Asteriks Omnibus - Remzi Kitabevi

Başlatan memospinoz, 06 Aralık, 2017, 17:45:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frodo

Alıntı yapılan: Nightrain - 18 Aralık, 2017, 13:23:49
Geldi! :D

Akşam okumaya başlıyorum.  :D
Darısı bize ben edessaya mesaj attım sisteme gelmesini bekliyorum sizin gibi ilk okuyacağım yorumlarınızı bekliyoruz ;D
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

hennessy

Bugün aldım ciltli versiyonunu. İyi ki bu güne kadar almamışım. Sıralı okuyacağım :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Ceviriler şahane, nefis, mis.

Buluttan Nemkaparus. Hehehe. ;D :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Altın Orak macerasinda ki hancı bildiğin Trakyali olmuş.  ;D Bu olayı kim dusunduyse harika kesinlikle. :D

hennessy

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Aralık, 2017, 19:43:31
Altın Orak macerasinda ki hancı bildiğin Trakyali olmuş.  ;D Bu olayı kim dusunduyse harika kesinlikle. :D

Dün okudum aynı şeyi düşündüm :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Alıntı yapılan: hennessy - 21 Aralık, 2017, 22:10:11
Dün okudum aynı şeyi düşündüm :)

'Oş geldiniz be! Yolculuk nereyedir? ;D

haziran00

Bulabilirseniz Kervan Yayınlarından çıkan Asterix'leri de okumanızı tavsiye ederim, Halit Kıvanç çevirileri efsanedir ve daha komiktir.

Tuco Ramirez

Hopdediks - Oburiks
Okuspokus -Büyüfiks

Kervan'la Remzi'nin karakter isimlerini bu şekilde listeleyebilecek kimse var mı?

pizagor

Dertsiziks - Kakofoniks

En başarılı bulduğum isim ise 'Dediğimdediks'tir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Tuco Ramirez

Devegücü tazıhızı şerbeti de Halit Kıvanç'ındı sanırım.
Bir de Bulvar Eklerinden hatırladığım (Bulvar Ekleri Halit Kıvanç'ın çevirisi mi bilmiyorum) Dikkafahırçıkaraniks

darkwood

Kervan Asteriksler Halit Kıvanç ve Tevfik Ünsi çevirileri ile yayınlanmıştır. Özellikle Halit Kıvanç'ın esprili uslubü ile yaptığı çevirleri zaman zaman okurum. İç sayfa baskı kaliteleri ve renklendirmeleri de bugünkü asterikslerden çok daha güzeldir. HC kaplarında selefon olmaması ise bu kitapları kondisyonlarını korumaları açısından büyük sıkıntı yaratmaktadır.
Darkwood Sakinleri..

frodo

2.cilt için çalışmalar sürüyormuş tarih veremiyorlar o sebeble.
Bugün ne zaman çıkar diye sordum.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

nocardia

İlk cildin çıkmasının üzerinden çok uzun bir süre geçmesine rağmen 2. cilt hakkında hala haber yok. Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

memospinoz

Cilt 2

Bu cilt içinde yer alan kitaplar:

•Asteriks Gladyatör
•Galya Turu
•Asteriks ve Kleopatra

Sayfa Sayısı: 144
Etiket Fiyatı: 80 TL

Nightrain

15 tl zam gelmiş.  :'( Ayrıca, Babil'de ciltli olduğuna dair bir ibare göremedim? 15 tl zam yapıp, karton kapak olarak bastılarsa rezillik.