Brooklyn Dreams - Arkabahçe (IDW)

Başlatan memospinoz, 23 Kasım, 2017, 10:56:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı YapPerception is limited, memory is faulty.

(Algı sınırlı, hafıza kusurlu...)

Bir baş yapıt hazırlıyoruz.

Yakında!

memospinoz

1994'te DC'ye bağlı Paradox Press'ten çıkan 96 sayfalık ilk sayı (orijinali 4 sayılık limited seri):

Sonradan toplanıp 2003'te yayımlanan 384 sayfalık cilt:

2012'de yayımlanmış IDW Hardcover cildi:

memospinoz

Alıntı Yapyazar j.m. dematteis'in çocukluğu ve gençliğinden öyküler anlattığı ve glenn barr tarafından çizilen, şeytani bir zekaya sahip çizgi roman. hatta belki de çizgili roman. zira 500 sayfaya yakın bu cilt, dahiyane ve şiirsel anlatımıyla kendini edebi bir esere dönüştürüveriyor. farklı çizim tekniklerini aynı yapraklarda buluşturmasından tutun, insanı "sus ne olur sus ağlicam şimdi" noktasına getiren hüzünlü üslubuna, bittiği an kendinizi boşlukta hissetmenize sebebiyet veren o leziz tarzına kadar her şeyiyle bir başucu kitabı brooklyn dreams.

"now, everything i'm about to tell you is true, i swear.
but the problem is i don't really believe that
there's any such thing as a "true story."
j.m. dematteis

memospinoz

Bir veya bir buçuk hafta içerisinde raflarda olması bekleniyormuş.

nicholaihel

İsim bi başka, kapak bi başka sondaki örnekler başka telden. Tanıtım yazısı ile son görseller birleşince hayli ilgimi çekti. Çıksın inceleyelim.

Nightrain

Siz arkanıza yaslanın, biraz rahatlayın ve vaktinizin küçük bir bölümünü bana bahşedin...

- Vincent Carl Santini

Ufacık olduğunuz, yatak odanızdaki gölgelerin bir canavar misali tepenizde dolandığı, ebeveynlerinizin aslında öz aileniz olmadığını sandığınız zamanları hatırlar mısınız?

Okuldan, ailenizden, başıboş köpekler, yasadışı maddeler ve The Beatles dışındaki her şeyden nefret ettiğiniz dönemler geliyor mu hatırınıza?

Vincent Carl Santini bütün bu şeyleri anımsıyor (ya da en azından anımsadığını düşünüyor). Şimdi ise çalkantılı mazisinin yaşama, ölüme ve bu ikisinin arasında kalan diğer tüm şeylere kucak açan hikayesini ortalığa saçmaya hazır. Hem de birebir bu hikayeyi hatırlamayı istediği şekliyle.

Fiyat: 49 TL
Sayfa Sayısı: 384
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yidar

Merak ettiğim bir kitap.Bugün çıktı. Alacak arkadasların yorumlarını merakla bekliyorum.

yidar

Okuyan var mı .Yorum alabilir miyim

hanac

yidar

ZGeralt

Bir kaç ay önce tesadüfen aldım, bağımsız işleri elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Ama bu kitap hakkında bir bilgim olmadan, kapağına tav olarak balıklama daldım.

Yazar DeMatteis'in bir nevi otobiyografisi. Ama aynı zamanda kendiyle hesaplaşması, geçmişini masaya yatırması.
Her ne kadar eğlenceli bir dil kullansa da  yer yer sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Amerikan edebiyatına da oldukça ilgili olduğumdan hikayenin ilginç olabilecek yanları bana fazla tanıdık gelmiş olabilir, bilemiyorum.
Kötü diyemem ama bağımsız işlere, farklı işlere ilgi duyanlar haricinde pek tavsiye edemiyorum.

ferzan

Almayacaktım ama bir süredir devam eden yayın azlığıyla doğru orantılı olarak bütçemi de toparlayınca aldım bir buçuk ay kadar önce...Halen okuyamadım, daha ne kadar rafta duracak bakalım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Phyron

Biyografik ve içsel bir eser. Özellikle 70lerin etkisi görülüyor. Ben sevdim.

Nightrain

Çeviri ve baskı kalitesi nasıl? Ona göre alacağım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Kasım, 2018, 16:46:08
Çeviri ve baskı kalitesi nasıl? Ona göre alacağım.

Samanımsı kağıt, siyah-beyaza yakışıyor gerçi ama.  ::) Bazı yerler çevirilmemişti *sigh* yazıyor, *ah* veya *of* falan yazabilirdi herhalde. Çok fazla inceleyemedim, 3 dakikada bu kadar.