Fourth World by Jack Kirby Omnibus

Başlatan memospinoz, 21 Aralık, 2017, 19:56:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Jack Kirby'nin işlerinin olduğu dev omnibus cildi çıktı. 1536 sayfa.  :o 150 $.

İçinde SUPERMAN'S PAL JIMMY OLSEN #133-139 ve #141-148, THE FOREVER PEOPLE #1-11, THE NEW GODS #1-11, MISTER MIRACLE #1-18, NEW GODS (REPRINT SERIES) #1-6, DC GRAPHIC NOVEL #4: THE HUNGER DOGS ve WHO'S WHO: THE DEFINITIVE DIRECTORY OF THE DC UNIVERSE #2-3, #6, #8-18, #20, #22 ve #25 bulunuyor.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

Alıntı yapılan: hennessy - 21 Aralık, 2017, 22:12:16
Jack Kirby çizimleri çok güzel geçen bir albümünü gördüm 50 dolar çok geldi alamadım...

Amazon da daha uygun :)
https://www.amazon.com/Fourth-World-Jack-Kirby-Omnibus/dp/1401274757/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1513883475&sr=1-1&keywords=Jack+Kirby%27

Daha uygun değil maalesef. Gümrük sınırı da zaten 75 €'dan 30 €'ya düşmüştü. Yani yaklaşık 35 $ ediyor.
Şöyle açıklayayım:
Ürün 107.49 $ + Amazon'un en ucuz gönderimini seçersek o da 26.77 $. Etti bize 134.26 $. İyi gibi görünüyor ama ürünün fiyatı 107.49 $ ve 35 $'dan yani gümrük sınırından pahalı. Bu durumda gümrük vergisi olarak da 55.85 $ kesiyor Amazon. Oldu mu bir güzel 190.11 $.  :( Yani burada dükkandan etiket fiyatı üzerinden 150 $'a almak daha karlı geliyor.

Not: Söylemeyi unutmuşum. Bugünün kuruyla 3.81 civarı olan doları Amazon 4.06'dan hesaplıyor.  >:(

hennessy

Alıntı yapılan: memospinoz - 21 Aralık, 2017, 22:31:27
Daha uygun değil maalesef. Gümrük sınırı da zaten 75 €'dan 30 €'ya düşmüştü. Yani yaklaşık 35 $ ediyor.
Şöyle açıklayayım:
Ürün 107.49 $ + Amazon'un en ucuz gönderimini seçersek o da 26.77 $. Etti bize 134.26 $. İyi gibi görünüyor ama ürünün fiyatı 107.49 $ ve 35 $'dan yani gümrük sınırından pahalı. Bu durumda gümrük vergisi olarak da 55.85 $ kesiyor Amazon. Oldu mu bir güzel 190.11 $.  :( Yani burada dükkandan etiket fiyatı üzerinden 150 $'a almak daha karlı geliyor.

Not: Söylemeyi unutmuşum. Bugünün kuruyla 3.81 civarı olan doları Amazon 4.06'dan hesaplıyor.  >:(

Ben kendimi bir ara Amerika'da yaşıyor sanarak yazdım yoksa dediklerini biliyorum :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Tuco Ramirez

1536 sayfa pek okumaya elverişli bir cilt değildir gibime geldi. Bari 2 veya 3'e bölselermiş.
Bizim yayıncılar yayınlasa 5-6 cilte falan bölerler herhalde (Örnek: Conan SSOC'nin 2'ye bölünmesi gibi)

berkuralcan

Henüz elime geçmedi ama ben uzun süre sonra okumak için değil de sırf evimde bulunmasını istediğim için bir çizgi roman satın almış oldum bununla. Okuma açısından pek rahat olacağını ben de sanmıyorum ama Jack Kirby'nin Fourth World'ü adam akıllı bir şekilde bir araya getirilmiyordu uzun zamandır, o yüzden aylardır çıkmasını bekliyorum :)

Yaşasaydı 2017'de 100 yaşında olacaktı, onun şerefine yayımlanıyor bu tarz şeyler bu aralar.

Aldıktan sonra yorumlarımı da ekleyeceğim bu konuya.

memospinoz

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 21 Aralık, 2017, 22:55:54
1536 sayfa pek okumaya elverişli bir cilt değildir gibime geldi. Bari 2 veya 3'e bölselermiş.
Bizim yayıncılar yayınlasa 5-6 cilte falan bölerler herhalde (Örnek: Conan SSOC'nin 2'ye bölünmesi gibi)

Yorumlar:

Daha önceden 4 cilt olarak çıkmıştı, onlar artık Ebay'de falan fahiş fiyatlardan satılıyor bildiğim kadarıyla. Bu cilt, 4 cildin toplaması. Gayet sağlam bir cilt ve çok sıkı da değil, okurken sıkıntı yaratmaz yani, ağırlığı hariç -4 kilogramdan fazla  :o - , o yüzden elde tutup okumak zor biraz. Kağıt kalitesi eskilere göre daha iyi, parmağın sayfanın altından görünmüyor veya diğer sayfa arkadan görünmüyor, kağıtlar eski ciltlerdeki gibi dandik değil.

Nightrain

Böyle omnibus'lari görünce moralim bozuluyor. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

Alıntı yapılan: berkuralcan - 21 Aralık, 2017, 23:04:57
Henüz elime geçmedi ama ben uzun süre sonra okumak için değil de sırf evimde bulunmasını istediğim için bir çizgi roman satın almış oldum bununla. Okuma açısından pek rahat olacağını ben de sanmıyorum ama Jack Kirby'nin Fourth World'ü adam akıllı bir şekilde bir araya getirilmiyordu uzun zamandır, o yüzden aylardır çıkmasını bekliyorum :)

Yaşasaydı 2017'de 100 yaşında olacaktı, onun şerefine yayımlanıyor bu tarz şeyler bu aralar.

Aldıktan sonra yorumlarımı da ekleyeceğim bu konuya.

Uzun zaman olmuş yazalı. Yorumun nasıl acaba?