İç Savaş II - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 09 Ekim, 2017, 18:38:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Nightrain

Şahsen oldukça tirt bir hikaye.  ;D O değil de, Chew 5 ve Saga 5 çıksın artık.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İdrava

İdrava

Şimdi bilen sevgili dostlar varsa secret warsdan sonraki ilk event bumu? Yani bunu secret warsdan hemen sonramı okumalıyız?

darbove

Bence önceden duyurdukları vision ve gwenpool ilk ciltleri tüyap gibi çıkar. Onun dışında diğer seriler için fuar hypeı olarak birer cilt çıkar. Tek marmara değil bir çok yayınevinin böyle yapacağı düşüncesindeyim.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

dean

Alıntı yapılan: İdrava - 09 Ekim, 2017, 22:01:49
Şimdi bilen sevgili dostlar varsa secret warsdan sonraki ilk event bumu? Yani bunu secret warsdan hemen sonramı okumalıyız?

Önce Gerekli Şeyler'in çıkardığı Avengers: Açmaz sonra bu.

hennessy

Avengers takip ettiğim için alıp arşive koyacağız. Güzel haber....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

memospinoz

Çıktı. Marmara Çizgi standında.

memospinoz

TARAFINI SEÇ!

Geleceği tahmin etmek gibi benzersiz yeteneklere sahip Ulysses adında bir Inhuman ortaya çıkınca, dünya'nın muhafızları dramatik sonuçlarla yüzleşmek zorunda kalacak. Ulysses'in gördüğü görüntülerden birinin sebep olacağı trajedinin ardından, Captain Marvel ve Tony Stark'ın uzun yıllardır süren dostluğu, yıkıcı bir kayıp yüzünden sona erme noktasına gelecek. Kahraman olmak ne anlama gelir? Henüz işlenmemiş suçları cezalandırmak doğru mudur? Sonuçlar, sebepleri haklı çıkarır mı? Ayrıca, Ulysses'in yeteneği ne kadar güvenilir? Avengers, X-men, Inhumans, Örümcek adamlar, Evrenin Koruyucuları ve daha fazlası, bu ikisi arasında seçim yapıp bölünecekler ve savaş davulları çalacak. Aralarındaki en iyilerden biri ölünce, Marvel evreni bir kez daha çatışmalara sürüklenecek.

Ama gelecek adına verilen mücadeleden sonra, kurtarılmaya değer bir gelecek kalacak mı?

Sayfa Sayısı: 272
Etiket Fiyatı: 45 TL

hennessy

Benim gibi Avengers'i biriktiriyor iseniz. Alın boş zamanınızda okuyun. Başka bir yerde dediğim gibi Bendis'e o kadar hikayeyi al yaz dersen bu kadar anlamsız bir hikaye ortaya çıkar.

Marvel yan karakterleri ön plana çıkarmak istemesi güzel bir düşünce ama gözümüze sokacaklar diye her şeyi çorba etmeye gerek yok. Kaptan Marvel kim ki Roger ve Iron Man'in olduğu yerde kendini kral sanıyor.

X-Men gibi güzel bir ekip var iken Inhumans'lara bir türlü alışamadım. İlk iç savaşın bir ana teması vardı. Azınlık Raporu tadında bir hikaye yazmaya çalışmışlar ama olmamış. Ama dediğim gibi benim gibi Avengers seviyorsanız arşivin bir parçası olacak... İç Savaş III daha güzel olur inşallah :)

Hikaye: 5/10
Çizim 7/10

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ferzan

Gerek buradaki, gerekse başka mecralardaki olumsuz yorumlar üzerine bugün, All New-All Different Avengers serisinin hemen ardından beklentimi gayet aşağılarda tutarak İç Savaş II 'ye başladım...

Başladığım andan itibaren ilgimi devamlı ayakta tutan ve gayet de beğendiğim bir cilt oldu...Marvel üretimlerine benden daha hakim dostlar eminim benim göremediğim şeyleri görmüş, benim yakalayamadığım detayları yakalamıştır ve bu yüzden notunu düşük vermiştir belki ama ben her geçen sayıda daha da yükselerek okudum...Finali beklentimi karşılamasa da sondan bir önceki bölümün (orijinal sayı #7) geldiği noktada hissettirdikleri bile bana yetti...Bu cildi okurken sadece All New-All Different Avengers serisini okumanın değil, daha evvelden okumuş olduğum All New X-Men ile Old Man Logan serilerini hatırlamanın faydası ile aldığım halde tamamlanmadığı için beklettiğim Uncanny Inhumans ve Uncanny Avengers serilerindeki karakterlere olan yabancılığımın ufak çaplı eksikliğini de kendi adıma gördüm...Böyle çoklu karakter ciltlerinde diğer seriler okunmasa da anlaşılabilen bir kurgu olmasına rağmen, her bir karakterin o sürece gelene kadarki arka planından haberdar olmak ve orada bulunurkenki en ufak bir duruşu ya da cümlesiyle bile karakter ile empati kurmak önemli olabiliyormuş, bir kez daha anladım...

Dediğim gibi, finali beklentimi karşılamasa da finale kadar olan sürecin beni ziyadesiyle memnun ettiği ve her sayfasından çok büyük keyif aldığım bir cilt oldu...Daha evvel paylaşılan okuma sırasıyla okusam olurdu ama Marvel ''Now'' dönemindeki tüm Avengers seri ve Event 'larına yaptığım gibi kapsamlı bir ele alışım olamadı bu kez...Yine de aldığım tat yanıma kar kaldı...İç Savaş II, sonuçtan ziyade süreç ile beni ihya etti...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

Civil War II'yi ne tesadüf ki bende geçtiğimiz cuma günü tekrar okudum. İlk okuduğumda beğenmemiştim. Bu sefer okuduğumda sıkılacağımı tahmin ettim ama bir oturuşta koca cildi bitirdim. Okurken keyifte aldım. Lakin Civil War II'nin sıkıntısı hikaye ve karakterler üzerine düşünülünce kendisini göstermeye başlıyor.

Hikayenin Iron Man ile Captain Marvel'ın ahlaki çatışması üzerine şekilleniyor. Lakin Tony Stark'ın motivasyonunu oluştururken fazla sıkıntı yok ama Carol Danvers'a gelince iş resmen göçüyor. Öncelikle Carol ile Tony her zaman yakın arkadaşlar olmuşlardır. Tony ile Steve arasındaki yöntemsel farklılık yıllarca işlendi ama Carol ile böyle bir durum yok. Bunla birlikte Carol Danvers karakterizasyon olarak bu çizgi romandaki gibi burnu büyük ve dediğim dedik bir karakter değil. Pekala yarın karşımıza çıksa oturup saatlerce sohbet edebileceğimiz, gülüp eğleneceğimiz ve her sorunumuzu diyalogla çözebileceğimiz son derece iyi niyetli bir kadın. Ben bu çizgi romandaki Carol Danvers'ı tanıyamadım. 2006 yılında başlayan Brian Reed'in yazdığı Ms. Marvel'dan beri Carol Danvers'ın tüm maceralarını okudum. İlk defa bu kadar karakterde 180 derece fark gördüm. O yüzden de ilk Civil War hikayesindeki ahlaki seçim yapma ve taraf tutma imkanı bu sefer neredeyse hiç yok.

Carol Danvers'daki zorlama motivasyon doğal olarak yan karakterlere de sarkmış vaziyette. Çoğu yan karakter arkadaşı çağırdığı için orada. Sebeplerin çok derinine inilmediği için yüzeysel olarak daha etkili olacak ölümleri seçmiş hikaye. Ama burada da şöyle bir olmamışlık var. Carol ile Rhodey'in ilişkisinin olması örneği. Normal şartlar altında Civil War II ufukta görününce başlayan bir ilişki bu. Tony'nin Rhodey için ağlaması son derece normalken Carol'ın "onu sadece seven sen değildin" demesi okuyucuya samimi gelmiyor, gelemiyor. Çünkü temeli yok.

Civil War II bence kötü bir hikaye değil. Çıkış noktası olarak tanıdık bir konu işlese de karakterleriyle ve genel Marvel ritmiyle ortalamanın üzerinde olabilirdi. Ama Captain Marvel iki baş karakterden biri olmasına rağmen o kadar out of character ki insan okurken şoka giriyor. Finalde Tony'e bu kadar sert saldırması ve kitabın sonunda haklıymış gibi takılması yani ancak Skrull olursa inanırım. Benim tanıdığım ve çok sevdiğim Carol bu değil.

Mguney

Kitap çok iyi özene bezene yapılmış ama hikaye çok kötüydü. Neden İç Savaş denmiş anlamadım. Ellerinize sağlık.