Ben René Tardi Stalag IIB Kampında Savaş Esiri - Yapı Kredi Yayınları

Başlatan memospinoz, 06 Eylül, 2017, 02:42:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Fransa'nın en özgün çizerlerinden Tardi, babasının 2. Dünya Savaşı sırasında esir düştüğü toplama kampında tuttuğu defterlerden yola çıkarak kaleme aldığı ve resimlediği Ben René Tardi, Stalag IIB Kampında Savaş Esiri, savaşı ve tutsaklığı, esir kampının insanlar üzerindeki etkilerini ve yaşanan o büyük yoksunluğu en yalın haliyle gözler önüne seriyor...

Ben René Tardi, Stalag IIB Kampında Savaş Esiri renklere boğulan fantastik dünyaların kusursuz kahramanlarından bir nebze uzaklaşmak isteyen  çizgiroman severler için tam bir başyapıt...

Boyut: 22.5x30 cm, Ciltli
Sayfa Sayısı: 188
Etiket Fiyatı: 40 TL

Nightrain

Hem ciltli hem de büyük boy! Oleeeey! Bu sonbahar cüzdan da kara delik açılacak. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yunusmeyra

yky`den güzel haberler :) frankofon coğrafyada üretilen iyi albümleri (güncel yayınlardan örnekleri de) düzenli çıkartabilecek yayın evlerinin başında geliyor yky  :) ve illaki çizgi roman tarihi ve sanatı üzerine kitapları da yayın listelerine almalılar  ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

nicholaihel

Frankofon YKY'ye ayrı yakışıyor gerçekten. Doğan Kardeş tarihinin bilinçaltı marka çalışması sanırım :) Başıma birşey gelmeyecekse ben Tardi'ye bayılmıyorum ama :) alacağım bu cildi de inşallah.

darkwood

Versus/Aylak yayınevinin bastıklarından sonra, Tardi nin çizgiromanlarına YKY nin de el atması güzel oldu.
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Bu hikayenin 2.albümü de varmış. YKY çok geciktirmeden basar umarım:

hennessy

Fransa'nın en özgün çizerlerinden Tardi, babasının 2. Dünya Savaşı sırasında esir düştüğü toplama kampında tuttuğu defterlerden yola çıkarak kaleme aldığı ve resimlediği "Ben René Tardi", "Stalag IIB Kampında Savaş Esiri", savaşı ve tutsaklığı, esir kampının insanlar üzerindeki etkilerini ve yaşanan o büyük yoksunluğu en yalın haliyle gözler önüne seriyor...

"Ben René Tardi, Stalag IIB Kampında Savaş Esiri" renklere boğulan fantastik dünyaların kusursuz kahramanlarından bir nebze uzaklaşmak isteyen  çizgiroman severler için tam bir başyapıt...

"Makinistim ve ben savaşmıştık. Düşmanı yok etme emri almıştık. İtaat etmiştik... Evet, savaşmıştık ve 22 Mayıs 1940'ta, bir Çarşamba günü, saldırıdan on iki gün sonra, sabahın erken saatlerinde, ormanlık bir alanda 41 esir düştük. Somme bölgesinde Péronne yakınlarındaki Mons-en-Chaussée'de. Yirmi beş yıl önce babam burada yaralanmıştı. Bense yirmi beş yaşındaydım ve kafamın arkasına beklenmedik bir darbe yemiş gibi oldum."
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Belki büyük bir hata yapıyorum ama bu albümde Tardi'nin tercih ettiği kareleme hoşuma gitmediği için elim varmıyor bir türlü.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

İlerleyişimiz tatmin edici olmadığından, dipçik ve cop darbeleri omurgamızın ve böbreklerimizin üzerine iniyordu. Yani soğuğa bir de etrafımızı çeviren ve Kızıl Ordu ile kendi pis kıçları arasındaki mesafeyi olabildiğince açmakta telaş eden Posten'larımızın can sıkıcı ve kaba mevcudiyetini de eklemek gerekiyordu. Tüm bunlara rağmen daha hızlı ilerlemek mümkün olmuyordu.

Sayfa Sayısı: 140
Etiket Fiyatı: 34 TL

Nightrain

haziran00

İlk cildi okudum çok hoşuma gitti, 2 yi aldım ama sonunda 2. bölümün sonu diyor acaba 2 den fazla mı ?

memospinoz

Alıntı yapılan: haziran00 - 19 Ocak, 2018, 18:33:06
İlk cildi okudum çok hoşuma gitti, 2 yi aldım ama sonunda 2. bölümün sonu diyor acaba 2 den fazla mı ?

Devam eden bir seri fakat 2014'deki 2. albümden beri yeni albüm gelmemiş. 1. albüm de 2012'de çıkmış.