Kim Korkar Hain Tilkiden - Baobab Yayınları

Başlatan Nightrain, 18 Aralık, 2017, 13:07:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Yalın bir mizahla her yaştan okuyucuyu güldürebilen Benjamin Renner'in çok satan çizgi romanı; "Kim Korkar Hain Tilkiden" yakında raflarda!

Ön izleme:
https://www.bdgest.com/preview-1629-BD-grand-mechant-renard-le-le-grand-mechant-renard.html?_ga=2.262367308.1989677579.1513591487-1586826530.1505894477

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

haziran00

alan ford

Boabab 'ın ilk iki kitabı çok iyiydi , bunu da kesin alırım
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

memospinoz

haziran00

Yarısına kadar okudum henüz ama çok eğlenceli  ;D

memospinoz

Tilkinin tek istediği çiftlikte korku salmak ve karnını bir kez olsun tavukla doyurmak. Yırtıcı bir hayvan olduğunu kanıtlamak için elinden geleni yapıyor. Ancak işlerin pek istediği gibi gittiği söylenemez, çiftlikte onu umursayan yok. Son çare, kurtla beraber hain bir plan yapan Tilki, tavuğun yumurtalarını çalıp, yumurtadan çıkınca civcivleri mideye indirecek. Fakat yumurtalar çatlayınca işlerin sarpa saracağından habersiz.

Oscar adaylığı da kazanan Ernest & Célestine animasyon filmininin ardından çizgi romana muhteşem bir dönüş yapan yazar Benjamin Renner, Kim Korkar Hain Tilkiden ile son derece eğlenceli bir esere imza atıyor. Fransa'da uzun büyük başarı elde ederek, Angoulême Çizgi Roman Festivalinde gençlik ödülünü kazanan bu çizgi roman, 2017'de uzun metrajlı animasyon filmine de uyarlanmıştır.

Benjamin Renner, çizimlerinde yüz ifadeleri ve mimikleri ustalıkla kullanarak okuyucuyu güldürmeyi başarırken, suluboya renklendirilmiş çizimler hikayenin dinamizmini en iyi şekilde yansıtıyor. Yalın bir mizahtan beslenen Kim Korkar Hain Tilkiden, her yaştan okuyucuya keyifli anlar yaşatacak bir çizgi roman.

Boyut: 16.5x23 cm
Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 35 TL

alan ford

Boabab'ın 2017 kitaplarını çok sevince bunu da almaya niyetlenmiş ama sonra unutup gitmişim. Geçenlerde Edirne'de kitapçı arkadaşıma sipariş verirken aklıma geldi ki iyi ki de gelmiş. Şahane bir hikaye , incelikli bir mizah ve muhteşem çizgiler. İşten kaytarmanın kitabını yazmış bir bekçi köpeği , en az kazlar kadar örgütlü tavuklar , her daim yardımsever bir domuz ve bir tavşan, tek dileği tavuk etinin tadına bakmak olan bir tilki ve kötü kurt. 32 kısım tekmili birden eğlence. Favorim tabii ki bekçi köpeği. Böyle şahane kitaplar için Boabab'a da sonsuz teşekkür. Evde 7'den 70'e beğenmeyen yok.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

ferzan

Hem bu başlıktaki yorumlara, hem de zevkine güvendiğim birkaç abimin itkilemesine rağmen bu kitaba ısrarla elim gitmemiş, almak istememiştim...Geçenlerde aklıma esti, alayım dedim...Birkaç gün de sehpada beklettikten sonra dün akşam lütfedip okumaya karar verdim... ::)

Ne kadar güzel, ne kadar tatlı, ne kadar eğlenceli bir kitapmış meğer...İlgiyle okutuyor, gülümsetiyor, yer yer insanın içini ezer gibi oluyor, hayvanlar üzerinden sezdirmeden metaforları da yağdırıyor...

Bu çok sıcak, çok insanî, çok sevimli ve bir o kadar da güçlü hikâyeyi ister kitabından, ister animasyonundan, herkesin tüketmesini ve benim kadar tat almasını çok isterim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Harun Ça

Bir solukta okuyup bitirdim çok eğlenceliydi. İlk bakışta çocuk kitabı gibi görünsede alt metindeki göndermeleriyle yetişkin kitleye de oldukça hitap ediyor.