2017 Ağustos - Çizgiroman listesi

Başlatan afu, 04 Ağustos, 2017, 11:17:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

AU4

Bu ay inşallah Çizgi Düşler'den güzel haberler alırız. Temmuz ayı çok kısır geçti.
Bol miktarda Tex bekliyoruz.

caretta

AU4 dostuma aynen katılıyorum.Bol Teks derken bir adet Klasik;bir adet aylık;
duruma göre bir adet renkli veya bir adet Özel.Galiba bir de çıkacak Zagor var.
Ağustos ayında şu ana kadar çıkanların hepsi benim ilgi alanım dışında.2017
Teks Yayın programı duyurulmadı.Hadi Klasik Seri ayda bir adet(inşallah aksamaz!)
olarak bekliyoruz da Aylık Seri'de kaç sayının telifi alındı?2016'nın 12 sayısı ise
6 Çizgili Düşler cildi eder.Temmuz itibarıyla 2 adet çıktı.Geriye 4 cilt mi kaldı?
Nisan 2018'e kadar bu 4 cilt piyasaya sürülecekse Ağustos-Ekim-Aralık-Şubat mı
olur?4 cilt 667-674 sayıları içeriyor.Böyle olursa 673.sayıda başlayan Yama macerası
yarıda kalıp 3 ay beklemeyiz umarım.

haysat

Teks ayliklar 2 ayda bir çıkacak diye biliyorum.
Kendileri de öyle acıklamışlardı sanırım.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

afu

Haydi Presstij, eski yayınları da itele biraz  ;)

caretta

Ben Presstij'in yayınlarından çoktan ümidi kestim.Asıl hareketlenmeyi
Çizgili Düşler'den bekliyorum...

AU4

Caretta Abime katılıyorum. Çizgi düşler çok hızlı başladı. Çok sevinmiştim. Ama son zamanlarda nedense bir şeyler oldu. Haydi Çizgi Düşler.

OZAN BALIM

Lal'den Dylan 30, Mini Dev Dylan 10, Starlight; Gerekli'den Infınıty Crusade 1, Avengers Açmaz, Uncanny Avengers, Alfa'dan Gizli Tarih 7 çıktı...

caretta

Ben pusuya yatmış Teks ve Zagor bekliyorum!

delpan

Yargıç dredd 3. Ve 4. Cildi nerde çıktı bilen varsa paylaşabilir mi rica etsem? Hiçbir dükkanda rastlayamadım henüz..

afu

Alıntı yapılan: delpan - 14 Ağustos, 2017, 11:24:26
Yargıç dredd 3. Ve 4. Cildi nerde çıktı bilen varsa paylaşabilir mi rica etsem? Hiçbir dükkanda rastlayamadım henüz..
star trek ve yargıç'ın 3. ve 4. fasikülleri ile maymunlar gezegeni cildi bu hafta sonu dağıtılacak.

afu

Listeyi güncelledim ve altına yayın adetleri ile ilgili verileri de koydum.
2016-2017 ilk 7 ayları karşılaştırdığımızda, 11 yayınevinin tüm çıkan yayınların yaklaşık %90 ını karşıladıklarını görüyoruz.
Bu yayınevlerinin geçen seneki performansına baktığımızda, jbc, alfa ve karakarga'nın kitaplarını ikiye hatta üçe katladıkları görülüyor.
çizgi düşler ve lal'daki azalış ise fumettiye azalan ilgiden sanırım.
Arkadaşlar İtalya satışlarını paylaştılar. Azalmayı orada da gördük. Son İtalya seyahatimde dikkatimi çeken olay, Bonelli'nin eski yayınlarını renklendirerek tekrar pazarlaması oldu.
Genç veya yeni okurları kazanmak adına aynı şey bizde de yapılamaz mı acaba?
Maliyeti etkileyecektir mutlaka ama, daha kaliteli sayfa, baskı, boyutlama ve ciltleme ile albenisi arttırılmış renkli zagor, tex, dylan dog vb raflarda görsek ne güzel olurdu  :D
Lal'in tekrar çıkardığı KM ilk ciltlerinin baskı kalitesini görünce yukarıda bahsettiğim yeni basımların satılması daha kolay olur diye düşünüyorum.

OZAN BALIM

Liste güncelleniyor mu? Teksler ve Zagor Maksi yok listede...

memospinoz

Şunlar da var ama çizgi roman mı karikatür albümü mü emin olamıyorum, inceleme şansı olan varsa bakabilir mi?
http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=11962
http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=11963

ferzan

Alıntı yapılan: memospinoz - 28 Ağustos, 2017, 14:03:38
Şunlar da var ama çizgi roman mı karikatür albümü mü emin olamıyorum, inceleme şansı olan varsa bakabilir mi?
http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=11962
http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=11963

Kesinlikle karikatür değil...Underground yerli çizgi romanın en güzel örneklerinden her ikisi de...Her ikisi de 2ila 6 sayfa arası başlayıp biten konseptlerde Lombak Dergisi'nde yayınlandı bir dönem...İlk İhsan büyük ölçüde balonsuz...Her iki albümün ortak noktası, her ikisinin senaristlerinin aslında çizer olup bu eserlerde sadece metin kısmında kalmaları ve çizgi kısmında herşeyi tamamen Hakan Karataş'a bırakmaları...90'ların sonunda ve 2000'lerin başlarında Hakan Karataş önce L-Manyak, sonra Lombak dergilerinde renkçiydi tıpkı Fırat Yaşa gibi...Mongollar ve İlk İhsan ile kafadan profesyonel olarak daldığı çizerlik alemine uzun yıllar Lombak ve eki olarak başlayıp sonradan bağımsız olan Kemik dergisi haricinde haftalık Penguen dergisinde devam etti...Çizgisi artık iyiden iyiye gerçekçi ve siyah-beyaz dengeli muazzam bir tarama yoğunluğuna kaçmış olan Karataş'ın eserleri çeşitli aylık edebiyat ve alt kültür dergilerinde yayınlanmaya devam ediyor zaman zaman...

Bu eserlerin kitap olmasına çok sevindim...Geçmişte Afu Abi'nin çizgi roman listelerinde karikatür albümleri de yer almıştı ama söz konusu iki albüm %100 çizgi romandır, hem de 2000 sonrası yeraltı üslubunun en güzellerinden biridir...Karikatürize çizgi yorumuna bakıp kestirilip atılmasını istemem...1997-2009 arası aylık dergi dönemine bilerek ya da bilmeyerek uğramamış yahut yaşı yetişmemiş olanların çok şey kaybettiğini düşündüğüm sivri bir ekolün değerli ve usta bileklerindendir Hakan Karataş...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com