Superman Rebirth - YKY

Başlatan dean, 05 Ocak, 2018, 20:21:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Alıntı yapılan: WinchesteR - 16 Şubat, 2018, 17:27:02
Facebook'tan mesaj atıyorum cevap geliyor

Ben ne zaman sorsam Hazel isimi birine yönlendiriyorlar. Mail atıyorum, cevap gelmiyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: WinchesteR - 16 Şubat, 2018, 13:35:49
Final Days of Superman ve Lois and Clark için YKY'ye ne zaman çıkar diye sordum umarım net bir ay verirler?

Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama net bir okuma sırasına ihtiyacımız olacak mı? Yoksa gelişi güzel okuyalım mı?  :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

YKY yine işini ne kadar severek(!) yaptığını göstermiş. Kapağa dikkat! ;D

Animvader

Büyük ihtimalle her zaman bastıkları boyut dışında bastıklarından YKY logosunu alta yerleştirirken resmi küçültme yolunu tercih etmedikleri için kesme yoluna gitmişler. Benim bildiğim JBC de kapakları alttan kesiyor. Herhangi bir yayınevini bu konuda kötülemek için değil, YKY'ye subjektif olarak fazla yüklenildiğini düşündüğüm için aşağıya iki örnek koyuyorum.

Nightrain

Bütün yayınevleri anlaşıp aynı boyda basmışlar, iyi güzel. JBC, Arkabahçe ve Çizgi Düşler logolarını, DC logosunun karşısına yerleştirirken, bunların çat diye altına koyması ve logo için beyaz çerçeveyi uzatmaları sinirimi bozdu. YKY, logosunu, diğer yayınevleri gibi DC logosunun karşısına koyabilirdi. Zaten sırt kısmında da yapmışlar aynısını.

Daha önce basacağız deyip basmadıkları Superman'ler yüzünden kendilerine subjektif davranıyorum. Bu konuda haklısın. ;D

Mguney

New 52 tamamlanmadan bir anda konu atlayıp ne oluyor falan diye başlayarak Rebirth'e geçildi, yinede tamam dedim. Ama inanın hiç ama hiç özenilmemiş bir kitap. Çevirmen, editör, grafiker hiçbiri istememiş bu kitabın çıkmasını, her sayfası hatalarla dolu. hele ki o sırt diğer yayınların yanında çok ama çok sırıtmış. Kütüphanede yan yana koyup arşic yapma hakkımız elimizden alınmış gibi hisettim.

Lütfen 2. basımda kitabı ve sırtı şekle şemale sokun. Bu ülkede çok yayın evi geldi ve geçti, siz en uzun soluklu olanlarındansınız, bu kitap daha doğrusu çıkardığınız hiçbir comics size yakışmıyor.

memospinoz

"Görkemli bir görsel şölen her zaman Superman'in cezbedici taraflarından biri olmuştur ama aile dinamikleri de sürükleyici bir okuma deneyimi yaratıyor."

-A.V. CLUB - THE ONION

"Piyasadaki diğer kitapların çok ötesinde."

-NEWSARAMA

Aile İşleri

O Krypton'un Son Evladı idi... ve şimdi onun da bir oğlu var.

Kendi evreninin yok oluşundan kaçarak benzer ama garip farklılıkları olan bir Dünya'da yeni bir hayata başlayan Superman, gezegenin en güçlü kahramanı unvanını tekrar üzerinde taşıyordu. Aynı sırada o ve eşi Lois Lane, ortaya çıkan güçlerini kontrol altına alması için oğullarına yardım ediyordu. Böyle sıra dışı bir aile için dingin bir zaman yoktur.

Belki etraflarında olan biten göz önüne alındığında, böyle olması en iyisidir. Dinozor Adası'na ani bir yolculuk, Frankenstein ve onun kara kalpli eşiyle tesadüfi bir karşılaşma Çelik Adam ve Çelik Çocuk için sıradan olaylardır. Diğer yandan Kara Şövalye Dedektif'in başka bir dünyadan gelen bu garip ziyaretçiler hakkındaki gözlemleri ve Superboy'un Batman'in oğlu Robin ile girişeceği hararetli rekabet çok daha zorlu bir mücadele olacaktır.

DC'nin çok satan REBIRTH girişimiyle yeniden başlayan hiç bitmeyen savaş, PETER J. TOMASI, PATRICK GLEASON, DOUG MAHNKE, JAIME MENDOZA ve NICK GRAY'den oluşan yaratıcı ekibin sunduğu SUPERMAN CİLT 2: SÜPER OĞUL'UN SINAVLARI ile devam ediyor. Bu cilt 7-13. sayıları bir araya getiriyor.

Sayfa Sayısı: 168
Etiket Fiyatı: 35 TL

Mrtekin

YKY "bile" fiyat artırmış. Diğer yayınevleri ile kendi arasında sadece 5 tl'lik bir fark var:-) Gerçi sayfa sayısına göre hesap yaparsak, yine de ucuz kalıyor:-)
They drew first blood...

Nightrain

Rebirth çizgi romanlarını herkes aynı boy bassın düşüncesi ilk kimden çıktı bilmiyorum ama berbat bir fikirmiş. Ne güzel orijinal boy Superman okuyorduk.

Agamotto

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Mart, 2019, 13:54:50
Rebirth çizgi romanlarını herkes aynı boy bassın düşüncesi ilk kimden çıktı bilmiyorum ama berbat bir fikirmiş. Ne güzel orijinal boy Superman okuyorduk.

Kesinlikle katılıyorum. Mesela ben yarı orijinal boyut olan JBC'nin baskısını da beğenirdim. İçini açıp okuması daha rahat olurdu. Ya da madem ortak boya geçildi geçmişken hepsi orijinal boyutunda basılsaydı.

Nightrain

Eskisi gibi tecrübeli ve umut dolu bir Superman, Lois ve Clark aşkı, üstüne yeni Superboy John Kent. İlk cilt harika. Superman harika bir baba olmuş.

10/10

Bu arada, YKY'nin kullandığı kağıt çok güzel.

frodo

Tabi ki beklendiği gibi ufaklıkların birbirleri ile olan ilişkileri kendini zevk ile okutuyor. Superman Rebirth serisi güzel gidiyor.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Nightrain

Patrick Gleason ve Peter J. Tomasi'nin SUPERMAN'i 'Rebirth' girişimi başladığından beri raflardaki en iyi kitaplarından biri."

Newsarama

"DC tarihinin en önemli öğelerini kullanarak okuru peşinden sürüklüyor."

Comic Book Resources

Superman'lerin başı belada!

Çin'in yeni Super-Man'i Kenan Kong kaçırıldı. Dünya- 30'un Kızıl Evlat Superman'i Kal-L ortadan kayboldu. Rüyadünya'nın mistik koruyucusu Güneş Superman iz bırakmadan yok oldu. Biri ya da bir şey, Multievren'deki bütün Superman'leri koleksiyonuna ekliyordu.

Ve Çelik Adamın ta kendisi Kal-El listedeki bir sonraki isimdi. Bu boyutlararası dehşeti durdurmaya karar veren dünyamızın en büyük kahramanı, onları kaçıran varlığı bulmak ve başka evrenlerden gelen Kryptonlu kardeşlerini kurtarmak için 52 Dünya'yı temsil eden süper varlıkların oluşturduğu Justice League Incarnate ile işbirliği yapmak zorundaydı.

O sırada başka bir problem ise Kent Çiftliği'nin arka bahçesinde yüzünü göstermeye başlamıştı. Baba ve oğul bu meydan okumaya beraber cevap vermek zorunda kalacaktı!

DC Evreni'nin muazzam tarihinden akıl almaz birçok Superman'i içeren SUPERMAN CİLT 3: PARALEL EVRENLER destansı bir macerayı sunuyor. Bu hikâyenin canlanmasını sağlayanlar ise yıldız yaratıcı ekip Peter J. Toması, Patrick Gleason, Jorge Jimenez, Ivan Reis, Ryan Sook, Tony S. Daniel, Sebastian Fiumara ve daha pek çokları!

Bu cilt #14-17. sayıları ve yıllık özel sayı #1'i bir araya getiriyor.

Fiyat: 30 TL
Sayfa Sayıısı: 144