Velodrom Sincapları - Zebraska

Başlatan memospinoz, 28 Aralık, 2017, 02:02:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı yapılan: nicholaihel - 28 Aralık, 2017, 16:54:08
Normal online kitap satış sitelerinde olmayacak o zaman? Doğru mu anladım? Ya çizgi roman kitabevleri yahut kendi siteleri...

Çizgi roman dükkanlarının internet sitelerinde tabii ki olur, yoksa e-posta atıp ekletebilirsiniz. Mesela Gerekli Şeyler'in sitesinde var şu anda.

memospinoz

Aslında kitapyurdunda ekli ama satış dışı görünüyor.

gizmoo

Gördüğüm kadarı ile ciltli bir yayın olmuş.
Teşekkürler.

Zebraska

Merhaba,

Öncelikle Velodrom Sincapları'nı bu forumda görmek bizi çok sevindirdi.

Bu eserin orijinalini okuduktan sonra Türkçeye kazandırmak istedik. Tamamen orijinaline sadık kalarak baskı yaptık. Kişisel gayretlerimizle çıkardığımız bu ilk eseri elbette başka yayınlarımızla da sürdüreceğiz. Baskı kalitesinden taviz vermeden içimize sinen eserlere yoğunlaşacağız. Satış noktaları konusunda ilerleyen zamanlarda yeni satış kanalları açılacaktır, şu an cyclistmag.com.tr'den ücretsiz kargo ile alabileceğiniz gibi, zebraska.com.tr'de satışa açık olan mağazaları ve bu mağazaların adreslerini de izleyebilirsiniz yeni satış noktaları ilave edildikçe sitemiz güncellenmektedir.

Eseri okuduktan sonra da olumlu olumsuz geri dönüşlerinizi bekleriz.

Şimdiden iyi yıllar ve keyifli okumalar dileriz...

nocardia

Kitabı bugün okudum, ikinci dünya savaşı döneminde işgal altındaki Paris'te geçiyor. İşlenen konular bisiklet sporu ağırlıklı olmak üzere, aile bağları, dönemde çekilen zorluklar ve nazilerin zulümleri olarak sıralanabilir. Anlatımda kopuklar olsa da ve çok beğenmesem de, sade çizgileri ile okurken beni yormadı. Bisiklet sporu ile ilgilenenlerin kesin okuması gereken, orijinal boy ve sert kapak frankofon toplayanların da alması gereken bir kitap bence. Orijinal boy basım için yayın evine teşekkür ediyorum, keşke fiyat da biraz uygun olabilseydi.       

haziran00

Kitabı bende bugün okuma fırsatı buldum 40 sayfa kadar, o dönemde yaşananları farklı perspektif den anlatması çok hoş olmuş, çizimleri gerçekten güzel fakat çok fazla aralarda geçiş olduğu için hikaye beni biraz yordu. Baskısı, çevirisi, orjinal boyutta olması kitaba yakışmış. En büyük eleştirim emsallerine çok fazla pahalı olması ama sebeblerini de tahmin edebiliyorum. Yayın hayatında başarılar dilerim umarım başka sürprizlerle de karşımıza çıkar bu çiçeği burnunda ki yayın evi :)

Harun Ça

Artık diğer birçok online satış sitesinden de ulaşabilirsiniz. Yalnız idefix ve d&r da etiket fiyatı 65 olarak görünüyor.

Gabby

Alıntı yapılan: Zebraska - 29 Aralık, 2017, 11:46:04
Merhaba,
Öncelikle Velodrom Sincapları'nı bu forumda görmek bizi çok sevindirdi.
Eseri okuduktan sonra da olumlu olumsuz geri dönüşlerinizi bekleriz.

Baskısından cildine dört dörtlük, kalite açısından söylenecek hiç bir şey yok.
Hatta 2012 Futuropolis baskısında bile yer almayan 8 silindirli Alman lakaplı
bisiklet yarışçısının özel arşivlerde yer alan fotoğrafı çizer Christian Lax'tan özel
izin alınarak Zebraska baskısında kullanılmış.

Ben Cyclist Türkiye yayın grubu Zebraska'nın hem çizgiroman algısını hem de
çizgiromana bakışını sorunlu buldum. Aşağıya alıntıladığım bölüm oldukça talihsiz
bir açııklama olmuş bana göre.

memospinoz

Çocuk kitaplarını ve masalları dahi kendi kriterlerine, kendi dünya algısına göre beğenmeyip çamur atan hatta yayınevini tehdit eden, yasaklanmasını isteyen, eleştiri sınırını aşan yorumlar yapan kitle olunca korkup daha bir şey olmadan önce açıklama yapma gereği duymuşlardır belki. Zamanında Şeker Portakalı bile "sakıncalı" görülmüştü hatırlarsanız.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: Gabby - 23 Mart, 2019, 21:37:57

Ben Cyclist Türkiye yayın grubu Zebraska'nın hem çizgiroman algısını hem de
çizgiromana bakışını sorunlu buldum. Aşağıya alıntıladığım bölüm oldukça talihsiz
bir açııklama olmuş bana göre.[/size]

Türkiye'de bu algı halen var malesef. Bunu ben çevremden hala hissediyorum. Bu yayınevinden çok genel kanının böyle olmasından dolayı yapılmış bir açıklama olarak düşünüyorum.