destekdukkan.com

Başlatan memospinoz, 05 Aralık, 2017, 19:26:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Merhaba arkadaşlar,
02/12/2017 Cumartesi tarihinde başlıkta da yazdığım destekdukkan.com sitesinden KaraKarga Yayınları'na ait 13 kitaplık bir alışveriş yaptım. Şimdi gelelim artılara ve eksilere:

Artılar:
*Kitaplar kısa sürede geldi. Cumartesi verdiğim sipariş bugün (Salı) elime ulaştı.
*Kitaplar %40 indirimliydi.
*M. K. Perker'e ait "Ece 1" albümü ismime imzalı ve eskizli bir şekilde geldi.
*Kitapların hemen hepsinin içinde orijinal ayraçları vardı.

Eksiler:
*Hangi kargo ile geleceği ve kargo takip numarası hiçbir şekilde bildirilmedi.
*Bana göre en kötü kargo şirketi olan Sürat Kargo ile yollanmıştı.
*Kitaplar alelade bir şekilde kargo poşeti içerisine konulmuşlardı. Ne bir kutu, karton ne de baloncuklu koruma poşeti, havalı poşet vb. herhangi bir koruma önlemi yoktu.
*Yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı da kitaplar kenar kıvrılmaları, kapak uçlarından sıyrılmalar, kapak kenarlarında sıyrılmalar, iç sayfalarda kıvrılmalar ve bir tanesinde de arka kapak üst kısımda ve onun altında 20-30 sayfa takip edecek şekilde yırtık-kesikle gelmiş oldu.
*Fatura yerine fiş kesilmişti. Elektronik posta adresime e-fatura da gönderilmedi.

pizagor

'Eksiler'i pek fenaymış. Kondisyon hassasiyeti aşırı yüksek biri olarak uzak durmam gereken bir satış noktası olduğunu görüyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yidar

Alıntı yapılan: memospinoz - 05 Aralık, 2017, 19:26:17
Merhaba arkadaşlar,
02/12/2017 Cumartesi tarihinde başlıkta da yazdığım destekdukkan.com sitesinden KaraKarga Yayınları'na ait 13 kitaplık bir alışveriş yaptım. Şimdi gelelim artılara ve eksilere:

Artılar:
*Kitaplar kısa sürede geldi. Cumartesi verdiğim sipariş bugün (Salı) elime ulaştı.

Eksiler:
*Kitaplar alelade bir şekilde kargo poşeti içerisine konulmuşlardı. Ne bir kutu, karton ne de baloncuklu koruma poşeti, havalı poşet vb. herhangi bir koruma önlemi yoktu.
*Yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı da kitaplar kenar kıvrılmaları, kapak uçlarından sıyrılmalar, kapak kenarlarında sıyrılmalar, iç sayfalarda kıvrılmalar ve bir tanesinde de arka kapak üst kısımda ve onun altında 20-30 sayfa takip edecek şekilde yırtık-kesikle gelmiş oldu.
*Fatura yerine fiş kesilmişti. Elektronik posta adresime e-fatura da gönderilmedi.

Bozuk kitapları geri gönderin en güzeli değişip gelsin

memospinoz

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Aralık, 2017, 21:45:40
'Eksiler'i pek fenaymış. Kondisyon hassasiyeti aşırı yüksek biri olarak uzak durmam gereken bir satış noktası olduğunu görüyorum.

İşin ilginç tarafı burası doğrudan yayınevinin satış sitesi. Yani KaraKarga Yayınları'nın bağlı olduğu Destek Yayınları'na ait. Ama görüldüğü üzere satış yapmayı beceremiyorlar veya sattıkları şeyin kitap değil de odun olduğunu düşünen personelleri bulunmakta.
Şu anda babilde de %40 indirimi var KaraKarga'nın bir de oradan mı denesem şansımı acaba, kitap aldım birkaç kere ve güzel bir şekilde geldi ama çizgi roman farklı tabii, çizik bile olsun istemiyor insan, bilemiyorum valla.

tenten

Babil'den ben de birkaç defa alışveriş yaptım. Şimdiye kadar sorun yaşamadım.

gizmoo

Bende tam ordan sipariş vermeyi düşünüyordum.
Paylaşımın için teşekkür ederim.
Babil'in sahibi Arasta'nın ikinci sitesi eganba dan alışverişim oldu.
Onlarda gönderdikleri kitaplara dikkat etmiyorlar.Geri gönderip değiştirmiştirmiştim.
Babil den de deneyelim bakalım.

yidar

Merhaba arkadaşlar ben buralar yerine edessakitabevi.com alıyorum. Hem çok güzel kargolama oluyor,hemde arkadaş çok ilgili ve hemen dönüş sağlıyor. Kitap ayraçları ise yanında çok güzel oluyor. Kondisyon ise çok özenerek vede düzgün gönderiyor. Tavsiye ederim

Nightrain

Edessa'yi ben de tavsiye ederim. En iyisi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

frodo

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Aralık, 2017, 23:33:24
Edessa'yi ben de tavsiye ederim. En iyisi.
Forum sayesinde edessanın farkına vardık tek geçerim  ;D
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

memospinoz

Edessa'dan ben de yıllardır alışveriş yaparım. Çok özenli gönderir sağolsun. Fakat KaraKarga Yayınları'nı doğrudan kendilerinden alayım dedim, demez olaydım. Neyse imzalı kitap yanıma kar kaldı, ne yapalım.  ;D

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 05 Aralık, 2017, 19:26:17
Merhaba arkadaşlar,

Artılar:

Eksiler:

Eksileri yazman çok iyi oldu. Geçenlerde Idefix'ten Oğulların Diyaro ve Brodeck Raporu kitaplarını almıştım. İptal edip, Destek Yayınlarının sitesinden alacaktım, son anda vazgeçmiştim. İyi ki vazgeçmişim. Demek ki kıyısından dahi geçmemek gerekiyormuş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

SARACEN

edessada çeşit az, bana ürün olarak yetersiz geldi. Sadece comics kitlesine yönelmiş.
To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

Harun Ça

İmzalı kitaplar için bende bir defa burdan alışveriş yapmıştım. Uzun zaman oldu tam hatırlamıyorum ama benim kargomda direk poşet içindeydi. Yinede şansıma kitaplar hasar görmemişti diye hatırlıyorum.

memospinoz

Buradan kesinlikle ama kesinlikle sipariş vermeyin. %90 indirimli olsa da vermeyin.  >:( >:( >:(

Son kez şans vereyim dedim. Uzun zamandır aradığım Kudüs Günlükleri de sadece burada olunca mecburen sipariş verdim. Kargo ücretsiz olsun diye Kayıp Kitaplar Kütüphanesi Setini de siparişime ekledim. Kargo paketi çok ince gelmişti ilk görünce, hemen açtım o da ne, sadece Kudüs Günlükleri var içerisinde. Diğer 6 kitap yok.  >:(
Kudüs Günlükleri de yeni baskı olmasına rağmen hasarlıydı, sırt bölümünde altta kocaman bir ezik ve 1,5 cm boyutunda yırtık vardı. Zaten kraft kağıda sarıp göndermişler, havalı poşet vb. ne arar.
Yazıklar olsun ya, koskoca yayınevi aynı siparişte hem eksik hem de hasarlı kargo göndermeyi becerdi ya, daha da diyecek lafım yok.

memospinoz