yenisine kadar, sanirim 8-10 tane aldim..baskente gittigimde mutlaka ugrarim, hemen, kafve, gazoz, sohbet karsilama,

Selamin ve izlenimin icin tesekkurler, iletirim...

Çevrimdışı Nemo

• Özel Alfa Ajanı
  • Bölüm Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
« Yanıtla #5 : 31 Temmuz, 2017, 14:04:01 »
Bir gun ziyaret etmek dilegiyle...
When I'm with you, there is no place I'd rather be...

Özel Alfa Ajanı ve Son Biriktirici