Örümcek-Evreni - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 06 Aralık, 2017, 15:48:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Spider-Verse içerisinde Amazing Spider-Man #7-15, Superior Spider-Man #32-33, Free Comic Book Day 2014 (Guardians of the Galaxy) 1 (5 sayfa Spider-Man hikayesi), Spider-Verse #1-2, Spider-Verse Team-Up #1-3, Scarlet Spiders #1-3, Spider-Woman #1-4, Spider-Man 2099 #5-8. gibi sayıları barındıran bir Spider-Man hikayesi.

Bu hikayede Morlun ve ailesi, bütün paralel evrenlerin Spider-Manlerine savaş açıyor.

İdrava

memospinoz

Alıntı yapılan: İdrava - 06 Aralık, 2017, 21:12:24
Bu cilt 2'mi oluyor yani?

Hayır. Bu kitap 648 sayfalık bir crossover cildi. Tek kitap. Fakat normalde ilk cildi basılan Amazing Spider-Man Vol. 3 serisinin 2. ve 3. cildini de içinde barındırıyor aslında.
Hikayeyi tam anlamak için sadece bu kocaman kitabı (Spider-Verse) almak da yetmiyor. Marmara Çizgi'nin "Amazing Spider-Man: Edge of Spider Verse" adlı 112 sayfalık albümü de basması lazım hikayeyi tam anlamak için özellikle Spider-Gwen bölümü için.

Hikaye, AXIS'ten sonra, Secret Wars'tan önce geçiyor.

İdrava

Bi dakika. Yani bu hikayenin vol 3 ile ilgisi yok yani. Secret wars dan önce okunacak yani

İdrava

Amma çok yani demişim :) bu arada hardcover çıkmayı hakeden bir kitap sayfa sayısı nedeniyle. Acaba marmara çizgi sınırlı sayı hc çıkarabilirmi?

İdrava

Aa özür dilerim memispinoz. Sen 112 sayfalık edge of spider verse için demişsin. Şimdi anladım.

Animvader

Alıntı yapılan: İdrava - 06 Aralık, 2017, 23:22:47
Amma çok yani demişim :) bu arada hardcover çıkmayı hakeden bir kitap sayfa sayısı nedeniyle. Acaba marmara çizgi sınırlı sayı hc çıkarabilirmi?

648 sayfa kitabı HC basarlarsa bitcoin veya altın karşılığı satarlar heralde  :D

memospinoz

Alıntı yapılan: İdrava - 06 Aralık, 2017, 23:28:43
Aa özür dilerim memispinoz. Sen 112 sayfalık edge of spider verse için demişsin. Şimdi anladım.

Biraz karışık yazmışım sanırım, şimdi düzenledim. Kısaca açıklamak gerekirse:

*Spider-Verse cildi Amazing Spider-Man Vol. 3 serisinin 2. ve 3. cildini de içeriyor, aynı zamanda crossover olduğu için farklı dergilerdeki sayılar da var tabii. Umarım Spider-Verse içinde var diye Amazing Spider-Man Vol. 3 serisinin 2. ve 3. cildini basmamazlık etmezler ki zannetmiyorum öyle bir şey yapacaklarını.

*"Amazing Spider-Man: Edge of Spider Verse" cildi "Spider-Verse" hikayesi ile ilgili ama başrolde Spider-Gwen var. Spider-Gwen serisi de Marmara Çizgi'de olduğu için onu da basacaklarını düşünüyorum.

*Tüm bu hikaye, yani hem "Spider-Verse" hem de "Amazing Spider-Man: Edge of Spider Verse" Secret Wars öncesinde geçiyor. Zaten bu seri (Amazing Spider-Man Vol. 3) komple Secret Wars öncesinde geçiyor. Secret Wars sonrası All New All Different dönemi başlıyor.

hennessy

Merakla bekliyorum.

Bir sorum olacak İlke kardeşime

Amazing Spider-Man Vol. 3 serisinin 2. ve 3. cildini de içeriyor deniyor. Bu sayılar çıkarılacak mı?

Tek cilt olmayacak büyük ihtimal diye düşünüyorum...

Gene vampir Tulgan mı çeviriyor :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Alıntı yapılan: Animvader - 07 Aralık, 2017, 00:42:19
648 sayfa kitabı HC basarlarsa bitcoin veya altın karşılığı satarlar heralde  :D

1 adet çeyrek altın Omnibusu için yeterli olur sanırım. :D ;D

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tulgan

mümkün olduğu kadar açıklama getirmeye çalışayım.

Alıntı yapılan: memospinoz - 07 Aralık, 2017, 10:05:06
Biraz karışık yazmışım sanırım, şimdi düzenledim. Kısaca açıklamak gerekirse:

*Spider-Verse cildi Amazing Spider-Man Vol. 3 serisinin 2. ve 3. cildini de içeriyor, aynı zamanda crossover olduğu için farklı dergilerdeki sayılar da var tabii. Umarım Spider-Verse içinde var diye Amazing Spider-Man Vol. 3 serisinin 2. ve 3. cildini basmamazlık etmezler ki zannetmiyorum öyle bir şey yapacaklarını.

-Amazing Spider-Man'in 2. cildinin adı Prelude to Spider-Verse yani Örümcek Evreni'ne Giriş, 3. Cilt ise Spider-Verse diye geçiyor ama sadece amazing serisinin fasiküllerini barındırıyor. Dediğin gibi crossover bir hikâye ve Spider-Woman, Scarlet Spiders gibi birçok dergide aynı anda yürüyen bir seri olduğundan, okuma sırasının gerektirdiği şekilde basılacak. 648 sayfalık toplama cildin en başındaki kronoloji şu şekilde:

Mesela aynı sıraya bakarsanız Spider-Verse Team-Uplar da elzem gibi görünüyor ama gene hikâyenin bütünlüğü açısından şart değiller. Daha önce yayınladığımız Avenging ve Team-Uplar gibi, çıtır çerezlik yan hikâyelerden oluşuyorlar.

Yani evet, Amazing'in 2 ve 3. ciltleri Örümcek Evreni sürecinin içine yedirilecek, zaten Marvel da öyle yaptı aslında :)

Alıntı yapılan: memospinoz - 07 Aralık, 2017, 10:05:06

*"Amazing Spider-Man: Edge of Spider Verse" cildi "Spider-Verse" hikayesi ile ilgili ama başrolde Spider-Gwen var. Spider-Gwen serisi de Marmara Çizgi'de olduğu için onu da basacaklarını düşünüyorum.

-Edge of Spider-Verse, hazır her evrenin her örümceği demişken yapılmış, birbirinden bağımsız fasiküllerden oluşan bir cilt. Mesela bir tanesinde Peter, örümcek tarafından ısırıldıktan sonra devasa bir örümceğe dönüşüyor, zaten Ben amcasından da şiddet görüyormuş falan gibi tek fasiküllük tam maceralardan oluşuyor, hikâyenin bütünlüğü açısından bir önemi yok ve basılmayacak. Gwen için şart denmiş, Gwen'in bulunduğu yegâne fasikülü olan Edge of Spider-Verse #2, Spider-Gwen cildinde var zaten. Basıldı bile :)

Alıntı yapılan: hennessy - 07 Aralık, 2017, 10:34:44
Tek cilt olmayacak büyük ihtimal diye düşünüyorum...

Gene vampir Tulgan mı çeviriyor :)

-tek cilt olmayacak abi

- di'li geçmiş zaman  ;D

Alıntı yapılan: İdrava - 06 Aralık, 2017, 23:22:47
Amma çok yani demişim :) bu arada hardcover çıkmayı hakeden bir kitap sayfa sayısı nedeniyle. Acaba armara çizgi sınırlı sayı hc çıkarabilirmi?

-Hardcover olarak çıkmayacak.

Spider-Verse de Infinity gibi açıklamaya çalıştıkça karışan bir yapıya sahip, umarım yardımcı olabilmişimdir.

gamlıbaykuş

Tulgan peki toplamda kaç ciltte okuyacağız biz?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

memospinoz

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 07 Aralık, 2017, 13:40:21
Tulgan peki toplamda kaç ciltte okuyacağız biz?

Muhtemelen 324 sayfalık 2 ciltte çıkar.

Alıntı yapılan: tulgan - 07 Aralık, 2017, 12:41:36
mümkün olduğu kadar açıklama getirmeye çalışayım.

Yani evet, Amazing'in 2 ve 3. ciltleri Örümcek Evreni sürecinin içine yedirilecek, zaten Marvel da öyle yaptı aslında :)

Buradan Amazing Spider-Man serisinin 2. ve 3. ciltleri  bizde çıkmayacak sonucunu mu çıkarmalıyız?

tulgan

Alıntı yapılan: memospinoz - 07 Aralık, 2017, 14:22:25
Buradan Amazing Spider-Man serisinin 2. ve 3. ciltleri  bizde çıkmayacak sonucunu mu çıkarmalıyız?

şöyle açıklamaya çalışayım, daha net olur belki.

Kronoloji bu.

2. cildin içindeki fasiküller

3.cildin içindeki fasiküller

bu ciltlerin bütün muhteviyatı basılacak, sadece okuma sırasına göre düzenlenmiş halleriyle olacak.

gamlıbaykuş

Buradan Tulgan'a farklı bir soru yönelteyim. Örümcek Adam' ın klâsik maceraları gibi X Men'in de klâsik maceralarını Marmara Çizgi bünyesinde okuma şansımız var mı acaba?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...