Dark (Netflix) 2017

Başlatan HacıGeraltEmmi, 02 Ocak, 2018, 19:44:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Güzel bilimkurgu arayanlara öneririm. İlk sezon Netflix'te yayınlandı, ikinci sezon onayını da almış, Alman yapımı bilimkurgu gerilim dizisi. Oyunculuklar, müzikler harika. Klasik (ama klişelerden uzak) bir zaman yolculuğu hikayesini gerilimi yüksek bir atmosferde, iyi bir kurguyla seyirciye aktarıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=zy0b9e40tK8

hennessy

Yarın ilk bölüme bir bakayım...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

doktor1881

Sn Designer73 'nin yazısıyla diziden haberdar olup eşimle birlikte Netflix'den diziyi izlemeye başladık İlk gece 3 bölüm izledik Designer73'e teşekkür ederim

Bölüm:1 Winden kasabasında 15 yaşında bir çocuğun kaybolması sonuçu gelişen olaylar gizem sarmalını artırmakta
Dizi temposu yavaş olmakla beraber sizi içine çekiyor

Bölüm Notu:7/10

Pulluk

Netflix izleme listeme aldım ben de :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

doktor1881

Bölüm:2 İzledikçe ağzınızın açık kaldığı kim kimdir şimdi ne oldu diye düşünürken bir bakıyorsunuz bölüm sonu geliyor
Gizemli bir yabancı şehre gelir.Her şeyin temelinde nükleer santral mi var acaba

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:3 2019 daki olaylar 1986 ile bağlantılı. Gençlerin mağara oyunu bir kayıp çocuk ile daha sonuçlandı
Ekrena bağımlı hiç bir sahneyi kaçırmak istemeden seyrediyorsunuz

Bölüm notu:8/10

Nightrain

Netflix'in son zamanlarda ki en iyi işi. Stranger Things 2'nin yarattığı hayal kırıklığını bir çırpıda attı. Özel efektler olmadan da sağlam bir bilim kurgu dizisinin çekileceğini göstermiş Almanlar. 2.sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca dizinin çekildiği kasaba da çok güzel.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Bu tarz kasaba dizileri iyi tutuyor senaryo iyi oldu mu. King'in kitabından uyarlama dizi Under the Dome ve ismini unuttuğum. Kasabada uyanan polis ve ailesinin hikayesi. İlk sezonları çok iyi idi.

Yalnız sonra senaryo bir yerde kısır döngüye bağlanıp kalıyor. Bu tarz kasaba hikayelerini severim. İlk bölüm çok iyi idi. 8/10

hennessy

Başlangıç son, son da başlangıçtır.

Güzel bir dizi, konu iyi yakalanmış ama son bölüm ile konu ikinci sezonda iyi bir yere bağlanamazsa kısır döngüye girer.

doktor1881

Bölüm:4 Arkadaşların bahsettiği gibi senaryosu ile giden harika bir dizi.Karekterler çok iyi işlenmiş.Kim eskiden ne yapmış çok iyi takip etmeli.Yıllar arası geçişler çok iyi.Bir çırpıda bitiyor bölüm.

Bölüm Notu:8.5/10

hanac

İlk bölümünü izledim ve beğendim.

İlk bölümde karakterleri tanımakla geçirdik.

Devam edeceğim.

doktor1881

Bölüm:5 Her 33 yılda bir tekrarlanan zaman döngüsü 1984-2017 arasında giderken şimdide 50 li yıllar ortayaa çıktı
Karekterlerin zaman içinde nasıl değiştiğini görmek harika

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:6 Eli yüzü düzgün olan yapımda heyecan fırtınası dinmeden devam ediyor
Akrabalık bağları insanın hayatını nasılda etkiliyor
Dizinin tanıtımında belirtildiği gibi: Kim neden,nasıl önemli değil.Önemli olan ne zaman?

doktor1881

Bölüm:7 İzlemeyen arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir.Gerçekten pür dikkat izlenecek bir dizi.
Zaman tezatlığı 3 ana yılda çok iyi işleniyor
Acaba başka bir zaman dilimi daha ortaya çıkar mı

Pulluk

Dün 2. bölümü de izledim. Eşim ki fantastik şeyleri çok fazla sevmez, bayıldı buna. Bölümlerin nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile. :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!