Periler Ülkesi'nden Nefret Ediyorum - Marmara Çizgi

Başlatan Harun Ça, 28 Ekim, 2017, 23:09:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Skottie Young'ın yazıp-çizdigi seri çok yakında Marmara Çizgi etiketiyle yayımlanacakmış.

hennessy

Konusu hakkında bilgi verir misin İlke kardeşim
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Harun Ça

Alıntı yapılan: hennessy - 28 Ekim, 2017, 23:36:58
Konusu hakkında bilgi verir misin İlke kardeşim

Orijinal seri hakkında daha önce konuşmuştuk o konuya bakabilirsin;

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9709.0.html

memospinoz

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Fiyatı 20 TL'ymis. Uygun geldi. Acaba fuara özel mi?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Kurtulup evine dönmek için çıldırtan bir çaba sarf ettiği Periler Ülkesi'nin sihirli dünyasında mahsur kalan ve neredeyse otuz yıldır buradan kurtulamayan, altı yaşındaki bir kızın bedenine sahip yetişkin Gert'e eşlik edin. Sümüklü Lordlar, Mantar Adamlar, Zombi Panlar, Barbarlar, ezeli düşmanı Kraliçe Bulutsu ve daha fazla manyaklığa karşı sadece Gert, Larry adında bir sinek ve bir savaş baltasının maceraları!

Sayfa Sayısı: 136
Etiket Fiyatı: 29 TL

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Tuco Ramirez

Böyle bir seriyi basmak büyük cesaret doğrusu. Ülkemizde ne kadar ilgi görür, merak etmiyor değilim.

Harun Ça

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 18 Kasım, 2017, 23:04:36
Böyle bir seriyi basmak büyük cesaret doğrusu. Ülkemizde ne kadar ilgi görür, merak etmiyor değilim.

Yine Marmara Çizgi'nin bastıgı Oz Büyücüsü'nün gördüğü ilgiye paralel yani çok fazla olacağını sanmıyorum. Skottie Young ismi bir nebze etkili oluyor. Keşke Oz'un devam kitaplarıda gelseydi.

ferzan

Gün içinde okuma fırsatım oldu. Acayip hoşuma gitti, çok eğlendirdi. Absürt, kara mizahi, psikopat ve şiddet dozajı maksimumda bir eser.

8 yaşında küçük bir kız olan Gertrude, bir gece ansızın Periler Diyarı 'na geçiş yapıyor ve buradan çıkması için bulması gereken anahtarı tam 27 yıl boyunca bulamıyor. 35 yaşında, asabi, küfürbaz, şiddet eğilimli ve aşırı narsist bir şekilde kimliği oturan Gertrude, hâlâ 8 yaşında görünmesinin ve Periler Ülkesi 'nden çıkamayışının acısını fitil fitil burnundan getiriyor herkesin.

Anlatım, çizim, renk, herşey süper. Çevirideki ince manevralar da harika olmuş. Yumuşacık ergonomik baskısı da cabası. Her şeyiyle bayıldım diyebilirim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

gamlıbaykuş

2. cilt ile ilgili bir gelişme var mı? Seri Amerika' da sonlandı diye biliyorum. Toplam kaç cilt çıktı acaba?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

memospinoz

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 13 Ağustos, 2018, 23:27:22
2. cilt ile ilgili bir gelişme var mı? Seri Amerika' da sonlandı diye biliyorum. Toplam kaç cilt çıktı acaba?

20. fasikülle seri sonlandı. Son olarak 4. cilt 29 Ağustos'ta çıkıyor.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: memospinoz - 13 Ağustos, 2018, 23:32:41
20. fasikülle seri sonlandı. Son olarak 4. cilt 29 Ağustos'ta çıkıyor.

İlk cilt açısından bakarsak sevdiğim bir yayın oldu daha uzun soluklu olmasını isterdim ama 4 cilt de iyidir. Belki kalite açısından kısa olması yani bazı yayınlar gibi sakız misali uzatilmaması daha iyi olmuştur.

Marmara bir an önce yayınlasa da sonuçlarını gõrsek.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...