Beyaz Kum - Akılçelen Kitaplar (Dynamite Entertainment)

Başlatan memospinoz, 03 Kasım, 2017, 18:39:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Aralık, 2017, 13:46:30
Nasılmış tommikser?

Yazmaya anca vakit bulabildim. Kusuruma bakma. Şimdi nasıl sorusunu nasıl cevaplamaya çalışayım.

Çölde yaşayan ve kum üzerinde büyü güçleri olan ve kast sistemi  içinde oldukça güçlü ve etkili olan kum büyücülerini tanıtmaya başlıyor kitabımız. Kum büyücüsü olabilmek için bu güçle doğmanın gerektiği vurgulanıyor. Kum büyüclerinin başı ve çok güçlü olan baş büyücünün oğlu maalesef içinde bu büyük güçle doğmamıştır. Eğitim almasına babası karşı çıkmasına karşın o isyan ederek zorla kendini eğitime aldırmıştır. Çırakların bile yapabildiği şeyleri yapamayan ve babası tarafından hor görülen baş karakterimiz kum büyücüsü olabilmek için büyük bir sınava girmek zorundadır. Bu sınavdan galip çıkacak olması babası ile ilgili gerilimin daha da artmasına neden olacaktır.
    Yalnız sınav sırasında büyük bir olay olur. Yüzlerce kum büyücüsü büyük bir saldırıyla karşılaşır. Kibirli halleri onlara büyük bir ders verecektir. Asıl sınavı verenler artık Kum büyücüleridir. Sonrasında ne olacak ben büyüsünü bozmadan sizler okuyun.

Şimdi geldik kişisel görüşüme. Baskıdan başlayalım. Büyük boy olması bir artı. Ama o yazı karakterini nereden bulmuşlar arkadaş. Çentikli İ nedir? Bunun balonlamasını yapan arkadaş sanırım bu karakteri bulmak için özel çaba vermiş. Yani okuma keyfi falan bırakmamış. Ara ara okurken kitabı yere çarpasım geldi.

Sonra renklendirmeyi beğenemedim. Kumun bozluğu tamam ama o çizimle beraber karakterleri bile seçmek oldukça zor oluyordu. Yani bu kadar renksiz olmak zorundaydı. Bari çizim daha iyi olsaydı. Yani siyah beyaz çizgi roman okumak zor diyenler şunu bir okumaya çalışsınlar.

Konuya gelecek olursak bence çok hızlı gelişiyor olaylar. Pata küte karakter de bu değişime hemen uyum sağlıyor. İnandırıcı gelmedi bana. Genel olarak beğenemedim. Belki de okuma kalitesinin vasat olmasından kaynaklıdır. Hikaye zaten bitmiyor. Çıkarsa alır mıyım bilemiyorum. Genel olarak beni tatmin etmedi.

pizagor

Sanderson isminin rüzgarıyla almayı düşündüğüm bir albümdü. Neyi nasıl eleyeceğimizi bilemediğimiz şu çizgiroman bolluğunda bu tarz yorumlar çok faydalı oluyor, teşekkürler tommikser.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

2. cildin 20 Şubat'ta yayımlanması bekleniyor. Bakalım bizde ne zaman çıkacak.