Sualtı Kaynakçısı - Marmara Çizgi (Top Shelf - IDW)

Başlatan Nightrain, 28 Aralık, 2017, 14:53:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Nova Scotia açıklarındaki bir petrol platformunda sualtı kaynakçısı olarak çalışan Jack Joseph, derin deniz işinin muazzam baskısına alışıktır. Ancak hiçbir şey onu yaklaşmakta olan babalığın baskılarına hazırlayamaz. Jack derinlere daldıkça, genç eşinden ve henüz doğmamış oğlundan gittikçe uzaklara çekilmektedir sanki. Sonra bir gece, okyanus tabanının buz gibi derin yalnızlığında açıklanamaz bir şey olur. Jack, yaşamının akışını sonsuza dek değiştirecek gizemli ve doğaüstü bir olay yaşar.

Jeff Lemire'in yazıp çizdiği Sualtı Kaynakçısı; babalar ve oğullar, doğum ve ölüm, anılar ve gerçeklik ve hepimizin çok derinlere gömdüğü hazineler
hakkında bir çizgi roman.

Çok yakında raflarda!

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Bu kitaptan çok övgü ile bahsediliyordu merak ile bekliyorum...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nicholaihel

Tanıtım yazısı iştah açıcı, kapak çok güzel, Lemire Essex ile sağlam kredi aldı benden. Hevesle bekliyorum!

seastar1000

Ben okudum bırkac yıl oluyor
Çıktığında ödül almıştı Çok begenmıstım o zaman
Guzel bır kıtap begenılır umarım

alan ford

Tek kitaplık mı bu , Lemire'yi Essex ile tanıyıp çok sevdim , bunu da kesin alırım , içimden bir ses bir tanede de kalmam diyor
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

memospinoz

Alıntı yapılan: alan ford - 28 Aralık, 2017, 18:04:05
Tek kitaplık mı bu , Lemire'yi Essex ile tanıyıp çok sevdim , bunu da kesin alırım , içimden bir ses bir tanede de kalmam diyor

Tek kitap.

Kitabın orijinali kütüphanemde mevcut. Ciltli olarak çıkarsa Türkçesini belki alırım.

hanac

Çok güzel bir tercih, tebrikler Marmara Çizgi.

hanac

Nova Scotia açıklarındaki bir petrol platformunda sualtı kaynakçısı olarak çalışan Jack Joseph, derin deniz işinin muazzam baskısına alışıktır. Ancak hiçbir şey onu yaklaşmakta olan babalığın baskılarına hazırlayamaz. Jack derinlere daldıkça, genç eşinden ve henüz doğmamış oğlundan gittikçe uzaklara çekilmektedir sanki. Sonra bir gece, okyanus tabanının buz gibi derin yalnızlığında açıklanamaz bir şey olur. Jack, yaşamının akışını sonsuza dek değiştirecek gizemli ve doğaüstü bir
olay yaşar.

Jeff Lemire'in yazıp çizdiği Sualtı Kaynakçısı; babalar ve oğullar, doğum ve ölüm, anılar ve gerçeklik
ve hepimizin çok derinlere gömdüğü hazineler hakkında bir çizgi roman.

16cm x 24cm, 240 Sayfa, Siyah Beyaz, 32 TL
ISBN 978-605-9469-58-6, Ocak 2018
Yazar: Jeff Lemire, Çeviri: Deniz Vural, Editör: Berna Sirman

seastar1000

Okuduğumda çok beğendiğim bir kitapdı Türkçeye daha önceden çevrilmesi gerek olan eserlerden biriydi Şiddetle tavsiye ederim

nicholaihel

Alıntı yapılan: memospinoz - 28 Aralık, 2017, 19:17:48
Tek kitap.

Kitabın orijinali kütüphanemde mevcut. Ciltli olarak çıkarsa Türkçesini belki alırım.

Essex County sonradan ciltli basıldı. Bununla ilgili duyum var mı?

Nightrain

Alıntı yapılan: nicholaihel - 03 Şubat, 2018, 14:21:53
Essex County sonradan ciltli basıldı. Bununla ilgili duyum var mı?

Bunu ben de merak ediyorum. Essex County'nin ciltlisi harika olmuştu. Bu da ciltli basılsa harika olur. :)

Phyron

Yine çok sade, lirik ve duygusal bir hikaye. hemen okunuyor çok sevdim.

worldman

Haftasonu okuma fırsatım olmadı.Duygusal bir hikaye.Sevdiklerinize sıkı sıkı sarılın.Onları sevdiğinizi söyleyin.Var olanın kıymetini bilin.Bu tür hikayeler kolay kolay unutulmayacak türden olduğu için her daim hafızanızda canlı olarak yer alacaktır.(Ör uçma sanatını okuyalı 1 yıl oldu ama hala neredeyse kare kare hikayeyi hatırlıyorum).

ferzan

Dün akşam okuyabildim sonunda...Çok iyiymiş...Bir yıldır duruyordu rafta, elim gitmiyordu...Oysa Essex County 'nin hastası olmuştum ama bunu okumak bir türlü içimden gelmemişti...Çok çok iyiymiş, aldı götürdü okurken...Ağlamsak bir şekilde de bıraktı...Jeff Lemire bambaşka bir anlatıcı...

Essex County gibi şahane bir referansa rağmen çizimleri beni ittiği için beklettiğime pişman oldum, oysa Essex 'te de aynı çala kalemlik vardı ama buradaki gri tonlama ve daha serbest çizgiler her seferinde elimden bırakmama sebep oldu...Halbuki böyle çizerlerin baş savunucusuyum ama bu kitabın başına oturana kadar bir yıl geçmiş oldu...İçimden gelip okumak bugüne nasipmiş...

Kuru kuru ''çok iyiymiş, çok şöyleymiş, çok böyleymiş'' demiş gibi oldum ama daha fazla yazacak bir şey bulamadım... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Bir Essex County kadar etkilemese de, ben de sevdim. Marmara Çizgi, Jeff Lemire'in diğer bağımsız işlerini de basar umarım.