Valerian - YKY

Başlatan Nightrain, 29 Eylül, 2017, 17:39:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

2720 yılı. Işınlanmanın 2314 yılında keşfedilmesinden beri çalışma kavramı yok olmaya yüz tutmuş, insanlık rüya hizmetlerinin programladığı rüyalarında kendinden geçmiş... Kıymetli uzayzaman ajanı Valerian ise, insanlığın rüya âlemini korumak adına rüyaları kâbusa dönüştürme peşindeki Xombul'e karşı harekete geçiyor ve galakside tarih boyu sürecek nefes kesen bir macera başlıyor.

Pierre Christin ile Jean-Claude Mézières'in olağanüstü hayal gücünden, Valerian ile Laureline karakterleri ilk kez 1967 yılında Pilote dergisinde hayatlarına başladı. Bu zamanın ötesinde yaratıcı ve cesur eser kısa sürede bilimkurgu seven okurun olmazsa olmaz çizgi romanları arasında yerini aldı.

Valerian ile Laureline, uzayzaman ajanları, tarihin esrarengiz yıllarında maceradan maceraya atılıyor, 28. yüzyılı tehdit eden tehlikeleri bertaraf etmek uğruna cesurca görevden göreve koşuyor, tarihte devriye geziyorlar.

Fiyatı: 14 TL
Boyutu: 22,00 x 29,00 cm
Sayfa Sayısı: 52
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Peyami ve yumusmeyra'ya selam olsun. Onca yazı daha bir değer kazandı şimdi.

Nightrain

Alıntı yapılan: rumar80 - 29 Eylül, 2017, 18:23:08
Peyami ve yumusmeyra'ya selam olsun. Onca yazı daha bir değer kazandı şimdi.

Çok sevindim basılmasına. Keşke Thorgal'e de el atsalar. Neyse, darısı Gaston, Black & Mortimer ve nice başka frankofonlarin başına.

nocardia

Ben de bu seriyi takip edeceğim.

rumar80

Thorgal zaten yayınlandı. 
  Blake et Mortimer olabilir ama önce bu bir düzenli basılsın

Nightrain

Alıntı yapılan: rumar80 - 29 Eylül, 2017, 21:57:43
Thorgal zaten yayınlandı. 
  Blake et Mortimer olabilir ama önce bu bir düzenli basılsın

Büyük boy Thorgal.  :)

pizagor

Gecikmiş bir hamle!

Keşke biraz daha erken davranıp Valerian filmiyle aynı zamanda çıkış yapabilseymiş YKY. Gözlemlediğim kadarıyla film çizgiroman okurlarından fazla da rağbet görmedi (ki bana kalırsa film çok daha fazla ilgiyi hak ediyor).

Belki iki mecranın birbirlerine bir faydası olurdu bu şekilde.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

nicholaihel

Ooo epey heyecanlandım. Merak ediyor, incelemek için sabırsızlanıyorum. Epeydir yeni frankofon duymuyorduk YKY'den.

seastar1000

Fılm gosterımde ıken gece vaktı YKY dan birisinin aklına gelmiştir Yahu bu Valerian ın telifi bizde değilmiydi diye Sabah da bi stajeri görevlendirmişlerdir Eeeee netice biraz geç olmuş oluyor böylece
Benim fikrim bu yönde

yidar

İnceleyenlerin, okuyanların ve de bilgi sahibi olanların fikrini alabilir miyim. Nasıl bir kitap acaba ?

seastar1000

Kitap 6 ekim de çıkacak diye biliyorum

yidar

Alıntı yapılan: seastar1000 - 02 Ekim, 2017, 14:04:15
Kitap 6 ekim de çıkacak diye biliyorum

Teşekkür ederim. Acaba nasıldır diye merak ettim

Nightrain

Rintintin gibi kaplumbağa hızında basacaklarsa, 5 veya 6.sayı çıktıktan sonra alacağım. Yok, Red Kit gibi patır patır basacaklarsa her sayıyı çıkar çıkmaz alırım.

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Ekim, 2017, 15:09:49
Rintintin gibi kaplumbağa hızında basacaklarsa, 5 veya 6.sayı çıktıktan sonra alacağım. Yok, Red Kit gibi patır patır basacaklarsa her sayıyı çıkar çıkmaz alırım.

Rintintin'in okuyucu kitlesi belli (çok ufak bir kitle  ;D ) ama öte yandan Red Kit her daim popüler bir seri. Red Kit'li defter bas satılır. (Satıldı da.  :D bkz. Flaneur  ;) )
Bu seri Remzi'de tutmadı çünkü reklamını yapamadılar. YKY daha zengin ve reklam olanakları daha fazla bir yayınevi, gerekli tanıtımı yaparlarsa neden olmasın derim. Ama yine de iki serinin arasında bir hızda çıkar diye düşünüyorum. Yani Tetikçi, Okko hızında falan çıkar gibi.

Tuco Ramirez

Tetikçi gibi 3 sayı bir arada çıksa ve hard cover olsa daha iyiydi sanki