The Boys

Başlatan dean, 11 Kasım, 2017, 12:23:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

The Boys dizisi en sonunda onay aldı. Dizi Amazonda yayınlanacak. Projenin arkasında Seth Rogen, Evan Goldberg ve Eric Kripke gibi isimler var. Rogen ve Goldberg, Preacher dizisi içinde birlikte çalışmıştı. Kripke'yi ise Supernatural'dan hatırlayabiliriz.

Dizi Garth Ennis'in 72 sayı süren ünlü çizgi roman serisinden uyarlanıyor. İlk sezonun sekiz bölüm sürmesi bekleniyor.

Nightrain

Dizisi geldiğine göre, artık basan çıkar sanırım? :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kharon

En sevdigim serilerdendi 'the boys' , superhero genresini bastan asagi yenileyen 5-6 alternatif seriden biridir ama dizi hakkinda endiseliyim. Ne kadarini yansitacaklar ne kadari sansure kurban gidecek ? Sansurden sonra kalan 'the boys' olacak mi ? Ilk fotolar dusmeye basladi ama bakalim , gorecegiz.

kharon

ikonik ilk kapak resminin dizide canlandirilmasi...

rumar80

Gözlerim Simon Pegg'i aramıyor değil.

kharon

Alıntı yapılan: rumar80 - 01 Ekim, 2018, 19:21:06
Gözlerim Simon Pegg'i aramıyor değil.

evet kesinlikle  :)

kendisine de sormuslar sanirim;
karakterle su andaki kendi gercek yasi arasindaki farktan bahsetmis

dean

ZGeralt

Fragman iyi gibi, çok sevdiğim bir seri, umarım güzel birşeyler çıkar.

kharon

ben de begendim fragmani, biraz yumusatilmis dizi anlasilan.
Merakla bekliyorum.

hennessy

ilk bölümü izledim çok sağlam giriş yaptılar..... 8/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

hennessy

5.bölümü bitirdim fena değil. Ortalama 7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ferzan

Cumartesi akşamı başlayıp arka arkaya 5 bölüm izledikten sonra kalan 3 bölümü de pazar akşamı tamamlamak suretiyle ilk sezonu bitirdim...

Çizgi romanını incelemiş ama okumamıştım...Dolayısıyla nasıl bir paralellikte bilmiyorum ama ben dizi olarak çok sevdim...Şu sıralar hiçbir şey izleyesim yoktu ama The Boys gayet keyifli geldi ve bana yaradı diyebilirim...Hikayesini de, eleştirisini de, akışını da çok beğendim...İkinci sezonu hevesle bekleyeceğim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ZGeralt

Dün akşam bitirdim, final hariç çok beğendim, aslında final de kötü değil,sanırım istemsiz de olsa çizgi romanla karşılaştırınca hikayenin gidişatı hususunda soru işaretleri oluştu bende.

Dizinin, özellikle kıyısından köşesinden bile olsa süper kahraman çizgi romanları okumuş , filmleri izlemiş kişiler için çok daha kıymetli, çok daha anlaşılır olacağını düşünüyorum.

Çizgi romana göre evet biraz yumuşatmışlar ama beklediğimden daha sert sahneler de mevcuttu. Özellikle açılış sahnesi diyebileceğimiz bir sahne var ki, aynı detay ÇR'da da vardı, o şoke edici sahneyi çok güzel aktarmış dizi. Gayet başarılı buldum uyarlamayı ve birkaç ufak tercih dışında da beni rahatsız eden bir şey olmadı.

Homelander'ı oynayan A.Starr ve Butcher'ı oyayan K.Urban'ın performanslarına da bayıldım. İkisi de çok başarılı.
Adamımız Simon Pegg'e dizide Hughie'nin babası olarak rol vermişler :) Bu detay çok hoşuma gitti.

Daha fazla uzatmak istemiyorum, IMDB'de puanı 9 dizinin. Benden de helalinden bi'  8.5/10 :)

kharon

yeni bitirebildim, cizgi romanla da karsilastirinca her ikisi icin de spoilerla dolu bir yorum cikti ister istemez:

SPOILER

Cizgi roman uyarlamalarinda ister istemez akla gelen ilk soru -ozellikle cizgi roman okurlarinca- 'acaba ne kadar sadik bir uyarlama?' olmustur.
Konu Boys olunca acikcasi sorunun cevabini daha da merakla bekliyordum ve diziyi yumusatacaklarini tahmin ediyordum.

Ozellikle siddet ve cinsellik iceren sahneler oldukca yumusatilmis, bu da dogal zira beyaz perde ve tv ekranlari cesurlastikca cizgi roman
dunyasinda daha niche daha tabu-yikan icerikler uretildi. (Benzer bir surec bizim ozel tvler-mizah dergiciligi ikileminde de yasandi yerel boyutta) 
Kisitli bir kitleye hitap eden bu tarz cizgi romanlarin cok buyuk kitlelere hitap eden
ekranlara birebir yanismasini beklemiyorum zaten. Bir kac ornek verelim : masum superkahraman karakterimiz Starlight'in Seven'a girisinde basina
gelenler ornegin cizgi romanda Seven'in tum erkek uyeleri tarafindan yapilirken dizide bunun faturasi  tek bir karaktere 'Deep'e kesilmekte. Yahut dizide bir grup erkegi antreman yapmak icin cagiran  Queen Maeve, cizgi romanda onlarla bambaska seyler yapmakta.

Bunlar uyarlama yapilirken verilmis kucuk kararlar/degisiklikler; cok takilmiyorum.

Baska kucuk degisiklikler de var, ornegin cizgi romanda "little Hughie" olarak yaratilmis bir karakterin -ki fiziksel olarak ufak tefek biri- dizide oldukca uzun boylu
olarak karsimiza cikmasi tuhaf olmus (bunla ilgili kendisiyle dalga gecen bir espri de var). Ya da Butcher'in anlasilmaz derecede sert olan aksaninin da aktor Karl Urban'in buyuk cabasina ragmen oldukca yumusamis olmasi.   

Ama hikayeyi etkileyen buyuk degisiklikler de var; ornegin cizgi romanda The Boys bastan beri Compound V'yi kesfedip hatta kendileri de superlerle mucadele etmek icin kullandiklari halde seride bu kesif oldukca uzun bir zamana yayilmis (aslinda bu yuzden de Mother's Milk'in adi seride biraz anlamsiz kaliyor). Zaten superlerle mucadele edebilmek icin hikayenin belki de ikinci sezonda bu yonde gelismesi sart. Ayni sekilde Hugie cizgi romanda uzun sure Starlight'in yeni kiz arkadasi oldugunu anlayamadigi halde dizide bu surec oldukca hizli gelismekte. Bir baska fark ise tum sezonun hemen hemen Seven'a odaklanmis olmasi. Oysa cizgi romanda Butcher diger ufak tefek super gruplariyla ugrasirken (evet Vought sirketinin Seven disinda bir cok super kahraman grubu var ) ve Seven'a karsi mucadelsini adim adim kurarken dizide Seven disinda cok az super karakter gorebildik. Bu da kisa surede cok sey anlatabilme kaygisindan kaynaklanmakta saniyorum. En bastan 4-5 sezon olacagi bilinse daha farkli kurgulanirdi eminim. Cizgi romanda  Ennis'in dine karsi da oldukca sert bir elestiri gelistirmis olmasina ragmen tipki yine Amazon'un Preacher uyarlamasinda oldugu gibi dine karsi elestiri dozaji azaltilmis (bunun da ticari kaygilarla da iliskisi var elbette).

Sonucta Preacher uyarlamasindaki formul kullanilmis:  ayni hikaye yapitaslari kullanilmis (superler, bir sirket, compound V, onlarla derdi olan bir grup vs) ama karsimiza bambaska bir hikaye cikmakta. Bir nevi what-if hikayesi tadinda.

Herseye ragmen tipki Preacher'i keyifle izledigim gibi The Boys'u da ilgiyle takip ettim zira okudugum cizgi romandan farkli karakterler olsa da Homelander-Butcher karsilasmasini ekranda takip edebilmek yine de keyifli bir deneyim. Tek istegim dizide henuz goremedigimiz The Legend karakterini ikinci seoznda gorebilmek.  :D