Superman: Doomed - YKY

Başlatan dean, 29 Eylül, 2017, 17:05:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Superman Cilt 1: Doomed

"Superman ve Doomsday arasındaki bu görkemli meydan savaşı bir bomba gibi patlıyor. Kesinlikle New 52 süresince yazılmış en iddialı superman hikâyesi."

- Newsarama
Hız treni gibi bir macera"

Ign
"Sayfalardan yayılan enerji ve heyecan, tatmin edici bir hikâyeyle okuyucuyu umutla dolduruyor."
- Comık Book Resources

Superdoom Geliyor

Onun adı Doomsday. Çelik Adam'ın onu daha önce sürgün ettiği Fantom Bölgesi'nden kaçtı. Artık daha iri, daha ölümcül. Dünya üzerindeki tüm yaşamı yok edebilecek kadar güçlü.
Onu ancak Superman durdurabilir. Ama bu bile Doomsday için bir son değil. Kötülük onun kanında. Ve o kan döküldüğünde masumların hayatları tehlikeye girecek ve Superman bile içindeki canavarı keşfedecek. Dünyanın en büyük kahramanı ve Krypton'un son evladı bir dünyalar yok edicisine dönüşebilir mi?

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 34 TL

Nightrain

N52 Superman'in çok iyi olmadığı düşünülürse, almaya değer mi? Bir de ikiye bölmeden yayınlasalardı harika olacaktı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 29 Eylül, 2017, 17:37:04
N52 Superman'in çok iyi olmadığı düşünülürse, almaya değer mi? Bir de ikiye bölmeden yayınlasalardı harika olacaktı.

New 52 Superman'in toparlanması bu macera ile başlıyor. Tabi bence öyle. Genel için bi'şey diyemem.

lemazmatik

Alıntı yapılan: dean - 29 Eylül, 2017, 17:52:31
  New 52 Superman'in toparlanması bu macera ile başlıyor. Tabi bence öyle. Genel için bi'şey diyemem.

Bu hikayenin hemen ardından Geoff Johns'un yazdığı kısım başlıyor. O acaba böyle bir algı yaratmış olabilir mi ? :D

@Nightrain tam macera cildindeki fasiküller "SUPERMAN: DOOMED #1-2,ACTION COMICS #30-35, ACTION COMICS ANNUAL #3, SUPERMAN #30-31, SUPERMAN/WONDER WOMAN #7-12, SUPERMAN/WONDER WOMAN ANNUAL #1, SUPERGIRL #34-35 and BATMAN/SUPERMAN #11 " gözüküyor amazonda. Sadece 2 sayı Superman dergisinden olduğu için ona göre değerlendirmek doğru değil sanki. Hikayenin Superman ayağı pek hoş karşılanmamış gerçi https://comicbookroundup.com/comic-books/reviews/dc-comics/superman-(2011)/30

dean

Alıntı yapılan: lemazmatik - 29 Eylül, 2017, 20:45:46
Bu hikayenin hemen ardından Geoff Johns'un yazdığı kısım başlıyor. O acaba böyle bir algı yaratmış olabilir mi ? :D

Yok. Ben Doomed hikayesini sevdim. Benim için toparlama Doomed. Ama genel için haklısın tabi. Ona bi'şey diyemem.

hbegec

Alıntı yapılan: dean - 29 Eylül, 2017, 20:48:55
  Yok. Ben Doomed hikayesini sevdim. Benim için toparlama Doomed. Ama genel için haklısın tabi. Ona bi'şey diyemem.

Dean aslında bu kapak Superman Action Comics 6.sayının kapağı değil mi? Peki şimdi 6.sayı nolucak ? Nasıl bir okuma sırası olucak benim kafam karıştı :)

dean

Alıntı yapılan: hbegec - 30 Eylül, 2017, 14:34:07
Dean aslında bu kapak Superman Action Comics 6.sayının kapağı değil mi? Peki şimdi 6.sayı nolucak ? Nasıl bir okuma sırası olucak benim kafam karıştı :)

Doomed macerasın Action Comics'in 6. cildinin bütün sayılarını içeriyor. Altıncı cildi yayınlamayıp yedinci cildi yayınlayacaklardır. Ona da cilt 6 derler herhalde.

BAHADIR

Alıntı yapılan: Nightrain - 29 Eylül, 2017, 17:37:04

YKY supileri şu an için bende almıyorum ama Bilka Supiler ile büyümüş bir nesil olarak bu kalitede bu edisyonda ve bu hikaye tarzında bir Supi'ye de laf etmezdim herhalde... ;)

Nightrain

Alıntı yapılan: BAHADIR - 30 Eylül, 2017, 19:23:53
YKY supileri şu an için bende almıyorum ama Bilka Supiler ile büyümüş bir nesil olarak bu kalitede bu edisyonda ve bu hikaye tarzında bir Supi'ye de laf etmezdim herhalde... ;)
N52'deki bir çok Superman hikayesi idare eder seviyede. Dan Jurgens'in New 52 öncesi yazdığı hikayeleri tercih ederim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İdrava

Bunun öncesinde bir şey okumak gerekir mi? Kaç ciltden oluşuyor?

İdrava

memospinoz

Alıntı yapılan: İdrava - 04 Ekim, 2017, 21:42:27
Bilen yokmu?

YKY'nin yayımladığı Superman Action Comics ciltlerini okusanız iyi olur. Yine YKY'nin yayımladığı Superman/Wonder Woman ve JBC'nin yayımladığı Batman/Superman serilerini de okuyabilirsiniz.

memospinoz

memospinoz

Superdoom artık burada ve Clark onu kontrol altına almak için ne kadar uğraşırsa uğraşsın, dış güçler canavarın tekrar tekrar zincirlerinden kurtulmasına sebep oluyor.

Perde arkasındaki gerçek düşman yüzünü gösterdiğinde Superman ve müttefikleri bir seçim yapmak zorundalar. Eğer canavarı serbest bırakırlarsa, kahramanı kaybederler mi? Bu Dünya'nın kurtuluş için son şansı mı yoksa Superman ve tüm sevdikleri için...
Kıyamet mi geldi?

"Yazarlar Soule ve Pak okuyuculara yüksek aksiyon içeren

sürükleyici bir hikâye sunuyorlar." - Coomicosity

Sayfa Sayısı: 324
Etiket Fiyatı: 39 TL

10 Kasım'da raflarda.

Kauss

İlk cilt neyse de, ikinci cilt artık bitsin diye sıkıla sıkıla okumuştum. Superman'in bana göre olmadığını bir kez daha kanıtlamıştı bu kitap :)