Valerian - YKY

Başlatan Nightrain, 29 Eylül, 2017, 17:39:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Nasıl yani?..Balonlamanın berbatlığını geçtim, YKY'nin frankofon yayıncılığı görsel uygulamasında (bastığı onca güzel şeye rağmen) bizi 2000'lerin başındaki sunum anlayışına götürmesini de geçtim, baskının çizgileri önizleme sayfalarındaki gibi pikselli ve patlak ise bu albüm kesinlikle toplatılıp yeniden basılmalı...Gerçekten pikselli ve bulanık mı?..''Kitabın içeriği PDF'deki gibi'' derken tastamam bunu mu kastettiniz?..

Daha evvel ya Okko'da, ya da Komançi'de böyle bir durum daha olmuştu...Aynen örnekteki gibi netlik bozuktu YKY albümlerinin birinde...Bana mı öyle denk gelmişti, yoksa tüm baskı o şekilde miydi bilmiyorum ama bunun tekrar etmemesi lazımdı...YKY'den çok daha kısıtlı şartlarda çizgi roman çıkaran yayınevleri benzer durumlarda, en ufak bir hatada basımları geri çekip imha etmiş ve yeniden basmıştı geçmişte...Aynı şeyi YKY'den de bekliyorum, aksi takdirde kabul etmiyorum bu durumu...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

BAHADIR

Paylaşılan Pdf 7 sayfa toplamda 1 mb'lık bir dosya... Kitap benimde elime geçmedi ama yeni bir serinin bu kadar kötü basılmasına imkan olmadığını düşünüyorum Dorukhan... Panik yapma... Ama öyle bir durum varsa hep beraber panik yapabiliriz...

Yalnız balonlama ve seçilen font gerçekten çok kötü... Bu kadar prestijli, saygın ve güçlü dediğimiz bir yayınevinin bu kadar kalitesiz bir yayın çıkarması... Çizgiromana bu kadar uzak grafiker ve balonlamacılar ile çalışması gerçekten çok üzücü...

hennessy

ferzan!a katılıyorum sayfaları çevirirken  bu kadar kötü basılamaz dedim ve almak istememe rağmen almadım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Bu hafta sonu kitabı Kayseri Kitap Fuarında inceleyeceğim. Gerçekten denildiği kadar kötüyse almam. Parayı sokaktan toplamıyoruz sonuçta.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

HacıGeraltEmmi

Alan arkadaşlardan birisi bir görsel paylaşıp kuşkularımızı giderse süper olur.

hbegec

Ben aldım,henüz okumadım bir kaç sayı daha çıksın arşivledim,burada ki sohbetten sonra tekrardan bir sayfalarını karıştırdım inceledim.İçiniz rahat olsun pdf dosyası gibi değil tabi ki netlik konusunda hiçbir sıkıntı yok ya da ben göremedim.:) Rahatlıkla okunabiliyor,bir sıkıntısı yok.

ferzan

Alıntı yapılan: BAHADIR - 12 Ekim, 2017, 10:22:43
Paylaşılan Pdf 7 sayfa toplamda 1 mb'lık bir dosya... Kitap benimde elime geçmedi ama yeni bir serinin bu kadar kötü basılmasına imkan olmadığını düşünüyorum Dorukhan... Panik yapma... Ama öyle bir durum varsa hep beraber panik yapabiliriz...

Yalnız balonlama ve seçilen font gerçekten çok kötü... Bu kadar prestijli, saygın ve güçlü dediğimiz bir yayınevinin bu kadar kalitesiz bir yayın çıkarması... Çizgiromana bu kadar uzak grafiker ve balonlamacılar ile çalışması gerçekten çok üzücü...

Panik yapmıyorum Bahadır Abi, bir baskı hatası ihtimaline karşılık pişkinlik ve aptal yerine koyma durumundan doğabilecek olası bir ihtimale yönelik tepkimi dile getirmeye çalışıyorum...Yukarıda da belirttiğim gibi, daha evvel YKY'nin bir kitabında aynı şey başıma geldiği için (Komançi ya da Okko) PDF'yi görünce direk tepem attı...Dosyanın çözünürlüğü düşük bile olsa balon yazılarının HD gözüküp de çizgilerin pikselli olması canımı sıktı ve PDF'nin 1 MB olması bu durumu kurtarmadı...Yazılar da bulanık olsaydı dediğin gibi düşünebilirdim abi...

Yine de kitabı elime almadan rahat etmeyeceğim...Bir ara elimdeki YKY cildinde yer alan (bir cilt boyunca) aynı durumu görseller eşliğinde sizlerle paylaşırım...Neden celallendiğimi ve YKY için bu durumun ilk olmama durumunu daha iyi ifade etmiş olurum...

Nicholaihel dostumuz kafa karışıklığının ortadan kalkması adına biraz daha açıklayabilir mi elindeki baskının durumunu?..
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

nicholaihel

Ortalığı karıştırmışım kusura bakmayın :) netlik problemi yok. Ben fontlar, renkler vs itibariyle orijinali ile karşılaştırdınız ve bir memnuniyetsizlik ifade ettiniz sandım. Yoksa elime alınca, kullanılan font dışında gözüme tuhaf gelen bir durum olmadı. Beğendim. Pdf'e de mobilden bakınca kastedilenin çözünürlük olduğunu anlamamışım, aynısı deyivermişim. Kitaplığımdan uzak olduğumdan görsel ekleyemiyorum.

ferzan

Olsun, ben daha evvelden elimde patlayan Okko yahut Komançi cildi için birikmiş kinimi kusmuş oldum bahaneyle...Aynı PDF'deki gibi bulanık ve pikselli koca bir cilt var kütüphanemde...Bugün Alfa ve YKY'den görünüyorlar gözüme, ayaklarını denk alsınlar... 8)

Tuco Ramirez

Bahsettiğiniz kitap okko veya komançi değilde yine onlar gibi hard cover basılan Noter Dame albümü olsa gerek. Bendeki Okko ve komançilerde böyle bir sorun yok çünkü.

ferzan

Notre Damme'yi almadım, Okko ya da Komançi olduğuna eminim...Büyük ihtimalle Okko 3. cilt falandı...Teyid edip yeniden güncelleyeceğim bu bilgiyi...Bazı kitapların bazı baskıları patlak çıkıyor...Genel bir kontrol eksikliği söz konusu oluyor...Geçmişte çok örneği oldu...Kontrol edip farkeden yayıncı da oldu, ''amaaan'' diyeni de...Kitaplığımda farklı yayınevlerinden bu tarz 6-7 kitap var...Bir tanesi de YKY...

pizagor

Valerian'a başlayıp başlamama konusunda çok kararsızım. Bazı seriler zamanında okunduğunda keyifli geliyor ya insana, bu da onlardan biri mi yoksa bir Asteriks ya da bir Red Kit gibi renoveye ihtiyaç duymadan her döneme hitabeden ya da edecek bir seri mi? Filmini çok beğendim ancak onun etkisiyle çizgiromanına da başlayıp hayal kırıklığı yaşamak da söz konusu. Sizin yorumlarınız ne şekilde arkadaşlar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

Filmi daha izlemedim Özgür... Film sanırım 6 ve 7. sayıları referans alıyordu... Ama bir Valerian her zaman Valeriandır alınması lazım... Ama işçiliğinden ötürü içimde bir ukte olacak mı? Olacak mallesef...

Tuco Ramirez

Valerian'ın sadece 2. Sayısını okudum. Bana konusu pek de iç açıcı gelmemişti. Hatta çizimlerde göz önüne alınırsa sanki çocuklara yönelik gibi düşünmüştüm. Valerian'ın sonraki sayıları da böyle mi acaba

ferzan

Tüm sayılarını inceleme fırsatım olmuştu...Çizimler her albümde birer adım daha ileri gidiyor...İlk kitaplar yanıltmasın, katlanarak artan bir çizim kalitesi var...