Örümcek-Evreni - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 06 Aralık, 2017, 15:48:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Ben demek istediğimi anlatamadım sanırım.

Basılacak olan Spider-Verse cildi. OK.
Amazing Spider-Man Cilt 2 ve Amazing Spider-Man Cilt 3 pas geçilip direkt olarak 4. ciltten mi devam edecek seri? Yoksa onlar da ayrıca basılacak mı?
Aşağıdakilerden hangisi gerçekleşecek?

1- Spider-Verse iki cilt olarak basılacak.
Amazing Spider-Man cilt 2 ve cilt 3 ayrıca basılacak.
2- Spider-Verse iki cilt olarak basılacak.
Amazing Spider-Man cilt 2 ve cilt 3 tekrara düşmemek ve alıcıyı zorlamamak için ayrıca basılmayacak.

Nightrain

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 07 Aralık, 2017, 15:52:43
Buradan Tulgan'a farklı bir soru yönelteyim. Örümcek Adam' ın klâsik maceraları gibi X Men'in de klâsik maceralarını Marmara Çizgi bünyesinde okuma şansımız var mı acaba?

Bunu ne kadar çok istiyorum anlatamam. Basarlar umarım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tulgan

Alıntı yapılan: memospinoz - 07 Aralık, 2017, 16:05:32
Ben demek istediğimi anlatamadım sanırım.

Basılacak olan Spider-Verse cildi. OK.
Amazing Spider-Man Cilt 2 ve Amazing Spider-Man Cilt 3 pas geçilip direkt olarak 4. ciltten mi devam edecek seri? Yoksa onlar da ayrıca basılacak mı?
Aşağıdakilerden hangisi gerçekleşecek?

1- Spider-Verse iki cilt olarak basılacak.
Amazing Spider-Man cilt 2 ve cilt 3 ayrıca basılacak.
2- Spider-Verse iki cilt olarak basılacak.
Amazing Spider-Man cilt 2 ve cilt 3 tekrara düşmemek ve alıcıyı zorlamamak için ayrıca basılmayacak.

bu iki cildin bütün muhteviyatı okuma sırasına göre yedirilecek hikâyeye demiştim, gözden kaçmış herhalde. Hayır, ayrıca basılmayacaklar.

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 07 Aralık, 2017, 15:52:43
Buradan Tulgan'a farklı bir soru yönelteyim. Örümcek Adam' ın klâsik maceraları gibi X Men'in de klâsik maceralarını Marmara Çizgi bünyesinde okuma şansımız var mı acaba?

Herhangi bir klasik macera düşünmüyoruz maalesef.

memospinoz

Alıntı yapılan: tulgan - 07 Aralık, 2017, 16:46:05
bu iki cildin bütün muhteviyatı okuma sırasına göre yedirilecek hikâyeye demiştim, gözden kaçmış herhalde. Hayır, ayrıca basılmayacaklar.

Hayır, o nokta gözden kaçmadı fakat bu iki cildin ayrıca basılıp basılmayacağını kestirmek zordu. Tahmin ettiğim gibi direkt olarak 2 cilt by-passlanıp (hikaye olarak değil tabii sadece fazladan iki kitap olarak elimizde olmayacak) 4. ciltten devam edeceğiz Amazing'e. Cüzdanımız açısından iyi olacak gerçi. Aynı hikayeyi tekrar Vol. 3 sıralı gitsin diye ben alırdım koleksiyon için ama genel satış için doğru hamle sizinki tabii. Teşekkürler net cevap için.

memospinoz

Bir takıldığım nokta da şu:
Sırtlarda numaraları nasıl göreceğiz şu halde?

Numaralama:
a)1-2-3-4 diye mi gidecek?

b)Amazing 1- Spider-Verse 1 - Spider-Verse 2 - Amazing 4 şeklinde mi?

c)Amazing 1- Spider-Verse 1 - Spider-Verse 2 - Amazing 2 şeklinde mi?

memospinoz

Benzer uygulamayı (gereksiz olan fazla sayıları basmama) Gerekli Şeyler "Avengers: Açmaz"da tersinden yapmıştı. Orada iki farklı cildinde çıkan 4 fasiküllük hikayeyi toplama cilde dahil etmemişti.
Sizde ise iki ciltteki 12 fasiküllük hikaye zaten toplama ciltte olduğu için o iki cilt basılmayacak.

Bu uygulama ile;
"Avengers: Açmaz"da 15 TL kar ettiyse okuyucu, iki ciltte en az 60 TL kar edecek.

tulgan

Alıntı yapılan: memospinoz - 07 Aralık, 2017, 17:45:44
Bir takıldığım nokta da şu:
Sırtlarda numaraları nasıl göreceğiz şu halde?

Numaralama:
a)1-2-3-4 diye mi gidecek?

b)Amazing 1- Spider-Verse 1 - Spider-Verse 2 - Amazing 4 şeklinde mi?

c)Amazing 1- Spider-Verse 1 - Spider-Verse 2 - Amazing 2 şeklinde mi?

B şıkkı.

İdrava

Keşke 648 sayfa tek bir ciltde çıksaydı. Özel bir cilt olurdu.

dean

İşte bu tam örümcek adam'a... Yani örümcek adamlara... ve de kadınlara göre bir iş.

Örümcek'in bugüne kadar karşılaştığı en ölümcül düşmanlardan biri geri döndü. Ama bu sefer yalnız değil. Morlun'un Varisler ailesinin tümü, Çokluevren'de araknid güçleri olan süper insanları katledip yiyor ve bütün Örümcek Adamları, Kadınları, Kızları ve daha fazlasını yiyene kadar da durmayacaklar! Hiçbir kahramanın onlara karşı tek başına hayatta kalma ihtimali yok. Biraz olsun umutlanabilmek adına bile bütün Örümceklerin birleşmesi gerekiyor! 1602'den 2099'a ve aynı zamanda birçok farklı boyuta uzanan bu muazzam destanın ilk cildinde siz de Örümcek Evreni'nin sınırına gelin ve Marvel Comics 2 Evreni'nin Örümcek Kız'ı ile 1602 yılının Örümcek Adam'ı kendilerini gizemli güçlerin saldırı altında bulurken onların heyecanına tanık olun! Peki Örümcek UK kim, bilen var mı? Bu sırada 2099 yılında Üstün Örümcek Adam yaşamaya devam ediyor fakat bu nasıl olabilir ki? Otto, mücadelenin peşini bırakmayarak Karn'a, yani ardında ölü Örümceklerden bir iz bırakarak Çokluevren'de gezen adama ulaşıyor. Bunların hepsi olurken aynı zamanda farklı boyutlardaki bütün Örümcekler birleşip devasa bir Örümcek ordusu oluşturuyorlar. Örümcek Domuz'dan Kozmik Örümcek'e, Kızıl Örümcek'ten Örümcek Kadın'a ve Örümcek Gwen'den Kara Dul'a kadar uzanan bu efsanevi savaşta Varislerin ne kadar zalim ve başka boyutların Örümceklerinin birbirlerinden ne kadar farklı olabileceklerine tanık olacaksınız.

Bu ciltte Amazing Spider-Man #7-11, Superior Spider-Man #32-33, Scarlet Spiders #1, Spider-Woman #1, Spider-Man 2099 #5 sayıları ve Free Comic  Book Day 2014 (Guardians of the Galaxy) sayısından bazı sayfalar bir araya getirilmiştir.

Sayfa Sayısı: 256
  Etiket Fiyatı: 46 TL

İdrava

Şimdi 2. Cilt 400 sayfa mı olacak ?

tulgan

Nightrain

Tek başına okunabilen bir hikaye olsaydı alırdım lakin Superior Spider-Man ve Marvel Now Amazing Spider-Man'i de okumak lazım. Kısacası masraflı! Marvel'in bu huyunu hiç sevmiyorum: Bu hikayeyi okumak istiyor musun? Önce şunları oku, sonra buna geç diyorlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Superior Spider-Man çok güzel bir dönem. Spider-Verse'ün olduğu dönem ise güzel olduğu kadar da önemli bir dönem. Silk, Spider Gwen gibi karakterlerle tanıştığımız, yoldaki animasyona konu olan bir hikaye. Belki de bir sinema filmine sahip olacak kadar büyük bir hikaye. Sekiz cildi toplu almak masraflı. Haklısın. Ama bence ağır ağır bile olsa, ne bilim diğer siparişlerin yanına birer birer bile eklense olur sanki. Bence okunmayı hak eden maceralar.

tommikser

Son yıllar içinde okuduğum en güzel ve heyecanlı Örümcek serisi. Neredeyse eski tadı aldım. Devamını da okurum. Dean 'in dediği gibi birer birer alınıp seri bitince toplu okunabilir.