Thor: God of Thunder - Marmara Çizgi

Başlatan hennessy, 02 Ocak, 2018, 13:31:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Jason Aaron ve Esad Ribic'in muhteşem destanı Thor - Tanrı Kasabı, çok yakında raflarda!

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

İşte budur...Nasıl sevindim anlatamam...Thor okuru olmamama rağmen bu hikaye geçen yıl okuduğumda beni ihya etmişti...

Merak eden dostlar için, geçmişte bu serinin muhabbetinin döndüğü linki de paylaşayım;

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6380.0.html
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Thor ilginç bir seri.
  Arada inanılmaz sıkıcı dönemleri varken birden karşımıza Walter Simonson, Jason Aaron ve Tom DeFalco gibi yazarların yazdığı efsane dönemler çıkıyor. Bu dönemler MUTLAKA okunmalı.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Ocak, 2018, 14:57:47
Thor ilginç bir seri.
  Arada inanılmaz sıkıcı dönemleri varken birden karşımıza Walter Simonson, Jason Aaron ve Tom DeFalco gibi yazarların yazdığı efsane dönemler çıkıyor. Bu dönemler MUTLAKA okunmalı.

Rumar bu konuya daha önce bir başka vesileyle(essential thor okumaları sırasında) değinmişti ki, katılmamak mümkün değil:

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Aralık, 2013, 10:00:48
   ............................................
   Uzun zamandır özenerek biriktirdiğim Thor külliyatına tekrar baştan başladım. Dört cilt essential bitti ve Alfa/İlyas sayılarına geldim. Thor'u yazanlar ciddi bir kendilerini tekrarlama yaşamışlar hem de kısa aralıklarla.
   Örneğin Asgard'ın çöküşü macerasında uyuyan Odin'in elinden yüzüğünü alan Loki Asgard'ın başına geçer. Yaklaşık iki yıl sonra Thor'u kurtarmak için alelacele Dünya'ya inerken yüzüğünü unutan Odin'in yüzüğünü takan Loki gene Asgard'ın başına geçer.
   Aynı şekilde İki defa Thor-Ego-Galcatus kapışması yaşanır. Ve hikayeler benzer şekilde devam eder. Evet her seferinde hikayenin anlatımı farklı olabilir ama bu kadar sık kendini tekrarlamak bana üzücü geldi. Merakla ve özlemle bu dönemleri aşıp Simonson dönemine gelmeyi bekliyorum.
   Bu kadar geniş bir yan karakter kadrosu olan bir serinin bu kadar kendini tekrarlaması üzücü. Sadece üç dört karakterle yürüyen (en azından başlangıçta) Captain America'nın essential'larında bu sıkıntıya rastlamıyoruz mesela. Neyse okumaya devam...

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

darbove

Kapak resmi Thor ve Loki - Kan Kardeşler cildini anımsattı. Çizimleri gerçekçi olmaya yakın yağlı boya tabloları gibiydi bayağı beğenmiştim. Bu ciltleri merakla bekliyorum.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Dr.ArAmAS

Hangi dönemde geçiyor olaylar ? Secret wars öncesi, mi sonrası mı ?

Ve de kaç cilt olacak ? bilgisi olan ? 8)

rumar80

Nemo

Marvel Now donemi, Thor'un Volume 5'i ve toplam 25 sayi (4 ciltte toplanmis)  diye biliyorum.
Özel Alfa Ajanı

dean

Thor: God of Thunder: Tanrı Kasabı çıktı!

KANLI BİR YOL THOR'UN HEM DÜNÜNÜ HEM BUGÜNÜNÜ HEM DE YARININI TEHDİT EDİYOR!

Her çağdan birçok tanrı, kendilerine tapan ölümlüleri kaosa terk edip ortadan kaybolmaktaydı. Bozguna uğramış bu dünyalar için tek umut, Thor'un Tanrı Kasabı'nın ardındaki korkunç gizemi aydınlatmasıydı! Şimşek Tanrısı uzak geçmişinde, işkence gören tanrıların çığlıklarıyla çınlayan unutulmuş bir mağara bulduğunda kendisini de orada görünce şaşkınlığına engel olamıyor! Günümüzde ise Thor, öldürülen tanrıların kanlı izini uzayın derinliklerine sürüyor. Binlerce yıl gelecekte ise, harabeye dönmüş Asgard'ın son tanrı-kralı, Tanrı Kasabı'nın vahşi taburlarına karşı son kez direniyor. Üç devrin üç Thor'u, Tanrı Kasabı'nı durdurmaya çalışırken bu tanrı ka linin çevirdiği kirli entrikanın boyutları bütün iğrençliğiyle gün yüzüne çıkmaya başlıyor!

Sayfa Sayısı: 112
  Etiket Fiyatı: 29 TL

darbove

Cildi okuma fırsatım oldu sonunda. Hikayesi cidden güzel olmuş beğendim. İlk başta bi zamanları karıştırdım sonda toparladı kendini. Bir yerde hop noluyuz günümüz, ,geçmiş,gelecek felan. Sonda tüm soru işaretleri silinip voah işte bu dedim kendime. :D Çizim,renklerdirme cidden sırıtmıyor. Orta çağ havası yakalanmış ve uzay kozmik şeyler sırıtmadı gözümde. Normalde okuduğum tüm çizgi romanlarda yazara felan bakmıyordum. Aaron hep çr muhabbetlerinde denk geldiğim bir isimdi. Bu ciltten sonra diğer eserlerini merak etmeye başladım. Marmara çizgiye bu eseri türkçeye kazandırdıkları için teşekkür ediyor. Yayınlarının ivme kazanmasını temenni ediyorum. Puan 4/5
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Mguney

Haddim olmayarak bir eleştiride bulunucam, Hikaye çok iyi, çeviri güzel, editörlük orta, grafikerlik çok kötü. Zaten güncel thor kitaplarına erişim şansımız olmuyor bu şekilde arşive katmak yerine okuyup 2. ele düşer atıl azalır ve yeni kitaplara ulaşamayız. Lütfen 2. ciltte kaliteye biraz daha özen gösterin.

dean

Tanrı Bombası Nedir? Ve Thor Onu Nasıl Durdurabilir?

Zamanın sonunda bir yerlerde, kainatın tüm tanrıları köleleştirilmişti ve hepsi yaradılışı ebediyen değiştirecek bir makine inşasında çalıştırılıyordu. Gorr'un şeytani planı yavaş yavaş ortaya çıkarken, kendini diğer tanrıların yanında zincire vurulmuş bir halde bulan Thor'la birlikte ilahlara duyulan umutlar yitip gitmişti. Gorr'un karanlık geçmişi ve tanrıları katletmesinin ardında yatan kanlı sebep ortaya çıkarken, zamanı bükerek bir araya gelen üç Thor, Gorr'la savaşmak için köle tanrılardan oluşan bir ordunun başına geçiyor. Ama zaman ilerlerken ve devasa Tanrı Bombası tetiklenmişken, bütün bunlar bir hiç uğruna mı olacak? Ve toz duman yatışıp durulduğunda, kainatın ilahlarından geriye ne kalacak?

Sayfa Sayısı: 136
Etiket Fiyatı: 39 TL

Nemo

Valla sevindim bu habere. Kaldi 2 cilt.
Original Sin: Thor & Loki: The tenth realm cildini de yayinlarlar mi acaba?
Özel Alfa Ajanı

NIC

Thor okuru olmayan beni bile inanilmaz bagladi bu  ikili ve simdi Conan yaziyorlar.Aklima geldikce istemsizce seviniyorum.Kaliteli islerin daha cok ve cabuk cikmasini diliyorum