The Breaker - Marmara Çizgi (Devam ediyor)

Başlatan memospinoz, 10 Eylül, 2017, 20:44:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Konu: Shin-woo okulun arkasında okulun serserileri tarafından dövülmüştür. Bu sırada duvarın tepesine tünemiş olan ve okulu röntgenlemekle meşgul olan Chun-woo olaya hiç müdahale etmemiştir. Bir de sınıfa girerken suratı darmadağın halde iken Sae-hie ile karşılaşır. Bu başına gelebilecek en kötü şeydir. Sınıfta ise daha güzel bir sürpriz onu beklemektedir, çünkü röntgenci adamın onların öğretmeni olduğunu öğrenir. Artık bu şekilde devam etmek istememektedir. Bunun için bir dövüş kursuna yazılmaya karar verir. Kursa kaydolmak için yola çıktığında birkaç serserinin yeni öğretmenlerini tartakladıklarını görür. Tam yardım istemeyi düşündüğü sırada gördüğü şey karşısında şok olur. Öğretmeni bu iri kıyım herifleri bir çırpıda yere sermiştir. Ertesi gün okulda yine okulun serserilerinden dayak yer ve elindeki tüm parası da gider, bir de üstüne yine Sae ile karşılaşınca iyice delirir ve çatıya çıkar. Atlamak ile atlamamak arasında gidip gelirken, öğretmeni Chun-woo'nun da sayesinde çatıda parmaklıklara asılı bulur kendini. Ancak Chun-woo tam onu tutup çekerken parmaklıklar kırılır ve aşağı düşmeye başlarlar. Düşmesine düşmüşlerdir, ancak hiçbir şey olmamıştır...

Sağdan sola okunur.

Yazar: Jeon Geuk-jin

Çizer: Park Jin-hwan

Tür: Aksiyon, komedi, dövüş sanatları, okul yaşamı, seinen.

memospinoz

Alıntı Yapaksiyon sahnelerinin bolluğu ve gerçekçiliğinden (gerçeküstü güçlere sahip karakterlerin olduğu bir mangada okuyana verilmesi zor bir his olsa gerek) ötürü çok başarılı bir manhwa. tavsiye ediyoruz.

Alıntı Yapinanılmaz başarılı çizimlere ve karakterlere sahip manga. ilk sayıları gto(great teacher onizuka)'yu hatırlatsada ilerleyen sayılarda kendi ayrı dünyasını çok başarılı bir şekilde okuyucuya iletmektedir. the breaker new waves adı altında haftalık olarak yeni serisi devam etmektedir. manga severlere şiddetle tavsiye edilir.

https://fantazya.net/the-breaker-manga-incelemesi/

darbove

alınan 2 seri manhwa yani kore çizgi romanı olarak geçiyor the breakerın çok iyi olduğu hakkında duyum aldım cidden benim için güzel haber
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

darbove

Aslında manga ile beraber uzak doğu ekolü şeklinde ayrım yapılabilir. Sonuçta çin, kore ve japon çizgi romanları farklı şeyler. Çin çizgi romanlarında(manhua) feng shen ji var oda bayağı iyimiş.

hennessy

Konusu merak uyandırıcı meraklandım. Mangadan uzak duran beni heyecanlandı. Tabi Lone Wolf forever...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darbove

İlk cilt tüyapa yetişir mi yoksa 2018 mi bekleyeceğiz? Dolar bu kadar yükselmişken nasıl olacak bu işler, 2018 nasıl olacak büyük merak konusu.

memospinoz

darbove

memospinoz

darbove

Bu serinin satışları marmarayı bir miktar tatmin edecektir. Cadı avcısı serisi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Bugün fuardan 9 liraya almış bulundum. Etiketi 14 tl yapmışlar. Manhwa için ideal olmuş.
Gereklinin de yeni fiyat etiketinin 16 yaptığını düşünürsek iyi alternatif olacaktır.

darbove

Bu arada serinin kötülüğünden değil. Bilinmemesinden breaker nispeten daha çok biliniyor. Ben uzakdoğu çizgi romanlarını almaya gayret ediyorum bütçe açtıkça.

memospinoz

Şiun liseye başlar başlamaz kendisiyle yaşıt okul çetesinin şiddetine maruz kalır...  Dayak yer, parası çalınır, aşağılanır...  Tüm bunlara rağmen yardım alabileceği kimse yoktur. Her günü ızdırap olan Şiun'un karşısına çıkan bu gizemli kişi kim?

Boyut: 12.5x18 cm
Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 14 TL

memospinoz

Burada...

Dövüş sanatları dünyasının başına gelmiş en kötü şey, kumun ryong! Ve artık onu yakalamanın zamanı geldi!!

Başta, Song Hak Jang'in katili olduğu düşünülen Kumun Ryong, sahip olduğu büyük güç ve zalimliği ile dövüş sanatları dünyasının en çok tartışılan ismi olmayı başardı... Peki o, Guryong Lisesi'nde geçici öğretmenlik yapan Çonvu Han olabilir mi?

Sayfa Sayısı: 216
Etiket Fiyatı: 16 TL

darbove

2.cildi okudum, seri eğlenceli zaten akıcı bir şekilde okuyorsunuz. Bu ciltte olaylar biraz gelişiyor karakterimize yavaş yavaş power uplar gelmeye başlıyor. Gelen öğretmenin geçmişi biraz açığa çıkıyor. Sonunu gördüğünüzde diğer cildi merakla bekliyor olacaksınız. Marmara umarım arayı uzatmaz. Uzak doğu çizgi romanlarının hızlı anlatımı yüzünden pek akılda kalıcı olmuyor. Periyotlar açılınca olaylar unutuluyor. Aslında elinde çok fazla seri tuttuğundan diğer yayın evlerine göre sırıtıyor yada bizim biraz sabırsız ve nankör olmamızdan kaynaklanıyor. :D