Zagor Sohbet Odasi

Başlatan Underfined, 23 Aralık, 2009, 19:01:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Underfined

Ben zagor okumaya daha yeni basladim elimde efsanevi ciltler ve özel seride 2-3 tane var.Sormak istedigim soru su:Çiko sadece özel seri ve efsanelerde mi var yoksa bütün sayilarda varmi...Bilgi verirseniz çok sevinirim

V

Çiko, Zagor'un can-ciger kankasidir. Çok az macera hariç, Zagor'un yanindan hiç ayrilmamistir.
Çiko'nun Zagor'la tanismadan önceki maceralarini anlatan kendisine ait bir dizisi de vardir.
Bu dizideki maceralar en son Lal kitap tarfindan Zagor Özel Seri'sinde yayinlanmislardir.
"İstemem,eksik olsun.."

Underfined

Peki tesekkür ederim cevap için :)

Gambit

Alıntı yapılan: judas2099 - 23 Aralık, 2009, 19:22:05
     Çok az macera hariç,Zagor'un yanindan hiç ayrilmamistir.

en sevdigim zagor maceralari bunlardir :D

darkwood

Çiko'suz Zagor maceralarinin keyfi olmaz. Zagor Lal özel serisinin bir miktar açilimini yaparsak, takim toplam 62 cilt olarak yayinlanmistir.
Özel serinin ilk 32 cildi Zagor ve Çikon'un ortak maceralarindan olusur kitaplar 98 sayfa standart sayfa adetindedir. 33 nolu ciltten 62 nolu son cilde kadar ise her kitap tamamen Çiko maceralarindan olusur, ciltler 130 sayfalidir ve her kitap tam maceralidir. Ailece neseyle okunabilir. Ben kizim ile okuyup büyük keyif almistim.

Darkwood Sakinleri..

Hakan Karabey

"Çizgiromanda Türkiye Disindaki Türk Izleri" basligi altinda kapak resimleri bulunan Dago adli çizgiroman ile yukaridaki Dago'nun ilgisi yok saniyorum.Bu Dago daha çok Zagor'u çagristiriyor sanki.Elimde kitap yok sadece içi olmayan bir kapak var.

darkwood

1970 li yillarda yayinlanan Dago, Zagor benzeri maceralari ile çizgiroman severlerin karsisina çikti.
Fakat çiktigi gibi kisa bir zaman sonrada kaybolup gitti. 1-2 cildini daha önce görüp bakmistim ama sadece o kadar, çok fazla ilgimi çekmedi..
Darkwood Sakinleri..

BAHADIR

Yanlistir... ;)
Lal, Yeni Zagor'un ilk 3 sayisinda Tay baskisinin ilk 3 sayi kapagini hediye olarak vermisti...Aslinda iyi bir uygulama idi ama sanirim maliyetler yüzünden vazgeçtiler...

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Kagan - 28 Eylül, 2010, 19:45:31
Tesekkürler Bahadir...  :)

O zaman Yeni Zagor'un ilk sayilarini toplu olarak alirken 2 ve 3. sayilarda yer alan hediye kapaklari hiç etmisler (kimden almistim yahu?)...

Ilk bes sayiyi ben toplu almistim, maalesef kapak mapak görmedim keske olsaymis...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

alan ford

bugün çizgi romanlari tasnif ederken buldum kayip kapaklarimi. 3 kapak var bende ama tay fasikülleri 1-2 ve 4. sayinin kapaklari. 3.sayinin kapagi neden verilmedi bilen var mi?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

haysat

Yeni Zagor 1,2 ve 3 sayi ile verildi bende almistim ama verilen hediye kapaklar 1,2ve 4 olarak verildi3 numarayi atladilar yani.Yayinevi öyle verdi. Eksik veya bende yok diye kimse üzülmesin.
sevgiler....
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

darkwood

Evet bendede 3 nolu kapak eksik. Lal yöneticilerinden rica edelim bunu da yeni çikacak ciltlerde  tamamlasinlar ve diger kapaklarida yayinlamaya devam etsinler..i  ;)
Darkwood Sakinleri..

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: darkwood - 29 Eylül, 2010, 09:07:17
Evet bendede 3 nolu kapak eksik. Lal yöneticilerinden rica edelim bunu da yeni çikacak ciltlerde  tamamlasinlar ve diger kapaklarida yayinlamaya devam etsinler..i  ;)
Harika olur biliyor musunuz, çok güzel bir arsiv elde etmis oluruz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Ramzy

Dedigin gibi. Herhalde DE Türkiye'de Zagor'un kalite açisindan tavan yapisiydi. Italya'daki baski kalitesini merak ediyorum, orijinalinden bile iyi olma ihtimali var bence. :)

pizagor

Zagor Klasik Maceralar dizisinin bu ayki sayisinda (KM 51) Zaman Kitabi isimli kiliç – büyü – fantezi türü bir macera yeraliyor.

Paralel evrende geçen bu Zagor hikayesinin devami ya da bu macerayi referans gösteren Türkçe yayinlanmis baska bir hikaye daha var mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...