Superman Lois and Clark

Başlatan hennessy, 07 Ocak, 2018, 22:13:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Herkes bilir Superman'ı pek sevmem ama bu hikaye tadından yenmez bir hikaye. 4 sayı okudum toplam 8 sayı.

Superman bildiğimiz kostümünü bırakmıştır. Bazı olaylar yüzünden gizlenmektedir. Ailesi ile birlikte sakin bir hayat yaşamak istemektedirler.

Louis ve Clark artık yalnız değillerdir. Jon adında bir çocukları vardır. Ama Superman siyah bir kostüm ile gizlice hala insanlara yardım etmektedir.

Ama birileri onları aramaktadır. Ailenin güvenliği tehtit altındadır. Bunun dışında bazı düşmanları Superman'ı yok etmek için uğraşmaktadır.

8/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Hikaye başlarken Batman düşmanları ile savaşırken arkasından kafasına bir ok atılır. Tam ok kafasına isabet etmek üzere iken uzaklardan Superman x ışını ile oku etkisiz hale getirir. Superman uzaklariırken Batman oınu özlediğinden bahseder.

Jon'un doğum günü kutlanır. Bu arada Superman'in dağdaki gizli karargahında hapsolan düşmanı hapsedildiği yerden kaçıp Superman ile mücadele eder.

Dünyaya düşen bir mekik içindeki pilotu ekipler aramaktadır. Superman onu kurtarmış ve elinde bir taş vardır. Dünya dışından birileri bu taşın peşindedir.

Lois ve Clark artık Jon'a Superman'ın babası olduğunu açıklamak için tartışmaktadırlar.

Lois'in yakın arkadaşı kaçırılmıştır. Gizli bir ekip ailenin peşindedir.

8/10

hennessy

Bir yıl öncesine gidiyoruz Lois elinde bir gazete ile Clark'ın yanına gelir. Gazete haberinde Superman'ın gizli kimliği ifşa edilmiştir. Artık Superman saklanmak zorundadır. Sakal bırakır.

Superman Lois'in arkadaşını kurtarmak için şehirde super sonic gücü ile onun sesini arar ve sonunda telefon zilini fark eder. Lois'in arkadaşı esir alınmıştır. Superman onu kurtarır. Ama arkadaşı Lois'in yerini ifşa etmiştir.  SUperman onu kurtarmak için geri döner iken bir köprüde olan patlama yüzünden insanları kurtarmak için uğraşmak zorunda kalır.

Lois Jon'u okuldan almaya giderken onu bilgisayarda bir tez çalışması yapar iken görür. Jon bir sene önceki Superman'ın gizli kimliğini araştırmaktadır.

Lois ve Jon Superman'In gizli kimliği hakkında konuşurken iki kişi onları esir alıp kaçırır. Onları öldürmek istemektedir. Jon annesine neden babasının gizli kimliğini sakladığı için kızar o an güçlerini fark eder ve annesini kurtarır.

Uzay mekiğinin pilotu soruşturmaya alınır. Ama bir şey hatırlamadığını ısrar eder. Bu arada içeri kılıçlı bir kadın girer. Kendilerine ait olduğunu söylediği taşı istemektedir.

8,5/10

hennessy

Superman köprüdeki düşmanını saf dışı bırakır.

Lois ile Jon ölmekten kurtulmuş ama katillerden kurtulamamıştır. Üzerlerine yaylım ateşi açılır iken Superman gelip onları kurtarır. Jon'a gerçeği açıklarlar bu dünyadaki Superman ile farklarını açıklarlar.

Jon'un çocukluğuna gidilir. Jon Flash mı yoksa Superman mı daha hızlı koşar diye sorar. Cevabı Flash olarak kendi verir :)

Bu arada başka bir dünyadan gelen kadın pilotu konuşturmak için gücünü kullanır. Taşı alır ama taşın yarısı yoktur. Taşın yarısı kimdedir?

8/10

hennessy

Superman pilota yardım etmek için başka dünyadan gelen kadın ile kavga etmeye başlar. İkili bir birlerini acımasızca vururlar. Kadın Superman'dan taşşın yarısını istemekte. Superman taşın ne olduğundan habersiz düşünmekte. Yoksa kalede olan başka bir taştan mı bahsediyor kadın diye.

Bu arada Jon güçlerini keşfetmeye çalışır. Uçmak için merdivenden sıçrar ve yere çakılır.

Kavga bir türlü bir yere varmaz kadın gider ama intikam için döneceğim der.

Superman ailesinin yanına döner Jon kafasında bir çok soru vardır. Superman neden gizlenmek zorunda olduklarını açıklar. Jon sonunda.......

8.5/10

Not: Düşman isimlerini ve taşın ismini vermiyorum. Okuyacak kişilere bir şeyler kalsın diye hatam var ise affola....