Star Wars Anthology (Obi-Wan Kenobi)

Başlatan dean, 17 Ağustos, 2017, 23:31:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Obi-Wan Kenobi solo filmi duyuruldu. Stephen Daldry filmin yönetmenliği için adı geçen isim. Ewan McGregor'un role dönüp dönmeyeceği henüz belli değil.

Nightrain

Ewan McGregor'ın olmayacağı söyleniyor. Olmayacaksa bu filmi çekmenin de anlamı yok. McGregor=Obi-Wan Kenobi yani. Ne yapıp edip, ikna etmeleri lazım.

Olursa çok mutlu olacağım zira Episode 7'den beri Obi-Wan Kenobi filminin açıklanmasını bekliyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Ewan McGregor'un yaşadığı bir gezegende Obi-Wan Kenobi'yi başka birinin canlandırması bence de çok saçma olur.

Animvader

Ewan McGregor'u oynatmayacaklarsa, asyalı siyahi bir kadına versinler rolü.

ferzan

Alıntı yapılan: dean - 18 Ağustos, 2017, 12:05:33
  Ewan McGregor'un yaşadığı bir gezegende Obi-Wan Kenobi'yi başka birinin canlandırması bence de çok saçma olur.

Ben Obi-Wan'ı siyahi bile yapacaklarına inanırım şu saatten sonra...  :P

Her şey bir yana, senelerdir Obi-Wan 'ın Episode 3 sonrası 20 yıllık Tatooine inzivasına dair hikayeler okumak ya da izlemek istemişimdir...Bu dönemden ne biçim malzeme çıkar, neler yapılır oysa...Ama ne hikmetse Star Wars evreninde en az dönülen, hatta belki hiç dönülmeyen noktalardan biri bu ara dönem...Kitaplarda işlendi mi bilmiyorum ama çizgi romanda bir buçuk yıl önceki Marvel Star Wars fasiküllerinden birinde tek sayılık bir ara geçiş/mola öyküsü yer almıştı bu dönemle ilgili ve o 22 sayfa bile beni ihya etmeye yetmişti...Luke büyürken onu uzaktan kollayan, izleyen ve bir kez de Owen tarafından ziyaret edilip kesinlikle Luke'un etrafında uzaktan da olsa görünmemesinin tembihlendiği orta yaşlı Obi-Wan'ı gördüğümüz bol kum adamlı/Tusken savaşçılı kısacık bir öyküydü...

Ewan McGregor tipinin ve fiziğinin zirvesinde...47 de mükemmel bir yaş...Umarım onunla gerçekleşir ve yine umarım Tatooine inzivası döneminde geçen dolu dolu bir sürgün/gizlenme hikayesi olur...Göçebe Tusken'ler üzerindeki etkisini nasıl oluşturduğunu, aralarda imparatorluk birlikleriyle karşılaşıp karşılaşmadığını, kendini gizleme ve Luke'u izleme yöntemlerini, inzivası boyunca Tattooine'de ya da yakın başka gezegenlerde çeşitli sebeplerden ötürü yapacağı olası yolculukları, isyancılarla karşılaşıp karşılaşmamasını ve daha pek çok detayı görmeyi çok isterim...Ama aksi olur da tamamen fiyasko kararlar alınır ve karakter heba edilirse de hiç şaşırmam...Zaman, Ahir zaman...Bu gözler Roland Deschain'in sinemada katledilişini gördükten sonra gayrı herşeyi bekler... :'(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ferzan

Alıntı yapılan: Animvader - 18 Ağustos, 2017, 12:27:12
Ewan McGregor'u oynatmayacaklarsa, asyalı siyahi bir kadına versinler rolü.

Pişti olmuşuz dolaylı da olsa...  :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Animvader

Alıntı yapılan: ferzan - 18 Ağustos, 2017, 12:34:10
    Pişti olmuşuz dolaylı da olsa...  :)

Aynen  :) Dediklerinize tamamen katılıyorum. Ewan McGregor şu an öyle bir yaştaki Klon Savaşları döneminde geçen hikaye versen oynar, Revenge of the Sith'in hemen sonrasını versen oynar, biraz daha yaşlı dönemini versen yine oynar. Yani bu oyuncu hayatta ve sağlıklıyken başka birisine rolü vermenin tek "geçerli" sebebi karakterin fiziksel özelliklerini tamamen değiştirmek falan olur.

hanac

Ewan McGregor ile anlaşma sağlanmış deniyor, doğru ise hayırlı olsun.

Ama film değil de dizi olacakmış.

hennessy

Film olmadığı için gereksiz gibi görünüyor. Yanılırım inşallah. Luke koruyucusu tarzı mini dizi bekliyorum. Yazık olacak.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Dizi geleceği için film iptal edildi.