Airborne 44 - Alfa Çizgiroman

Başlatan memospinoz, 20 Ekim, 2017, 18:25:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Biz Avrupalılar, sayısız savaşla yaralanmış bir kıtanın sakinleriyiz. Ne çok cellada, ne çok kurbana, ne çok katliama, ne çok pogroma, ne çok ateşte insan yakmalara, ne çok kötü yenilgilere ve ne çok kötü zaferlere şahit olduk... Günümüz Avrupası 1910'ların, 20'lerin ve 30'ların büyümüş kızıdır. İki dünya savaşı, seksen milyon ölü ve daha çok yaralı bu savaşların tamamen son bulduğu günü görebilmek için eski düşmanların katılacağı gerçek bir birliğin oluşturulması zorunluluğunu doğurmuştu.

Babalarımızın hayal ettiği ve hâlâ sıcak küllerinden yeniden inşa ettikleri bu Avrupa onların ve bizim suretimizde bir Avrupa'dır: Kusurlu, taslak halinde ve bazen de şizofrendir. Ama bu Avrupa aynı zamanda ortak şaheserimizdir de, ölmesine engel olmak için yeniden sahiplenmemiz gereken bir hayaldir.

Airborne 44 bize tarihinin en uzun barış dönemini sunmak için en kötü çalkanmaların ardından hayatta kalmış bu rüya-kıtaya dair biraz beceriksiz ama samimi bir aşk ilanında bulunan tarihsel-kurmaca hikâyelerdir.
Savaş, başladıktan sonra içine atılan halklara acımaz . Çocuklarımız da barış içinde yaşamayı hak ediyorlar.

Boyut: 19.5x25.5 cm, Ciltli
Sayfa Sayısı: 230
Etiket Fiyatı: 39 TL

darkwood

Alfa yayın yelpazesini yavaş yavaş geliştiriyor, bu arada Tenten den bir haber var mı?
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

haziran00

köstebek

Spoiler............

Kapakta öndeki kız Fransız, keman çalıyor, aileden kalma çiftlikte takılıyor. Arkadaki iki adam Amerikalı askerler, hem de kankalar. Normandiya çıkarması günleri... biri ölecek biri kızı alacak. Hadi bakalım, seçimizi yapın... :)

haziran00

Alıntı yapılan: köstebek - 16 Kasım, 2017, 23:10:44
Spoiler............

Kapakta öndeki kız Fransız, keman çalıyor, aileden kalma çiftlikte takılıyor. Arkadaki iki adam Amerikalı askerler, hem de kankalar. Normandiya çıkarması günleri... biri ölecek biri kızı alacak. Hadi bakalım, seçimizi yapın... :)

Köstebek abi bahsettiğin hikaye çok güzel, tamamı 2 cilt olacak değil mi ?

köstebek

Bilmiyorum ki abİ.
Bildiğim kadarıyla bu seride 3 hikâye, 6 sayı vardı. Bu ciltte 2 hikâye, 4 sayıyı basmışlar. Geride 1 hikâye 2 sayı kaldı. Başka bir şey yoksa 2. cilt 100 sayfalık olacak galiba. Ben onların yerinde olsam 100'er sayfalık 3 cilt yapardım, ama anlamıyormuşum demek ki.

Bu arada Airborne "Hava indirme" demek... 44 rakamı da 1944 yılını (hikâyelerin hepsi Normandiya çıkarmasında, o yılda geçiyor) gösteriyor... Yine ben olsam serinin adına Hava İndirme 44 derdim...

hanac

Alıntı yapılan: köstebek - 17 Kasım, 2017, 00:04:55
Yine ben olsam serinin adına Hava İndirme 44 derdim...

Köstebek yayınevini kur Çetin Abi.

Batana kadar arkandayız  ;D

seastar1000

Alıntı yapılan: hanac - 17 Kasım, 2017, 07:11:02
Köstebek yayınevini kur Çetin Abi.

Batana kadar arkandayız  ;D

Moral bozucu olmayalım biz batan yayımcılara destegımızı depoda kalanları yok pahasına alarak devam ettırıyoruz ki😀😀😀

Sinan Başak

İnternette araştırırken 7. Sayıyı gördüm.

köstebek

Alıntı yapılan: Sinan Başak - 17 Kasım, 2017, 14:47:49
İnternette araştırırken 7. Sayıyı gördüm.

Şimdi sen söyleyince baktım. Evet, 7 varmış, demek ki 8 de gelecek.

http://www.casterman.com/Bande-dessinee/Collections-series/albums/airborne-44

O zaman alfa'nın yaptığında bir sorun yok demektir.

Alfanın ilk cildinde 4 sayı var. Yani iki ana öykü var. Ama küçük bağlantılarla bu iki öykünün karakterleri birbirleriyle ilişkili. Aslında daha geniş bir pencereden bakarsak yan yana ilerleyen iki öyküyü tek bir ciltte birleştirmişler.

hanac

Alıntı yapılan: köstebek - 17 Kasım, 2017, 15:31:35
Şimdi sen söyleyince baktım. Evet, 7 varmış, demek ki 8 de gelecek.

1. ve 2. cildin kapakları

3. ve 4. cildin kapakları

5. ve 6. cildin kapakları

7. cildin kapağı

köstebek

Hanac Beyciğim kapakları da koyunca bir yarışma yapalım dedim.

sorular şunlar..

1. İlk kapaktaki askerlerden biri ölüyor, hangisi?
2. İkinci kapaktaki Alman askeri ilk kapaktaki kadının neyi?
3. 3. kapaktaki gözlüklü ile 4. kapaktaki kızın olayı ne?
4. İlk kapaktaki askerden biri ile 4. kapaktaki kız arasındaki bağ nedir?

Bu 4 soruyu doğru bilen ilk 5 kişinin Sultanahmet civarına yuvalanmış olan alfa yayınevine gidip yayın yönetmenine çıkıp "niye küçültüyorsunuz bu kitapları, sizin yayıncılık anlayışınıza ben..." diye başlayan uzun bir nutuk atma hakkı olacaktır. Haydi başarılar...

hanac

Alıntı yapılan: köstebek - 20 Kasım, 2017, 11:05:10
sorular şunlar..

1. İlk kapaktaki askerlerden biri ölüyor, hangisi?
2. İkinci kapaktaki Alman askeri ilk kapaktaki kadının neyi?
3. 3. kapaktaki gözlüklü ile 4. kapaktaki kızın olayı ne?
4. İlk kapaktaki askerden biri ile 4. kapaktaki kız arasındaki bağ nedir?

Cevap 1: Soldaki ölür herhalde, çünkü sağdaki daha yakışıklı
Cevap 2: Abisi herhalde
Cevap 3: Sevgililer herhalde
Cevap 4: Yeni Sevgilisi herhalde

köstebek

yanıtların ikisi doğru ikisi yanlış, adminimiz elenmiştir