Asteriks 37: İtalya Yarışı (Remzi) / Transitalya Yarışı (Alfa)

Başlatan memospinoz, 14 Ekim, 2017, 22:00:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

37. albüm 19 Ekim'de çıkıyor.

Astérix et la Transitalique - Fransızca - Editions Albert René

Asterix en de race door de Laars - Hollandaca - Editions Albert René

Asterix and the Chariot Race - İngilizce - Orion

Asterix in Italien - Almanca - Egmont Comic Collection

Astérix en Italia - İspanyolca - Salvat

Astérix n'Italia - Asturyasça - Salvat

Asterix Italian - Baskça - Salvat

Astèrix a Itàlia - Katalanca - Salvat

Astérix en Italia - Galiçyaca - Salvat

Astérix e a Transitálica - Portekizce - ASA

Asterix an Eitália - Miranda Dili - ASA

Asterix e la corsa d'Italia - İtalyanca - Panini Comics

Asterix i Støvlelandet - Danca - Egmont A/S

Asterix och det Stora Loppet - İsveççe - Egmont AB

Italia Rundt på tvers - Norveççe - Egmont Serieforlaget AS

Kilpa-ajo Halki Italian - Fince - Egmont Kustannus OY AB

Asteriks w Italii - Lehçe - Egmont Sp

memospinoz

Storyboard

Çizim

Renklendirme

Breton Takımı

Pers Takımı

Got Takımı

Sarmat Takımı

Maskeli Auriga

Acaba maskenin ardında kim var?  ;D

pizagor

Gözler Türkçe kapağı aradı beyhude. Acaba Remzi bu albümün çıktığını ne zaman fark eder de Türkçesi için düğmeye basar?

Büyük bir çizgiroman markası Remzi'nin ellerinde heba oluyor!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

seastar1000

Miranda dilinde de yayınlanacakmış Oda nedir yahu dedim Portekizin güneyinde 15000 kişinin konuştuğu bir lisan diyor trwikipedi goggle nin aramasında zaten sonrada açamıyorum Eee ne diyeyim şimdi wipipediyi açamıyorsan senin neyine Asteriks kardeşim

Levent Suberk

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Ekim, 2017, 06:57:39
Gözler Türkçe kapağı aradı beyhude. Acaba Remzi bu albümün çıktığını ne zaman fark eder de Türkçesi için düğmeye basar?

Asteriks neden heba oluyor anlayamadım. Baskılar gayet iyi.

Altın Madalyon forumunda dikkatimi çeken bir şey yayınevlerine karşı aşırı eleştiri yapılması. Çevirisi, yazısı, baskısı bu işler kolay değil. Yayınevlerine karşı biraz hoşgörülü olmak gerekmiyor mu?

Levent Suberk

Alıntı yapılan: seastar1000 - 15 Ekim, 2017, 08:58:21
Miranda dilinde de yayınlanacakmış Oda nedir yahu dedim Portekizin güneyinde 15000 kişinin konuştuğu bir lisan diyor trwikipedi goggle nin aramasında zaten sonrada açamıyorum Eee ne diyeyim şimdi wipipediyi açamıyorsan senin neyine Asteriks kardeşim

Yorumunuzu anlamadım. Wikipedia'nın yasaklı olması ile Asteriks arasındaki ilgi nedir?

pizagor

Alıntı yapılan: Levent Suberk - 15 Ekim, 2017, 09:12:49
Asteriks neden heba oluyor anlayamadım. Baskılar gayet iyi.

Altın Madalyon forumunda dikkatimi çeken bir şey yayınevlerine karşı aşırı eleştiri yapılması. Çevirisi, yazısı, baskısı bu işler kolay değil. Yayınevlerine karşı biraz hoşgörülü olmak gerekmiyor mu?

Hoşgörü sonuna kadar ama gerektiğinde eleştireceğim tabi ki Levent Bey. Neredeyse tüm dünyada aynı anda yayımlanan bir albümün Türkçe olarak 10 ay geriden gelmesi benim gözümde büyük bir markanın gerektiği gibi kullanılamaması, önemsenmemesi demektir. Özenli baskı dediğiniz kitaplarda çok basit bir ayrıntıdan bahsedelim mesela: albüm sırtlarına bakın, ilk baskı ve sonraki baskılar arasındaki farkı, gösterilen özeni göreceksiniz.

Comics sevenler alınmasın ama bir Avengers, bir Örümcek Adam değildir Asteriks, onlar gibi otomatiğe bağlanmış bir şekilde ardarda piyasaya sürülmez. Yeni yaratıcı ekiple yılda bir albüm gibi bir rutine oturtuldu. Bu kadar net bir durum ortadayken de yayıncısından her yeni albümü takip etmesini, hazırlıklarını yapmasını, diğer ülke yayıncıları nasıl beceriyorlarsa çeviri - dizgi vs. her türlü gerekli işlevi yerine getirip tüm dünyayla aynı anda okura ulaştırmasını beklerim. Söylediğim şeyler de zor olmamalı Levent Bey, sadece azıcık özen gerekiyor.

Levent Suberk

Tuco Ramirez

Bunları remziye de yazmak lazım. Ama öyle 3-5 kişi değil, yüzlerce kişinin yazması lazım. Bu forumda bile Teks, Zagor ve Batman'a gösterilen ilginin yarısı Asteriks'e gösterilmezken, yani Asteriks kimsenin umurunda değilken, Remzinin bunu 1 yıl sonra basması bizlere müstehaktır. Remzi Fransa'da milyonlarca satılırken atıyorum bizde 50 bin bile satsa Remzi de biraz önem verirdi belki Asteriks'e.

pizagor

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 15 Ekim, 2017, 09:47:26
Bunları remziye de yazmak lazım. Ama öyle 3-5 kişi değil, yüzlerce kişinin yazması lazım. Bu forumda bile Teks, Zagor ve Batman'a gösterilen ilginin yarısı Asteriks'e gösterilmezken, yani Asteriks kimsenin umurunda değilken, Remzinin bunu 1 yıl sonra basması bizlere müstehaktır. Remzi Fransa'da milyonlarca satılırken atıyorum bizde 50 bin bile satsa Remzi de biraz önem verirdi belki Asteriks'e.

35. albümde de, 36. albümde de yazdım Remzi'ye. Altın Madalyon üzerinden arkadaşları itkilemeye çalıştım, 'sizler de yazın' dedim. Katılanlar, yazanlar oldu. 36. albüm Sezar'ın Papirüsü için yazışmalarımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9978.msg131987.html#msg131987

Bu da Asteriks ve Piktler (35) için:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6928.msg93811.html#msg93811

Açıkçası olumlu bir sonuç aldığımı söyleyemeyeceğim.

Nightrain

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Ekim, 2017, 06:57:39

Katiliyorum. Thorgal, Valerian, Jim Cutlas... Hepsi yarım kaldı. Bi Asterix'te dikiş tutturdular. Onun da baskısı idare eder seviyede.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Tuco Ramirez

Dedim ya öyle 3-5 kişi olmaz.  Sizden başka kaç kişi yazmıştır acaba. Veya bir Asteriks albümü kaç adet satıyordur. Bir Asteriks filmine kaç kişi gidiyordur. Cevap bunlarda saklı bence.

memospinoz

Kapaklarını vermiş olduğum dillerde toplam baskı adedi 5 milyon olacakmış.  :)

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 15 Ekim, 2017, 11:10:12
Kapaklarını vermiş olduğum dillerde toplam baskı adedi 5 milyon olacakmış.  :)

Bizde 5 bin falan satıyordur.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Tuco Ramirez

Bir de Remzinin Asteriks'i 1 yıl sonra yayınlanmasının telif hakkı bedelinin düşmesi nedeniyle olabileceğini tahmin ediyorum. Atıyorum Asteriks'in şimdiki telif bedeli, 6 ay sonra daha uygun oluyordur bence.