V for Vendetta - JBC Yayıncılık

Başlatan dean, 05 Kasım, 2017, 19:02:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

frodo

"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Nightrain

Hakikaten duyuralı bi 2 sene olmuştur. Niyahet kitapligimda yerini alacak.

Not: Kapağı beğenmedim. Orjinali daha iyiydi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Yalnız bu versiyon Absolute Edition.  ;)

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 05 Kasım, 2017, 20:11:56
Yalnız bu versiyon Absolute Edition.  ;)

Evet. Ama orijinal Absolute gibi büyük olmayacak. Küçük absolute.

alan ford

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Kasım, 2017, 20:07:49
Hakikaten duyuralı bi 2 sene olmuştur. Niyahet kitapligimda yerini alacak.

Not: Kapağı beğenmedim. Orjinali daha iyiydi.

5.5.2015 idi verilen ilk tarih :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Bu sene beklediğim günümüzün en sağlam çizgi roman uyarlamalarından biri olan V For Vendetta yeni baskısı ile ve HC versiyonu ile raflarında yerini aldı. Baskı kalitesinden özel edisyon kapağına ve dış kabartmalı baskısı ile çizgi roman koleksiyonerleri için harika bir arşiv edisyonu oldu.

Tek eleştirim keşke orijinal boyutunda olsa idi.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Orijinal Absolute boyutunda basılmasını ben de çok istiyordum.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: hennessy - 22 Aralık, 2017, 18:37:45

Bu resimden gördüğüm kadarıyla sayfanın altındaki boşluk üsttekinden fazla. Resimler sayfaya tam ortalanmamış mı?

darbove

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 22 Aralık, 2017, 21:03:53
Bu resimden gördüğüm kadarıyla sayfanın altındaki boşluk üsttekinden fazla. Resimler sayfaya tam ortalanmamış mı?

Sayfa numaralandırmasından dolayı olabilir. Ben de pek hoşlanmadığımı söyleyebilirim.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hennessy

Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz.. Elli sayfa bitti.  Ben çeviri ve edisyonu çok beğendim. Dediğim gibi tek eksiği orijinal boyutunda olmaması.

Orijinal boyutunda olsa idi tam bir klasik olacaktı. :)

hennessy

Filmini yıllar önce izlemiş ve keyif almıştım. Alan Moore'un Watchmen'in den hiç keyif almamıştım (filmi saymıyorum) kitap olarak bana anlamsız gelmiş bir efsane idi. Yoksa abartılı mıydı.

V For Vendetta ise tersine keyif veren bir hikaye idi. Bir maske arkasında yüzünü gizleyen bir adam ve peşinde koştuğu adaleti anlatıyor. V kimdi ve İngiltere'de rejime karşı koyarken kimler ile mücadele ediyordu.

Güzel bir hikaye. Öldüren şaka gibi keyif alarak okudum. Okumadıysanız kesinlikle alıp arşivinize koyup okuyun.

7,5/10

haziran00

Alıntı yapılan: darbove - 23 Aralık, 2017, 02:16:43
Sayfa numaralandırmasından dolayı olabilir. Ben de pek hoşlanmadığımı söyleyebilirim.

Açıkcası Ivory seçimi de gramaj olarak emsallerinden daha ince olmuş, arkası gözüküyor sayfaların, bunun dışında limitli olmayan bir kitap için fiyatı çok fazla olmuş.

Barmen Minik

limitli sayılır. bir daha bu formatta basılmayacağı %100 iken ha 500 adet ha 5000 adet basılmış ne fark eder limitli demek için

haziran00

Alıntı yapılan: Barmen Minik - 25 Aralık, 2017, 18:06:13
limitli sayılır. bir daha bu formatta basılmayacağı %100 iken ha 500 adet ha 5000 adet basılmış ne fark eder limitli demek için

O zaman tüm basılan ve baskısı tekrarlanmayacak kitaplar limitli bu bağlamda