Preacher-Vaiz- İthaki Yayınları

Başlatan dean, 30 Ekim, 2017, 16:55:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

Nihayet okudum güzelmiş hakikaten fakat sansürsüz olması iyi bişey mi acaba dedim kendime
Birileri şikayet eder ceza vs olur yayın durur bin türlü senaryo olur mu olur

pardus88

hayatımda okuduğum en küfürlü çizgiroman birçok yerde küfürler rahatsız etti tamam sansür olmasın ama bu kadar küfürde aşırı abartılı olmuş diyalogların yarısı küfür nerdeyse

worldman

Kitabın ikinci yarısına girerken konu ilgi çekici bir hale geliyor ama ben de bu kadar çok küfürlü kelimeye gerek varmıydı diye kendime sormuştum🧐

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Sinan Başak

Eğer bir kitaba eser gözü ile bakıyorsak, orijinal şekli korunmalı. Küfür çok diye sansüre uğrarsa hem orijinalliği bozulur, hem de sahibine hakaret olur düşüncesindeyim. Ayrıca, bu türlü şeylerden rahatsız olanların almaması, okumaması gibi bir seçim özgürlüğünün olduğunuda atlamamak gerekiyor.

NIC

Nightrain

Alıntı yapılan: NIC - 26 Nisan, 2018, 22:06:22
Kastedilen Nisan 2019 değildir umarım  ;D

Kayıp rıhtım forumunda sadece Nisan demişlerdi. ;D

frodo

Keşke ithaki hiç çizgi roman basmasaydı. Böyle olmasındansa okumamayı tercih ederdim.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

hanac

Ahmet Oktay

seastar1000

Alıntı yapılan: Winchester - 26 Mayıs, 2018, 00:53:57
Keşke ithaki hiç çizgi roman basmasaydı. Böyle olmasındansa okumamayı tercih ederdim.

İthaki zamanında Ken Parker bile basmıştı
Bir sayıda kaldı ama olsun

hanac

İkinci cildi bekliyordum ve ilk iki cildi birlikte okuyacaktım.

Ama baktım ki çıkacağı yok okuyayım dedim.

Oldukça beğendim, çok sert bir hikaye ama mizah unsurları da yer alıyor.

1995 yılında yayınlanan bölümleri okuduk, ikiz kuleler bile duruyordu.

İkinci cilt yayınlanır inşallah, hikaye ile ilgili oldukça fazla soru işareti oluştu kafamda.

Mrtekin

Bu arada; Preacher (Vaiz)'in 2. cildi nerede kaldı yahu, haberi olan var mı?

İthaki yine sürüm sürüm süründürüyor seriyi.
They drew first blood...

ZGeralt

Alınacaklar listemde en üst sıralarda yer alıyordu Preacher, İthaki'nin bastığını görünce çıktığı gibi aldım  ve çok beğendim. Sonra uzun bir bekleyiş başladı, yanılmıyorsam cilt çıkalı 1 yıldan fazla oldu şu an. İthaki'yi özellikle bilim kurgu serilerinden dolayı severim, bir çok kitabını da aldım, şimdi kitaplarım için tuttuğum excel'e baktım( evet excel tutuyorum:) ) sadece 2018'de 7 kitap almışım İthaki'den.

Şimdi eğri oturup doğru konuşma zamanı, düzenli basmayacaksan bu işe neden giriyorsun ? İçerik yüzünden resmi makamlarla bir sorun mu yaşandı, öyleyse okuyucuyu neden bilgilendirmiyorsun ? Evet Türkiye'de çok kitap satılmıyor, çok çizgi roman satılmıyor ama elindeki mevcut kitleyi de neden küstürüyorsun ? Akıl alır gibi değil, sosyal Medya'dan da takip ediyorum, bir şirket bu kadar kötü PR yapabilir. Okuyucu ile iletişim kurmayacaksan neden sosyal medya hesaplarınız var ki ?  Bir diğer serileri Sandman'da benzer durum var.

Ben bir kaç ay önce vazgeçtim beklemekten, ikinci el sahaftan, internetten, çizgi roman dükkanlarından bulabildiğim kadar ile toplamaya başladım İngilizcelerini. 5 cilt topladım. Kalanı da bir kaç aya toplarım herhalde.

Bir daha herhangi bir İthaki basımı çizgi romanı satın almam tövbe, onlardan çıkacak bir seriyi ya hiç okumam ya da paraya kıyıp orijinali alırım. Olan İngilizce bilmeyen okuyucuya oluyor maalesef. Sırf bu yüzden ilgimi çekmemesine rağmen onlarca çizgi roman satın aldım, sırf bu yüzden aynı seriden 2 cilt alıp birini hediye ettiğim oldu. Sırf bu yüzden çizgi roman dükkanlarından satın almaya özen gösterdim. Ben zengin falan değilim, kendi çapımda elimden gelen desteği vermeye çalıştım bu zaman kadar. Bundan sonra Türkçe çizgi romanda ki tavrım hangi yayınevinin olduğuna göre değişecek, kendimce gösterebildiğim tepki bu.
Kimse kusursuz değil ama her şeye rağmen Çizgi Düşler, Marmara Çizgi ve Gerekli Şeyler'i desteklemeye devam edeceğim. Çok farklı ve popüler kültür dışından işleri getirdikleri için Karakarga ve Alfa 'yı desteklemeye devam edeceğim. Onun dışındakilerin Türkçe ciltlerini almayı pek düşünmüyorum.

Ve böyle giderse İthaki'nin yanına JBC'yi de eklemek üzereyim. Ramak kaldı. Evet ekonomik kriz var doğru, ama basmadığın şey Batman ya. Aklım almıyor, Batman'dan daha büyük bir marka yok şu comics aleminde.
Kimsenin umurunda olmayabilir ama durum bu :) Biraz doluyum bu konuda.

Nightrain

Valla ben de çok doluyum. Özellikle Hellboy konusunda. JBC,  2014'de Geceyarısı Sirki cildi, 2015'de Yaşayan Ölüler Evi cildi, 2016'da Maskeler ve Canavarlar cildi ve 2018'de Krampusnacht fasikülü basmış. 4 sene de 4 Hellboy. Hellboy'un telifini aldığında çok sevinmiştim. Ama 4 sene de 3 cilt+1 fasikül gerçekten çok az. Senelerdir, 12 ciltlik seri + 2 ciltlik Hellboy in Hell ciltlerini basmasını bekliyorum. Kızgınım. Ertan ağabey siteye uğrayıp, soruları cevaplıyor zaten. Bu yazılanları da görecektir eminim.