Hawken - Presstij (IDW)

Başlatan hanac, 01 Ocak, 2018, 21:05:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

6 fasikül olarak 2011-12 yıllarında yayınlanmış olan Hawken'in Kasım 2012 de TPB'si de yayınlanmıştı.

TPB'nin kapağı

Fasikül kapakları

İç sayfa resimleri

Sinan Başak

Star trek ve judge dredd bitti mi?
Bunu mu basacaklar?
😂😂😂😂

haysat

Alıntı yapılan: Sinan Başak - 01 Ocak, 2018, 22:25:43
Star trek ve judge dredd bitti mi?
Bunu mu basacaklar?
😂😂😂😂

Bazen  şartlar insanı aşırı zorlar,bir şeyler yapmak istersin ama gücün yetmez ve yine de hedefe ulaşmak için tüm imkanlarını zorlarsın.

Bir çok yayıncı ile belli seviyelerde dostluğumuz muhabbetimiz var.

İlhan'da bunlardan birisi ve yaşadığı zorlukları, imkansızlıkları yakından gördüm ve konuştuk.

Hayalleri var, insanın hayallerinin peşinden gitmesi ne güzel hele ki sevdiği bir işi yapması ayrı bir güzellik.

İlhan'da diğer yayınevlerinin imkanları yoktu ama azmi vardı,cesareti,hayali.

Bence çok şeyler yaptı. en azından orjinal ebatta Frankofon bastı.
Neden diğerleri gibi yapmıyorsun (Masrafı kurtarmak adına )onlar senden daha mı akıllı dediğim de "o onların bileceği iş, ben ya orjinal basarım ya da basmam dedi"

Bir ara ciddi tökezledi,ama düşmedi  kalkdı ve kaldığı yerden devam etmeye çalışıyor,çabalıyor.
berbat bir piyasanın içinde kendinden ödün vermeden yapacaklarından vazgeçmeden ilerliyor.

Bu piyasa öyle berbat bir piyasa ki  acıması hiç yok.

O yüzden bu piyasaya tutunmak için ürün yelpazesini genişletiyor, yeni farklı karakterler kazandırıyor bizlere.

Ve her fırsatta söylüyor "hiç bir yayını bırakmadık sadece ara verdik diye."

O YÜZDEN KÖSTEK DEĞİL DESTEK OLALIM...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

-brendon-

Çizimleri güzel birde western daha ne olsun takipteyim 😀

worldman

Zor şartlar altında yayın yapan yayınevlerine bu eserleri bize okuma fırsatı verdikleri için sadece teşekkür etmek düşer...

Mrtekin

They drew first blood...

Darkopal

Hawken ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Duyurusunu yaptığımız üzere çoktan baskıya girmeyi hedefliyorduk. Ancak radikal bir karar alıp tüm seriyi elden geçirmeye karar verdik. Bunun sebebi ise çizimlere yakışmayacak türden balonlama çalışmasıydı. Ki diğer pek çok çizgi romanın aksine bu balonlar çizimlere gömülü.  :'(
O yüzden her sayfayı tek tek temizleyip, balonları siliyoruz, sahneyi yeniden çiziyor, sonrasında daha profesyonel, göze daha çok hitap eden bir balonlama işleminden geçiriyoruz.
Gözünüzde canlanması açısından aşağıda orijinal sayfayı, temizlenmiş sayfayı ve balonlanmış sayfayı örnek olarak sunuyorum.

Orijinal sayfa

Temizlenmiş sayfa

Balonlanmış sayfa

hanac

@ Darkopal

Bilgilendirme için teşekkürler.

Not: Resimleri büyük olarak da yükledim.

hanac

Nomad

Alıntı yapılan: Darkopal - 06 Mayıs, 2019, 13:34:22
Hawken ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Duyurusunu yaptığımız üzere çoktan baskıya girmeyi hedefliyorduk. Ancak radikal bir karar alıp tüm seriyi elden geçirmeye karar verdik. Bunun sebebi ise çizimlere yakışmayacak türden balonlama çalışmasıydı. Ki diğer pek çok çizgi romanın aksine bu balonlar çizimlere gömülü.  :'(
O yüzden her sayfayı tek tek temizleyip, balonları siliyoruz, sahneyi yeniden çiziyor, sonrasında daha profesyonel, göze daha çok hitap eden bir balonlama işleminden geçiriyoruz.
Gözünüzde canlanması açısından aşağıda orijinal sayfayı, temizlenmiş sayfayı ve balonlanmış sayfayı örnek olarak sunuyorum.

Orijinal sayfa

Temizlenmiş sayfa

Balonlanmış sayfa

Zaten ilgi alanımdaki bir seriydi.
Ama olmasa bile sırf verilen emeğe destek olmak için alırdım.
Tebrikler, teşekkürler.

Harun Ça

Tek atımlık ana karakter de karizmatik duruyor şans veririm.

pizagor

Hawken için ön okumalık bir fasikül hazırlanmış, meraklılarının bilgisine...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Bu kitap hangi formatta basılacak acaba? HC mi, Tpb mi, ikisi birden mi?

Ağustos'ta raflara çıkar mı acep?
They drew first blood...

Darkopal

Alıntı yapılan: Mrtekin - 05 Ağustos, 2020, 20:47:42
Bu kitap hangi formatta basılacak acaba? HC mi, Tpb mi, ikisi birden mi?

Ağustos'ta raflara çıkar mı acep?
Bildiğim kadarıyla şu an için planlamalar sert kapak olacağı yönünde, tabii herhangi bir değişiklik olmazsa.
Baskı sıralaması için inisiyatif bende değil ama ağustos sonuna kadar çıkacağını umuyorum. En kötü ihtimalle Eylül ayında raflarda olur.

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 21 Temmuz, 2020, 22:24:36
Hawken için ön okumalık bir fasikül hazırlanmış, meraklılarının bilgisine...

Bana da geldi ama henüz bakamadım.