Ana Menü

Super Sons Rebirth

Başlatan Nightrain, 09 Eylül, 2017, 16:31:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

DC'nin en güzel rebirth serilerinden birisi Batman'in oğlu Damian Wayne/Robin ve Superman'in oğlu Jonathan Kent/Superboy'un birlikte maceralara atılmasını konu alıyor. Superman, Batman, Teen Titans'ın da konuk olarak yer alıyor. Henüz 7.sayısı çıktı. Aylık olarak yayınlanıyor ve çizimleri de oldukça iyi. İkilinin arasındaki uyum pek şahane. ^^
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Not:Yukarıda ki sahnede acayip güldüm....

Merak ettiğim bir seri idi. Bir iki yerde güzel yorumlarını duyunca ilk sayıyı okudum.

Superman'ın oğlu ile Batman'inm oğlu bir araya geliyor. Superman'ın oğlu nasıl olmalı. Doğuştan tüm güçlere hakim züppe, artist ve otoriter. Tersine tam bir süt çocuğu.

Batman'in oğlu ise bildiğiniz gibi emirlere uymayan, superboy'a kafa tutan artistin önde gideni. Ben senden büyüğüm seni döverim. Beğendim devamını okuyacağım..

7//10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Damian ve Jon bir binaya bomba koymaya başlarlar ve binanın camlarından tırmanırlar, karşılarına Lex çıkar Superman özel kostümünde. Burada Damian'ın esprisi süperdi.

Lex ile kavga edip ondan kurtulurlar. Damian'ın bunda faktörü çoktur. Jon ve Damian bir ipucu bulurlar. Biri süper güçleri ile biride dedektif yönü ile.

İpuçları onları bir eve 4 cesede götürür biride kayıptır.

7/10

hennessy

Çocuklar karşılarında Superman ve Batman'i bulurlar ama onların birer kopyası robotlardır. Damian bunu hemen anlar. Orman içinde Super Boy bir kız bulur ve ikili ona yardım eder.

Kızın ve ailesinin bir virüs yüzünden özel güçleri olduğunu öğrenirler. Super Boy böyle bir virüs duymadığını söyleyince Damian iki yaşında ilk e-mailimi attım diye onu aşağılar.

İkili rabotları yok eder iken babaları hakkında kavgaları gerçekten kırdır geçirdi beni. Bu robotlar nereden geliyor. Bu kız neden robot gerçek kız nerede?

7/10

hennessy

Damian ve Jon kızın abisi tarafından esir alınır. Abisi özel bir virüslü zırh giymektedir. Lex'den çaldığı bu zırh ile bizim ekibi yok etmeyi planlamaktadır.

Damian bu işe çomak sokar ve Lex'ten yardım ister. Lex gelip çocuklara yardım eder ve oğlan yenilir. Bizim ekip evlerine topuklayıp giderler ama Jon'un odasında birileri onları beklemektedir.

7/10

hennessy

Damian ve Jon yaşadıkları olaydan sonra aileleri tarafından ceza alırlar. Jon güçlerini kullanması yasaklanır Damian mağarada oturup durmaktadır.

Louis ve Kent oğullarına Metropolis'e taşınacaklarını söyleyince. Jon onlara karşı çıkar. Arkadaşlarından ayrılmak istememektedir. Sinirlenir ve uçup Damian'ın yanına gelir.

Damian neden geldiğini anlamaz ikisinin arkadaş olmadığını tekrarlar ve aralarında tartışma çıkar. Sonunda Batman ve Superman yanlarına gelir onlarla dertleşirler. İkili sonra mağaradan ayrılır.

6/10

hennessy

Damian ve Jon beraber takılırlar insanlara yardım edip kedilerini kurtarırlar. Damian bundan haz almaz. Bir süre sonra Teen Titans ekibi gelir ve Jon ile tanışır.

Jon anne ve babasına söz verdiği için ekipten ayrılır. Ekip düşmanları ile savaşmak için gider. Karşılarında zamanın efendisi çıkar ve ekibi hırpalar. Ekip Jon'un yanına yardım için döner.

Ama Robin yaşlanmıştır...

7/10

hennessy

Teen Titans Jon'u da yanlarına alıp düşmanları ile yüzleşmek için yola çıkar. İhtiyar Robin konuşması çizimleri harika olmuş. Tuvalet konuşması süperdi :)

Kraklow adlı bir düşman ve ekibi ile yüzleşirler. Super Boy ilk defa güçlerinin sınırını zorlayarak ekibi bir büyüden kurtarır. Ekip düşmanlarını alt eder. Damian eski haline döner.

Teen Titans Super Boy'u da aralarına katılmak için teklif yaparlar. Bu Damian hiç hoşuna gitmez ve karşı durur. Teen Titans Kraklow'u yetkililere teslim etmek için giderler.

Damian ve Super Boy geride kalıp delil toplarlar iken tartışmaya başlarlar bir anda bir geçit açılar kimler geliyor acaba...

8/10

Nemo

Cok eglenceli bir seriye benziyor. Sagol Murat agabey :)
Özel Alfa Ajanı

hennessy

Alıntı yapılan: Nemo - 04 Ocak, 2018, 13:14:58
Cok eglenceli bir seriye benziyor. Sagol Murat agabey :)

Tavsiye ederim kardeşim bir göz at :)

hennessy

Damian ve Jon birden kendilerini başka bir gezegende canavarların arasında bulur. Canavarlar ile boğuşurken iki kız onlara yardım eder ve canavarlardan kurtulurlar.

Kızlar onları başka bir gezegende olduklarını söyler. Kızların gezegeni yok olmuştur ve kendilerini son anda bu gezegene geldiklerini anlatırlar.

Kraklow diye bir liderden bahsederler. Damian bunun imkansız olduğunu söyler onun şarlatan olduğunu ve yakaladığını söyler.

Yoksa başka bir paralel evrendeler mi. Yoksa başka bir Kraklow'mu var.

7,5/20

hennessy

Kraklow ile yüzleşirler. Bu kendi dünyalarında yakaladıkları adamdır. Ama iyidir. Kızları çamurdan yarattığını söyler. Kızlar üzülür. Bir düşmanları vardır.

Onla yüzleşip mücadele ederler. Düşmanları bir ara ortadan kaybolur ama mücadele bitmemiştir.

Kraklow başka bir boyuta kapı açar. Bu boyut bizim ekibin kendi dünyalarıdır. Gitmelerini ister. Kızlar onları gitmeleri için zorlar biraz duygusal bir andır.

Ama bu ikili sayesinde o evrende mücadele tekrar başlar. Kızlar bir ekip kurar tıpkı teen titans'lar gibi.

8/10

hennessy

Superman, Batman ve bizim ekip yanyana gelir. Jon nihayet uçmaya başlar bu buluşmada ve herkes buna sevinir Damian bile :)

Sonra Wayne malikanesine gideriz Batman Damian odasına girip uyanmasını ister zaten velet uyanmıştır. Tüm ekip bir binaya giderler. Deniz altında.

Burası Damian ve Super Boy'un gizli karargahı olacaktır. Superman ve Batman ayrıldıktan sonra ikili yeni macera için ilk adımı atarlar.

7/20

dean

Sevilen seri iptal edildi. Son sayı Mayıs ayında çıkacak.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 21 Şubat, 2018, 14:44:56
  Sevilen seri iptal edildi. Son sayı Mayıs ayında çıkacak.

DC, Rebirth ile iyi gidiyor derken, salak salak işler yapmaya başladı. Böyle güzel bir seri neden iptal edilir, anlamadım?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"