Kadın Direnişçiler - Alfa Çizgiroman

Başlatan memospinoz, 26 Ağustos, 2017, 00:20:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Sarsılmaz bir iradeye sahip dört kahraman...
Dört direniş örneği...

İkinci Dünya Savaşı yıllarında en zor şartlar altında mücadeleyi bırakmayan dört kadın direnişçinin gerçek hayat öyküsüdür. Amy Johnson, Sophie Scholl, Bertie Albrecht ve Mila Racine, bu dört kadının her biri doğruları uğruna kahramanca mücadele ederken hayata çok genç yaşta veda etmişlerdir.

(Tanıtım Bülteninden)

Boyut: 19.5x25.5 cm
Sayfa Sayısı: 260
Etiket Fiyatı: 39 TL

Ahmet Oktay

Güzel gibi duruyor, ilk siparişte sepete atarım.

yidar

hennessy

Aldım arşive koydum yakında okuyup yorum yaparım. Cilt güzel duruyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yidar

Alıntı yapılan: hennessy - 17 Aralık, 2017, 22:06:24
Aldım arşive koydum yakında okuyup yorum yaparım. Cilt güzel duruyor.

Teşekkür ederim

hennessy

Amy Johnson hikayesini okudum. Sade ve güzel çizimler ile. İkinci dünya savaşında uçan bir kadın pilotu anılar defterinden tanıyoruz. Hikaye sonunda da kadının öz geçmişi var.

Bence alınıp arşivlenecek bir cilt. Bu kadar uygun etiket fiyatı ile HC çıkabiliyor ise öbür firmalarda biraz fiyatlarını düşünmeli bence...

yidar

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Aralık, 2017, 20:06:44
Amy Johnson hikayesini okudum. Sade ve güzel çizimler ile. İkinci dünya savaşında uçan bir kadın pilotu anılar defterinden tanıyoruz. Hikaye sonunda da kadının öz geçmişi var.

Bence alınıp arşivlenecek bir cilt. Bu kadar uygun etiket fiyatı ile HC çıkabiliyor ise öbür firmalarda biraz fiyatlarını düşünmeli bence...
Çok teşekkür ederim ekliyorum listeme

hennessy

Kurgusu güçlü, sinema tadında

Yazarlar Regis Hautieres ve Francis Laboutique ustaca dört hikaye arasında bağlantı kurmayı da başarıyor. Günümüzde,  Claire Guissart'ın kaybettiği yaşlı bir aile büyüğünün izini sürmesiyle açılıyor perde. Elindeki malzeme Claire'i Anna Müller adında bir Alman casusun dünyasına götürüyor. Anna Müller, bu dört kadın direnişçiyi birbirine bağlayan unsur. Böylece kadınlar arasındaki devamlılık sağlanmış oluyor. Aynı zamanda Anna Müller'in bütün bu süreç boyunca yaşadığı değişime de tanıklık ediyoruz.

http://www.posta.com.tr/nazilere-karsi-dort-kadin-haberi-1333298

yidar

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Aralık, 2017, 20:33:44
Kurgusu güçlü, sinema tadında

Yazarlar Regis Hautieres ve Francis Laboutique ustaca dört hikaye arasında bağlantı kurmayı da başarıyor. Günümüzde,  Claire Guissart'ın kaybettiği yaşlı bir aile büyüğünün izini sürmesiyle açılıyor perde. Elindeki malzeme Claire'i Anna Müller adında bir Alman casusun dünyasına götürüyor. Anna Müller, bu dört kadın direnişçiyi birbirine bağlayan unsur. Böylece kadınlar arasındaki devamlılık sağlanmış oluyor. Aynı zamanda Anna Müller'in bütün bu süreç boyunca yaşadığı değişime de tanıklık ediyoruz.

http://www.posta.com.tr/nazilere-karsi-dort-kadin-haberi-1333298

Uzun zamandır merak ettiğim bir cr idi ama yorum olmayınca bu zamana kadar eklememistim. Sizin yorumunuzu beğenerek takip ediyorum. Forum da çok değerli ustatlar var. Özellikle hanac'a,ferzan'a ,mesut abi ye ,Ali abiye mehmet beye Ahmet beye,doktor1881 e ,peder clemente,designer73 ve bütün forumdaki arkadaşlara    teşekkür ederim.

hennessy

Sophie Scholl 'u okudum, bitti. Çizimleri nefisti. Sophie Scholl 'un Nazi Almanya'sında mücadelesini anlatıyor. Son iki sayfadan çok etkilendim. Günlüğü okuyan kızımızın görüş açısının değişmeye başlaması....

7,5/10

worldman

Yakın zamanda bitirme fırsatım oldu.Benim gibi tarihe meraklı iseniz memnun kalacağınız güzel bir eser. Çizimleri gözü yormuyor kesinlikle. Baskı ve ciltte gayet düzgün.Vazgeçilmezler arşivime ekledim.