Valerian - YKY

Başlatan Nightrain, 29 Eylül, 2017, 17:39:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

İmparatorluğun en azılı düşmanı Xombul 20. yüzyıla, 1986 yılının New Yorku'na kaçar. İlginç bir zaman ve mekân seçimidir bu Xombul adına, zira 1986 yılında büyük bir nükleer felaket yaşanmıştır. Bunun sonucunda eriyen buzullarla deniz seviyesi yükselmiş, kıyı şehirleri sular altında kalmış; sonu gelmez depremler ve patlayan yanardağlarla Dünya harabeye dönmüştür. Öyle ki günümüz 28. yüzyılda Dünya'nın "Karanlık Çağı" denilebilecek o döneme ilişkin ne yazık ki pek az belge kalmıştır.

Xombul'ün planları bilinmese de bunların galaktik medeniyeti için tehdit oluşturduğu kesindir. Dolayısıyla Uzayzaman Hizmetleri'nin korkusuz ajanları Valerian ile Laureline'e yeni bir maceranın yolu görünür... Pierre Christin ile Jean-Claude Mézières'in olağanüstü hayal gücünden, Valerian ile Laureline karakterleri ilk kez 1967 yılında Pilote dergisinde hayatlarına başladı. Bu zamanın ötesinde yaratıcı ve cesur eser kısa sürede bilimkurgu seven okurun olmazsa olmaz çizgi romanları arasında yerini aldı.

28. yüzyılda ışınlanmanın keşfedilmesinden beri kıymetli uzayzaman ajanları Valerian ile Laureline, insanlığı asi zaman yolcularından korumak için tarihin esrarengiz yıllarında maceradan maceraya atılıyor, cesurca görevden göreve koşuyor, tarihte devriye geziyorlar.

Etiket Fiyatı: 14 TL
Sayfa Sayıs: 60

BAHADIR

İlk cilt 0 (sıfır) diye çıkmamış mıydı...? Orjinalde ilk sayı olan bu sayı Cilt 2 olarak mı basıldı gerçekten...

Yıllar önce Aksoyda ki Nick Raider da 3. sayıdan sonra gelen 0. sayı ve devamında 5. sayıdan devam edilmesi, hiç basılmayan bir 4. sayı Valerian da inşallah bu tarz bir hata kurbanı olmaz... Olmayan bir 1. sayı... Yazık olur... (Benim atladığım bir şey mi var acaba...?)

Animvader

Alıntı yapılan: BAHADIR - 23 Şubat, 2018, 18:04:59
İlk cilt 0 (sıfır) diye çıkmamış mıydı...? Orjinalde ilk sayı olan bu sayı Cilt 2 olarak mı basıldı gerçekten...

Yıllar önce Aksoyda ki Nick Raider da 3. sayıdan sonra gelen 0. sayı ve devamında 5. sayıdan devam edilmesi, hiç basılmayan bir 4. sayı Valerian da inşallah bu tarz bir hata kurbanı olmaz... Olmayan bir 1. sayı... Yazık olur... (Benim atladığım bir şey mi var acaba...?)

Şu an babil sitesinde Cilt 1 olarak girilmiş ama dediğiniz gibi kapak resminde sanki 2 yazıyor gibi. Fotoğraf düşük çözünürlükte olduğu için tam da seçilemiyor ama ya görsel hatalı dağıtıldı ya da kapakta gerçekten hata yapıldı.

https://www.babil.com/hareketli-sular-sehri-valerian-cilt-1-kitabi-pierre-christin

BAHADIR

Tamam sıkıntı yok... Dediğiniz gibi çözünürlüğün düşük olması ve çok yakından bakınca (1) in altına gelen yaprak o 1'i 2 gibi göstermiş... Sizde hemen panik yapıyorsunuz... Sakin olun biraz.... ;)

Ama dayanamayacağım bu sefer de isime kulp bulacağım... Remzinin çevirisi sanki daha oturaklıydı... "TAŞKIN SULAR KENTİ"

Bir de inşallah balonlama nispeten düzelmiştir... (İşimiz dua ya kaldı...)

memospinoz

Kapağı yeniledim. Umarım daha net olmuştur. (flickr'da sanırım bir sıkıntı var, ne oldu tam anlamadım ama zor yüklendi.)

Nightrain

İlk albüm bayağı gömülmüştü. düzeltmişler mi, yoksa aynı mı, bakıp göreceğiz.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darkwood

Yeni sayıyı görmek güzel, YKY bu seriyi tamamlar zannediyorum.
Darkwood Sakinleri..

nikopol

Bunlari buyuk boy mu basiyorlar? Oyle ise, fiyati uygun geldi bana.

hanac

Alıntı yapılan: nikopol - 24 Şubat, 2018, 05:54:58
Bunlari buyuk boy mu basiyorlar? Oyle ise, fiyati uygun geldi bana.

Büyük boy basılıyor 22 x 29 cm.

memospinoz

Uzayzaman Hizmetleri'nin korkusuz ajanları Valerian ile Laureline Bin Gezegen İmparatorluğu'nun merkezi Syrte'e gönderilmiştir. Amaçları, kimliklerini belli etmeden bu gezegenin Dünya için bir tehdit olup olmadığını araştırmaktır. Geldikleri gün şehri tanımak için gezerlerken binbir çeşit ürünün satıldığı pazarda gördükleri bir nesne hoşlarına gider. Ama bunun başlarına açacağı dertten habersizdirler...

Pierre Christin ile Jean-Claude Mézières'in olağanüstü hayal gücünden, Valerian ile Laureline karakterleri ilk kez 1967 yılında Pilote dergisinde hayatlarına başladı. Bu zamanın ötesinde yaratıcı ve cesur eser kısa sürede bilimkurgu seven okurun olmazsa olmaz çizgi romanları arasında yerini aldı.

Sayfa Sayısı: 48
Etiket Fiyatı: 16 TL

haziran00

Nihayet, darısı Red Kit'in başına  ;D

rumar80

Böylece daha önce yayınlanan sayılar bitmiş oldu.  Bakalım devam edecek mi? Ya da ne kadar sıklıkta devam edecek? Ömrümüz yetecek mi?
  Bir de komançi vardı mesela.....

BlackBishop

Komançi'nin 3'cü cildi Ocak 2016'da basılmıştı. Aradan 3 yıl 3 ay geçti. Benim umudum oldukça azaldı :(

Tuco Ramirez

Mail atmıştım Red Kit, Blacksad ve komançinin akıbetleri hakkında. Komançinin Nisanda yayınlanacağı, diğerlerinin belli olmadığı cevabı gelmişti.

afu

Alıntı yapılan: BlackBishop - 14 Nisan, 2019, 00:23:15
Komançi'nin 3'cü cildi Ocak 2016'da basılmıştı. Aradan 3 yıl 3 ay geçti. Benim umudum oldukça azaldı :(

bdgest.com'dan aldığım çıkan sayıların yayın tarihlerini gösteren bir bölüm:

.
.
.
9. Et le diable hurla de joie... 01/1981
10. Le corps d'Algernon Brown... 08/1983
11. Les fauves... 04/1990
12. Le dollar à trois faces... 05/1992

YKY 3. cild ile ilk 9 sayıyı bize ulaştırmıştı.
Orjinaline sadık kalmaları için, sonraki 3 sayı için 11 sene bekleyecekler.
Daha 8 senemiz var  ;D ;D ;D