Zagor Sohbet Odasi

Başlatan Underfined, 23 Aralık, 2009, 19:01:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Cinler Prensi isimli macerayi çok net olmasa da hatirliyorum, buna göre çok daha güzel kurgulanmis, heyecan dozu yüksek bir hikayeydi...

Klasik Maceralar dizisinde yeralan Sclavi imzali hikayelerden su ana bekledigim performansi alamadim... Sclavi ismi bende çok yüksek beklenti yaratiyor galiba, her seferinde Kabus gibi bir destan bekliyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

johnyfreak

SCLAVI nin  imzasinin oldugu her çizgiroman bambaska bir tad veriyor bana. Bu konuda yazilarimda var 3-4 yiL öncesine ait.  Özellikle Mister NO için hazirladigi maceralar (ANANGA, KIZIL GÖLGELER, YARATIK ) ve Zagor'un  en begendigim macerasi '' KABUS''

V

Alıntı yapılan: johnyfreak - 09 Ekim, 2010, 21:15:57
SCLAVI nin  imzasinin oldugu her çizgiroman bambaska bir tad veriyor bana. Bu konuda yazilarimda var 3-4 yiL öncesine ait. 

Yazilarini okumak isteriz.Foruma ilgili baslik altina,gönderebilirsin.

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Direkt tekrar Golnor'a dönüyorlarmi hatirlmiyorum ama bu macera benim unutamadigim maceralardandir ve bence tamami aynen böyleydi. Ama tabii ki yanilabilirim, ama üzerinden yillar geçti.

Gandalf

ARKADASLAR, ZAGOR TAY YAYINLARI 350 LIK SERININ ILK KITABI OLAN  CILT 1  I N  EN ARKASINDA BULUNAN KARTON KAPAKDA HANGI SANATÇININ RESMI VAR ACABA, BILEN VAR MI. AYRICA ARKA KAPAKDAKI KARTONUN IÇ KISMINDA NELER YAZIYOR. BU CILTLE ALAKALI BIR SORUNUM VAR DA BU YÜZDEN SORMUSDUM. FORUMA GÖRÜNTÜLÜ OLARAK MESAJ YOLLAYAN ARKADASADA MINETTAR KALIRIM. SAYGILARIMLA.  ( SERDAR )

kahramanlarsinemada

Ilk cildin arkasinda 4. sayinin kapagi yeraliyor:

hanac

Almanaklarin yayinlanacak olmasi sevindirici bir haber.

Yillardir suskun olan LAL de biraz hareketlenir böylece.

-------------------------------------

Bu arada cuma günü D&R da Burattini'ye Süpermayk'i istiyorum dedim.

Burattini de Süpermayki çok sevdigini ama Sergio Bonelli'nin yeni maceralara müsade etmedigini açikladi.

Süpermayka dokunmayin, birakin onu hatiralarimizda kalsin demis.

Siz kendi karakterlerinizi yaratin, onlari gelistirin Süpermayk benim karakterim demis.

Ama burada bir çeliski var; Baron Rakosi, Fishleg, Gitar Jim vs. yeni sayilarda yer almaya devam ediyorlar.

Neyse, Burattini'nin üzerine çok gitmedim, çok sempatik ve güleryüzlü bir arkadas.

hanac

Burattini blog'unda istanbul ziyaretine degnmis.

http://morenoburattini.blogspot.com/

Bir sey anlamasak da takip etmak lazim, belki italya'ya dönüste benim fotomu ekler.  :)

rumar80

Bu karamsar tablo içinde az da olsa bir iyi haber de 1001 romanin Julia'nin almanagini da yayinlayacak olmasi.

Bazen azla da yetinilmeli maalesef.

tomrukcan

Sevgili Dostlar;

Zagor'un Elettra Warton ile olan macerasi hangi sayida idi, hatirlayan varsa, yardimini rica edecegim?

Tesekkürler..

Ramzy

Macerayi biraz detayli anlatirsan, ben hatirlamasam da baskalari animsayacaktir büyük ihtimalle, tek isim pek ise yaramadi bende.

tomrukcan

Sevgili Ramzy,

Macerayi okumadigim için fazla detay veremiyorum ama, Sitki Siyril blog'da asagidaki bilgiler var :

Elletra, Zagor'un bir macerasinda, çok zengin olan bay Warton'u bir maden göçügünden kurtarmaya çalismis ancak basaramamis bu vesile ile bayan Warton ile tanismistir. Bayan Warton'un tek kizi olan Elettra Zagor ile ilk tanistiklarinda 9-10 yaslarinda bir kiz iken, yillar sonra tekrar karsilastiklarinda adeta tas kesilmis, Zagor'un aklini basindan almis, Zagor'un hatunlari listesine bu sekilde bir giris yapmistir. Su ana kadar önemli bir aktivitelerini göremesek de yüksek potansiyeli ile bu listeye girmeye hak kazanmistir.

rumar80

Dogan Egmont'un yayinladigi seride olan macera idi. Iki bölümdü, orjinal 380-381 sayilar. Türkçe adlari aklimda degil.

Ramzy

Heh... Maden ocagi hikayesi. Neydi neydi isimler. Sonsuz Kin bir tanesinin ismi. Ilk macera için de aklima Vadideki ....bir sey geliyor ama çikartamadim.

tomrukcan

Çok tesekkürler dostlar :)) Aksam gidince raflari bi karistirayim hemen :)) D.E sayilari bende vardi diye hatirliyorum. Gerçi üzerinden nerdeyse 10 sene geçti, okuyali. Tekrar bastan baslamak lazim :))